Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Mustang 1 Vs Roland Cube 20X


Johnyy

Recommended Posts

Кое от двете кубета е по - добро .. ? Качество .. звук .. и плюсове ? Благодаря и не се сърдете за темата 2-3 точни мнения стигат и нека се затваря трие или там каквото се прави с тъпите теми xDDD.Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно можеше да пишеш в предишната такава тема, която си пуснал... Ама щом е зор да се пускат нови теми по същите стари въпроси...

 

На Роланд-а не съм свирил, Мустангът е хубав, с доста възможности, за начинаещи е добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Джонка, чесно, обичам чесън, чесно съм откровен и чесно пак ти казвам ... 4-то менение ... тема триене ... вземи 3-тото

 

Со чесно!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си забавен чесно .. аз сериозно питам щото не разбирам .. ти ми се дървиш тука .. :D

И какво като съм пропуснал една буква :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Мани я ти тая "буква" ... пропуснал си да попрочетеш малко, пропуснал си да се информираш предварително ... чичо гугъл дава много насоки, безплатно и никой не те "оборва" ... Ун Спритос Сантес

 

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е колегата - тубата е пълна с демота и на двете -

Редактирано от patient
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм слушал но искам някой с личен опит с двете кубета (или с едно от двете) да изкаже мнение ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обмислям да си взема Mustang 1 =) Видях, че има USB изход ... искам да попитам дали чрез него мога да го свържа с Guitar Rig и AmpliTube например ? Също ако някой има представа - в пакета на Mustang-a има ли подобен софтуер за него ? :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ http://bad_link.eu/product/3896/fender-mustang-i-guitar-amplifier.html Ето ти линкче.Доколкото разбрах има софтуер за самия мустанг.Тоест вместо да си въртиш копчетата и да си сменяш пресетите ръчно , можеш да си бачкаш само с мишката.

 

Авторе,по-добре отиди в някое магазинче,седни и посвири и с 2-те кубета и сам ще си решиш :ok: .Не разбирам как сте готови да си вземете нещо или да се откажете от него ,само защото някой ви е казал,че струва или не струва ... :)

 

Edit:Нямам идея защо линка не работи ... - влез в google , пишеш "house of the xxxx" и ти излиза сайта.( Като копна линка излиза "bad_link" , не знам защо , ако някой има идея - да ме светне :) ) , даваш на guitar amps и там ще го намериш на 1-вата страница.

Редактирано от djoko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм слушал но искам някой с личен опит с двете кубета (или с едно от двете) да изкаже мнение ..

Мнението ще е субективно,докато звука не е.Ако ревютата в ютюб са записани както трябва,а не с качество като от телефон,дават много по-полезна за теб информация от всичките мнения,които могат да се изпишат.Да не говорим колко мнения ще изчетеш от хора, които не са свирили на нито едно от двете кубета,но изказват компетенция,хора които са свирили веднъж при съмнителни обстоятелства и настройки,такива които ще ти кажат да отидеш в магазина и да ги пробваш,10 след тях които ще ти кажат същото с различен словоред,понеже може да ни прочел предните 9...стандартните за един форум неща.Дори и да се намери човек,който е имал опит(а не пробвал) и с двете кубета....както казах мнението му ще е субективно.

Моя съвет е да прегледаш какво има в youtubе,има доста ревюта и звуци и на двата усилвателя,някои от тях са добри,като обръщаш внимание на вида на китарата с която се свири(най-вече единични и двойни адаптери) и начина на запис.

Успех в избора! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението за Мустанг-а, лично пробвах I-цата и III-ката, разликата между двата е огромна поради факта, че I-цата е затворен а III-ката е отворен усилвател.Но кубенцето почти по нищо не отстъпва на по-големия си събрат.И тоя FUSE софтуеар е доста интересно допълнение.Почети малко в сайта на Fender за съответната серия усилватели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм слушал но искам някой с личен опит с двете кубета (или с едно от двете) да изкаже мнение ..

Мнението ще е субективно,докато звука не е.Ако ревютата в ютюб са записани както трябва,а не с качество като от телефон,дават много по-полезна за теб информация от всичките мнения,които могат да се изпишат.Да не говорим колко мнения ще изчетеш от хора, които не са свирили на нито едно от двете кубета,но изказват компетенция,хора които са свирили веднъж при съмнителни обстоятелства и настройки,такива които ще ти кажат да отидеш в магазина и да ги пробваш,10 след тях които ще ти кажат същото с различен словоред,понеже може да ни прочел предните 9...стандартните за един форум неща.Дори и да се намери човек,който е имал опит(а не пробвал) и с двете кубета....както казах мнението му ще е субективно.

Моя съвет е да прегледаш какво има в youtubе,има доста ревюта и звуци и на двата усилвателя,някои от тях са добри,като обръщаш внимание на вида на китарата с която се свири(най-вече единични и двойни адаптери) и начина на запис.

Успех в избора! :)

 

Благодаря на всичко че отделихте малко време за глупавите ми въпроси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че това ще помогне доста:

http://www.youtube.com/watch?v=erKaCn2wgLw

http://www.youtube.com/watch?v=EcXSmBXylWQ

 

Поне на мен ми помогна де :)

Редактирано от Stupified
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.