Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработвам Си Тяло За Китара


Recommended Posts

Отдавна ми беше влязла тая муха в главата. Не че съм убеден в задоволителния краен резултат, но понякога мерака е голяма движеща сила(само дано да движи в правилната посока) :)

Ето малко снимки от процеса на работа, ако не объркам нещо до края , ще има продължение ...

http://www.youtube.com/watch?v=nPd2v9ASKVI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха супер и мн подходяща мелодия на клипчето .Не че имам понятие но винаги съм се чудел защо телетата (имам такова) нямат изрязване по тялото около 22 пряг така че ръката ти да фитне по добре и да ти е по удобно при свирене във високия регистър . Иначе супер щом дотук си успял вече няма какво да се обърка . Ту тъмбс ъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Браво!Вижда се че от анкетата си се спрял на тяло с пикгард,което лично мен по ме кефи като визия,защото теле без пик все едно не е теле:)

 

Поздравления!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Респект, :godbless:от показаното.

До тук нещата изглеждат доста обещаващо. Можеш ли да споделиш вида дървесина на тялото, лесно ли се сдоби(от къде) с байндинга, или е твое творческо решение.

А, и ако има списък от желаещи, запиши и мене. ;)

Поздрави и успех.

 

П.П.Радвам се, че като визия си се спрял на вариант две, не че има значение, но този дизайн и на мене ми харесва най-много.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за подкрепата! :)

 

Дървото е елша. А байндинга е един алтернативен подход, който мислех че съм открил лично аз, но както може да се очаква, някой се е сетил преди мен : http://galileo.spaceports.com/~fishbake/binding/gbind.htm

 

 

Остана една последна ръка да се удари, но лакирането определено не ми се отдава. От една страна исках всичко сам да си направя, но от друга подозирам че няма да се получи добре.

 

Иначе се зарибих доста да си търся и материал за гриф и да се помъча и такъв да си направя, да знам че съм си направил една цяла китара . Но това по нататък, засега ще е този гриф от някаква евтина китайска китара, но като цяло е добре. Само едно прагче трябва да поизпиля малко . Иначе някой козметични промени вече му направих (последното прагче беше ръбато, сега вече е със заоблени ъгли).

 

ПП.

Хаха супер и мн подходяща мелодия на клипчето

 

Благодаря, зарадвах се 'щото музиката също е мое производство :)

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала, пич! И за "дупето", че си се хванал, и за изработката и....за музиката! За сега е страхотно, ще чакаме изпълнение на китарката! :surprise::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей, майстор си! И за лютиерство и за музика! :bravo::ok::cheers2::rockon:

 

Редакция: Опа-а-а, колегата ме е изпреварил с коментара... :rolleyes:

Редактирано от dandilov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Завърших почти всичко , като изключим че трябва да сменя някой временно поставени винтчета и болтчета . А ако ми дойде музата мога да опитам и звуков семпъл да запиша.

 

64557804312998101921313395354jHQId2vm45fntV0G0wxh.JPG

 

 

9711995298607849913133953572k5bds1c3VKEHKuSlo6u.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих се осмелил засега. Нивото ми е хоби , непрофесионално. Има към кого да се обърне човек , ако пожелае :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.