Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво е мнението ви за Yamaha Rgx420s?


guitar master

Recommended Posts

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Щом е добра за Victor Smolski - значи е добра :)

Т'ва в кръга на шегата - извън него - китарата си е много много добра...няма да сбъркаш. хехехе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мислих да си взимам точно такава!! Но ми излезна оферта за един Ibanez EX и си взех него!! Но мисля, че няма да сбъркаш, ако е вземеш!!

 

После ако е вземеш да кажеш как е!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам една Yamaha Pacifica и съм страшно доволен и много си ме кефи. Представям си тая колко ще е добра, дето са ти я предложили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RGX420S Reviews

 

Overall rating 9.7 при 32 мнения - какво чакаш ? :lol:

Само кажи за какви пари тя я предлагат все пак ?

 

П.С. Притежавал съм Yamaha ERG121 и бях изключително доволен от нея, особено спрямо цената и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Overall Rating: 10

15 years playing. I also have the following electric guitars: 1959 Gibson Les Paul Custom, PRS CE-22, Ibanez JS1000 (Joe Satriani Model), Santana SE, Danelectro U2 '56 reissue, Stevie Ray Vaughan Signature Fender Stratocaster.

I'm very satisfied with this guitar. I wanted a versatile instrument, but this happened to be a rock guitar, and a very good one. For rock /metal style I bought the Ibanez JS1000 and after spending more than a thousand bucks I didn't got the sound I wanted. Well, this $450 Yamaha beats the $1,000+ Ibanez JS1000 in sound, value and features.

 

Този ме разби. Би ми било интересно да пробвам Ibanez JS1000, не вярвам да е по-зле от моята made in taiwan китарка :lol:

 

Иначе основната ми забележка към великолепната RG420S е ръчката на тремолото - страшно е хлабава. Казват, че повечето флойд-роузи им става така ръчката след 1 - 2 годинки свирене, но моята, а като гледам и на доста други хора си е така фабрично. Някой да има идея как да я оправя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е така фабрично, има си луфт :lol:

 

Иначе често тези ревюта не са съвсем точно, но дават добра представа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи

няма луфт

аз смених втулката с нова от завода на ибанез

защото старата я строших от ръчкане....

и ръчката стои където и кажа :lol:

 

и зависи от модела

моята е с пластмасови пръстенчета

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам - май всичко опира до модела.

 

Преди тази китарка си бях взел за много кратко RG420D6 (Drop 6) и нейното тремоло беше същото.

 

Ако някой има идея за workaround нека сподели, ще черпим :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по въпроса че ръчката на флойда хлопа.......ами специално на моя джаксон тя се настроива колко да хлопа. може да се напрраи да е свободна, може да се напраи и корава кат камък. ;) просто се затяга прокрепващия винт. ама на ямахата и ибанеза са по различни на някои модели мисля че. ;) пък тази ямаха е страхотна. само и слагаш едни адаптори димарцио и става пушка отсекъде. ако е запазена 400 лв е перфектна цена. аз и повече бих дал!!!!!

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е супер

 

Имам я от около 1 - 2 години и съм много доволен. Успех 

 

:angry::angry:Верни си е!!!и аз така!!!Няма да сбъркаш 4ове4е!!!:):headbang::headbang:

 

за ръ4ката:и мойта хлопаше ама я оправих като я намазах с безцветен лак за нокти(добре 4е сестра ми не е във форума,4е щеше да ме утепе :killyou: ).мажеш 2-3 слоя,4акаш да изсъхне и слагаш.просто,бързо и ти върши работа немалко месеци,зависи дали много ръ4каш и я сваляш... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.