Jump to content
Българският форум за музиканти

Показно - Bugera 6262 Vs. Peavey 5150 Ii


KeRRANGKid

Recommended Posts

Хаха Бугера бяха на берингер ако се не лъжа

За берингер е съвсем нормална практика да вземат нечий продукт и да го изкопират 1:1

 

но въпреки това се усеща разлика и тя отново не е в полза на берингерската работа

 

поздрави и :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то и тук http://www.youtube.com/watch?v=YsJRhreZmCU&feature=related тоя обяснява, че тая Bugera била по-добра от 6505...Като видя с очите си Machine Head или Chimaira да свирят с Bugera - отивам и си купувам и аз ;) До тогава не вярвам на приказки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая Бугера е с 3 до 5 пъти под цената на 5150.

Гледал съм няколко клипчета на тоя пич за бугерите и определено ме спечепи за каузата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя да си обяснява ако ще, че пилето е крава :) Най-вече става дума за това, че ако не беше клипчето, а само записа, там разликата щеше да е едва доловима - много хора в Снийп форума, аз включително, тотално се объркаха, и на сляп тест решиха, че първия амп е бугерата. Аз съм много изненадан от това колко плътно бугерата покрива саунда на пивито, но всеки трябва да си дава сметка, че то не струва толкова по-скъпо от бугера заради мъничката разлика в звука, а затова, че обезателно е по-добре конструиран - макар, че и тях да ги строят в Китай. Но Бугерата, като амп, който се справя на такова ниво, е направо изключително предложение. За съжаление на Берингер-България обаче, във Варна има Garland ;)

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха... Ола го бъзикаха, бъзикаха за Бугера и най-накрая е склонил :)

 

Разликата е в трафовете.Пивито звузи по-среднисто, което би било по-пробивно в микс, а бугерата е с китайските....

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление на Берингер-България обаче, във Варна има Garland ;)

 

:):recourse: :recourse: Не бих сменил моят Garland по схема на 5150 за тая Bugera в никой случай :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taя Bugera я гледах в края на ноември в немски сайт-като че ли беше "Мюзикстор" на промоция с кабинет 4х12 за смешните 475евра...и много се колебаех дали да я купя ,още тогава гледах и клипове за сравнение и с други ампове.След като разбрах, че е Берингер се отказах, но това не значи че продукта е лош.

В крайна сметка повечето фирми имат производство в Китай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да защитавам Берингер/Бугера, но е факт, че през последните година-две позатегнаха качествения контрол. Това не може да се каже за големите марки, които прогресивно смъкват качеството и се подават на действащата икономическа ситуация с едничка цел да запазят пазарния си дял.

Няма две мнения, че къстъм шоп изделията са най-добрият вариант за всеки, особено когато са изпипани. Аз също съм фен на творчеството на Галин :) , ама какво правим, когато искаме амп утре, а не след 3-4 месеца?

И нека попитаме всеки един от съфорумниците ни, който прави ампове, ефекти, китари и т.н. един прост въпрос - ако разширят бизнеса си и започнат да правят серийно производство, смятат ли, че ще запазят качеството, което постигат сега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И нека попитаме всеки един от съфорумниците ни, който прави ампове, ефекти, китари и т.н. един прост въпрос - ако разширят бизнеса си и започнат да правят серийно производство, смятат ли, че ще запазят качеството, което постигат сега?

 

Запазването и дори подобряването на качеството няма да бъде проблем, но поради един куп причини нямам намерение да се впускам в серийно производство на лампови усилватели. Лично аз нито мога, нито имам намерение да се боря с производство в Китай и не мога да направя лампов усилвател по-евтин от една Бугера, нито дори на същата цена (в която са включени транспорт, данъци, отстъпки, печалба и т.н.). Има различни пазарни ниши и продукти в тази област, така че всеки да прецени сам към коя ще се насочи. В нета има достатъчно семпли, видео и т.н., така че препоръчвам всеки да си ползва ушите и да си направи сам сметката какво и как ще купува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление на Берингер-България обаче, във Варна има Garland :help:

 

:):help: :help: Не бих сменил моят Garland по схема на 5150 за тая Bugera в никой случай :help:

С две ръце , два крака и един ... за Garland . Ампа е убиец - единственото което ме е яд е че не се сетих когато го поръчвах да поискам миди модул за управление, ако бях го направил сега щях да съм тотално щастлив . Е пак имам опция , но ще ми дойде доста по скъпо от колкото ако го бях поръчал навреме със всичките ми желания!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

препоръчвам всеки да си ползва ушите и да си направи сам сметката какво и как ще купува.

 

А аз ти препоръчвам да се потрудиш над сайт на Гарланд ампс и някакви брошурки, които да се разхвърлят по фенските магазини. Защото за качеството на твоята работа човек може да разбере само от форума, от познат дето да го светне, или ако изтества звяра в Шектер магазина => губиш потенциалната клиентела, която тръшка пари за Маршал хибридка или Бугера, защото не подозира за твоите ампове ;)

 

А, и още нещо - ако някога направиш амп за метъл по твоя схема, обезателно го засили към тоя пич в Швеция, за да го заснеме. Рекламата, която ще получиш, напълно си оправдава евентуалните разходи.

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.