Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво е мнението ви за Yamaha Rgx420s?


guitar master

Recommended Posts

мажеш 2-3 слоя,4акаш да изсъхне и слагаш.просто,бързо и ти върши работа немалко месеци,зависи дали много ръ4каш и я сваляш... :pray:

Пробвах :godbless: Все още хлопа, но е значително по-добре :cheers:

 

Ще трябва да черпя :cheers::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Няма за съжаление :godbless: Виждал съм по разни сайтове такъв вариант на флойд-роуз, май Ibanez са с такова, но на Yamaha-та няма.

 

След като експеримента с лака за нокти свърши някаква работа, мисля да пробвам с нещо по-сериозно - или боя или полиуретанов лак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що не пробваш със зегерка ли федерка ли как се казваше слагаш на винта една обикновена шайба и една такава нарязана или със зъбци. не знам точно каква ти е ръчката ама за фендерските трмола става. в случая говорим за затягане от долу / ако е такъв типа де защото не съм отварял ямаха/ ако е с резба тва е решение ако не е тогава :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам къде да я сложа тази федер шайба (зегер шайбата е една такава прекъсната, с кръгли отвори в двата края - има специални клещи за нея). Ето малко снимки на ръчката и закрепването и.

 

fr-01.jpg

 

fr-02.jpg

 

fr-04.jpg

 

fr-03.jpg

 

Последното е концепцията как да не хлопа - ползвах изолирбанд, но за съжаление не се получава особено добре. Засега идеята с лака е най-работеща, но той се отчупва малко или много докато навивам ръчката. Имам някъде и едно самозалепващо алуминиево фолио - ще пробвам като го намеря.

 

Мерси на всички за желанието да помогнете :godbless:

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от какво са направени белите подложки на първата снимка? (защото търся подходящ материал от много дълго време и все не намирам)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен са ми казвали силикон на листове, ама не знам откъде да намеря. Иначе съм пробвал всичко от фонокарти до гумени уплътнения и все се късат след известно време. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааааа ааз мислех че причината е в това че ти отпуска винта. ами имаш вариант такъв: вземи си тефлон за изолиране на водопровод то е некви стотинки и намотай така че да е обратно на резбата абе да може докато завиваш и то да се завива. така трябва да стане според мен, изпробвай колко да намотаеш че да обере . само идея ти давам де то тва е едно бяло такова като тиксо е ама не лепи и ще можеш да си махаш и слагаш ръчката. др вариант ти е силно лепило ама ако после шъ махаш ръчката.............

 

а за подложките имайте предвид че са мн важни. там от триенето става мн гадно след време и почва да ръждясва така че намери си бързо някакви виж във фактор може и да имат иначе като материал ми се струва че е някъв твърд силикон, може да има и по железариите. пробвай с такива уплътнения за душ или нещо такова ама да са коркови ли там кви са да не са зацепваща гума че после не моеш да си връткаш ръчката, освен ако не я смажеш мн добре. виж размера и търси това мога да посъветвам от малкото опит дето имам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм почвам да си мисля, че нещо не ми е ясно как се работи с това тремоло.

 

Трябва ли да си завия ръчката до края, така че да се затегне плътно и после да се върти от основата (онези бели уплътнения) ? Защото аз я завивам докато затегне, след което я връщам един оборот и така си я ползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

niki123, мисля че най удачният вариант е да завиеш ръчката докрай и да я въртиш от основата - иначе ще се скапе резбата след време, а и няма начин да не хлопа. Аз имам същата гайка на ръчката (само че правена от стругар, защото оригиналната си замина много бързо) и щом имаш стабилни уплътнения си перфектен. :godbless:

 

10х на peshoy2k за идеите. Сега ми се налага през 2-3 седмици да сменям подложките и честно казано ми се разкатава фамилията и се чудя вече кво да измисля... :godbless: А и в този смотан Фактор тук в Пловдив няма почти нищо. Ще трябва да пробвам железариите май. Но благодаря за помощта. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм почвам да си мисля, че нещо не ми е ясно как се работи с това тремоло.

 

Трябва ли да си завия ръчката до края, така че да се затегне плътно и после да се върти от основата (онези бели уплътнения) ? Защото аз я завивам докато затегне, след което я връщам един оборот и така си я ползвам.

човече това е именно идеята :killyou: аз се чудя за кво стаааааааааа дума а ти не си завивал докрай. нищо де вече ше знаеш, а относно др пост, който ми благодари искам да кажа че никога не ми се е налагало да правя такива работи, но мисля че не само теоретично но и практически би трябвало да стане, но трябва да си го измислиш сам човече, пробвай то така се става музикант - с любов към инструмента че и той душа носи де не го ръчкай само. искрено се надявам че не си прецакал покритието на основата на трмолото или роуза или каквото имаш, щотот после са големи ядове да знаиш. има си и майстори китаристи дето бърникат. ако знете моя скуаър как свиреше преди смяната на адаптри, демпването на пружините и др финни настройки - еми свиреше като скуаър но сега ........... за хората от софия ако някой иска бившия ми даскал по ел китара е мноооооого навътре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

QUOTE (MDFk @ Dec 30 2004, 08:53 PM)

мажеш 2-3 слоя,4акаш да изсъхне и слагаш.просто,бързо и ти върши работа немалко месеци,зависи дали много ръ4каш и я сваляш... 

 

 

Пробвах  Все още хлопа, но е значително по-добре

 

Ще трябва да черпя 

 

Относно лака:

Странно..при мен не.сигурно хлопа ако са малко слоевете..сложи пове4е слоеве.така само горните ще се скапват докато я завинтваш,и долните ти вършат дейността дет ти требе..ако си склонен на експеримент,пробвай с химиите дето си изредил, сигурно и канаколит бива..аз не съм,така 4е не знам какво може да стане.. :cheers:

 

Няма да 4ерпиш,ще постваш линкове за музкитата си или ша викаш за един джем сешън :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да 4ерпиш,ще постваш линкове за музкитата си или ша викаш за един джем сешън ;)

С удоволствие :P Само да успея да стигна до свиренето, че от това висене по форумите и бъзикане със софтуер и хардуер все още не съм седнал малко да си припомня свирнята ;)

 

Мисля, че се справих с тремолото - просто е трябвало да завивам ръчката до края. Освободих малко в основата и смазах онези бели уплътнения с машинно масло. Сега е супер ;) Ръчката си стои където и кажа и няма абсолютно никакъв луфт ;)

 

Та да се върнем на темата - Yamaha RG420S е супер китарка и след като се справих и с тремолото (то не било за индианци), мисля че нямам никакви забележки :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.