Jump to content
Българският форум за музиканти

Акустична Китара :))


MaSSteRa

Recommended Posts

Здравейте!Може ли някой да ми каже дали тази китара си стува и ако може някой да ми каже каква е че не видех да пише!!Аз търся акустична китара с метални струни ,не професионално ,а просто като се съберем да си свирим песни.. Благодаря!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално тази е с найлонови и не изкарва кой знае колко добър звук,но за събиране с приятели просто за кеф става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам, марката е "Фактор" и честно казано, мисля, че почти всяка китара ще ти свърши работа за купонясване. Както рабра от предишното мнение - с найлонови струни е...

Успех с покупката ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към автора/ката, не можах да му определя пола: Ако е за начинаещ става, поне да разбереш кое какво е!

 

Китара с метални струни за тези пари трудно, виж в раздел "Борса" може и да попаднеш за някоя за 100-тина лв. но трудно!

 

Со здраве!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не е добра идея да купуваш китара от Технополис, но един мой приятел има същатата и не е нещо специално.Но пък за китара за начинаещ бива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в този сайт има намаления на китарите: цък, е верно са STAG, но пък за теб предполагам ще вършат работа.

 

Ето ти една примерна с метални струни, че и електро-акустична на всичкото от горе :Dцък

Еdit: Опс извинявам се лошо предложение дадох под тази китара пише-Attention! This instrument has a defect - fret buzz

затова е толкова ефтина. Разгледай някои от другите китари без дефекти в сайта :thumbs_up:

Редактирано от Pavlin_sv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре си вземи Yamahata от Технополис - 149лв., малко е по-скъпа, но е по-добра. Слагаш метални струни - 9 за ел. кинтара и си ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре си вземи Yamahata от Технополис - 149лв., малко е по-скъпа, но е по-добра. Слагаш метални струни - 9 за ел. кинтара и си ОК.

Смяташ ли да се обосновеш за струните или просто ти се струва, че е напълно нормално да пишеш глупости?

 

Към автора: внимавай от кого и какви съвети приемаш!

Успех в начинанието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Не, че разбирам много, но в момента съм с Walden D-350B- тук. Малко над бюджета ти е- 180 лв., но мисля че е приличен вариант.

Редактирано от UnbreakableBond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Отговорено (Редактирано)

Преди всичко искам да се извиня, че пиша в тази тема, която е и от миналата година. Но четох, че е забранено да се пускат теми от сорта на това "каква китара да си купя?". Затова реших да пиша във вече създадена такава. Наистина се отчаях, за да стигна до това "леко" нарушение. Или пък се надявам да съм го заобиколила и да не е толкова фатално. Та, сега по темата:

 

Искам да си купя първата ми китара. Попадах на оферти 2ра ръка за по 50 лева, но като се обадя ми казват 120лв. Писна ми от фалшиви обяви и реших да пиша тук.

До колкото видях от коментарите "КИТАРА LA39/MBT-8000" - с найлонови струни, ами с една дума не струва, а? Логично с найлоновите струни да вади не толкова добър звук, защо ли изобщо питам. Там е работата, че колкото повече се ровех из гугъл, толкова повече коментари от сорта на "FACTOR и Stagg неструват" и "по-добре Yamaha" виждах. Наистина много ми хареса тази: АКУСТИЧНА КИТАРА YAMAHA C40 BLACK Не разбирам изобщо от китари, но се влюбих в нея и сега не знам, наистина се чудя дали да си взема първата докато се науча и по нататък да взема Yamaha-та. Както виждате се ориентирам към възможно най-евтините, защото, ами да си кажа честно, нямам никакви възможности в момента. Та, търся съвет по следният въпрос: Да събирам още 10 дни минимум и да си купя тази на Factor или да събирам и аз не знам колко дни и да си купя Yamaha-та?

Извинявам се отново, просто няма до кого другиго да се допитам. В обкръжението ми няма нито един музикант. Освен баба ми ама тя само е пяла в хор преди 327982359 години. :))

Редактирано от kisska
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Защо с найлонови струни да не става? Говорим за различен тип инструмент. От друга страна и металните не стават, за това за което са направени найлоновите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човекът иска да си свири в компания. Металните са по-подходящи, знаем колко издържат найлоновите, особено при "по-юнашко" свирене. Да ни говорим, че класическият тип китари са по-крехки и не понасят трапезни изпълнения. По магазините вече има много голям избор от сравнително прилични инструменти с цена около 150 лв. С малко повече търпение може да се намери нещо читаво. Освен това са гарантирано "foolproof".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.