Jump to content
Българският форум за музиканти

Cort Или Jackson


polaris

Recommended Posts

Ами колкото и да ви се иска да сте открили някакъв чудодеен модел китара за 300лв, която да е с качество като китари за 1000лв, няма да стане. Така че да, вярно е. Няма начин китара за 300лв да е достатъчно добра, когато вече търсите някакво ниво на звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

90% от звука е в звукоизвличането. НЯМА КИТАРА, КОЯТО ДА СВИРИ САМА! Познавам китаристи, на които и да им дадеш чамова талпа с конски косми пак ще изкарат звук.

 

Подвеждащо е твърдението, че скъпите китари са задължително по-добри от евтините, защото голям процент от цената на един инструмент се изяжда от името, както и АУП на големите корпорации. Ако преди 50 години се е държало на качеството, то сега основната цел е да се максимизират печалбите - затова Ибанец си изнасят цялото производство в Китай.

 

Както и да е не мисля да влизам в спор по темата. Всичко това е дъвкано хиляди пъти и всеки има право на собствено мнение. Аз се спрях на Корт за 450 лева за сметка на три пъти по-скъп Фендер не заради цената, а защото от 50 китари, които пробвах тогава, тази беше единствената, която ми "залепна" за ръцете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение Jackson. Cort също е хубав вариант но от старите (от време едно), вече ги развалиха и то не само тях.

Абе не знам колеги, но сравнявайки (метълските) китари от 80те до към 90-те със тези които се произвеждат в момента, достигам до извода че Китай и Индонезия е****а мамата на ситуацията. :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам колеги, но сравнявайки (метълските) китари от 80те до към 90-те със тези които се произвеждат в момента, достигам до извода че Китай и Индонезия е****а мамата на ситуацията. :thumbdown:

 

Ще си заложиш ли апартамента под това съждение??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам колеги, но сравнявайки (метълските) китари от 80те до към 90-те със тези които се произвеждат в момента, достигам до извода че Китай и Индонезия е****а мамата на ситуацията. :thumbdown:

 

Ще си заложиш ли апартамента под това съждение??

 

НЕ а ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито пък аз.

 

 

В момента просто тези жълти симпатяги с безброй нули след първата цифра население осигуряват едва ли не 95% от предлаганата продукция на пазара.

 

Имам предвид, че от там и калпаво, и добро, и свръх добро и много качествено излиза.

 

За да се върна към началната тема и да не се превръща в off-topick бих се съгласил до известна степен с Боболин. За такъв бюджет не може да се очакват чудеса.

 

Но пък Cort така или иначе са силни в евтините инструменти. Т.е. ще дадат много повече благоприятно съотношение цена-къчество отколкото Jackson. Моля феновете на тази марка да не ме захапват за това. Имам си доводите за да го кажа.

 

А на пича който е пуснал темата ще му препоръчам да си купи китарата, която най му харесва как изглежда. Така или иначе адаптери, дървесини, електроника, механика.....ще имат /евентуално/ някакво значение за него след години.

 

Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ще направя копи-пейст от един мой пост в друга тема.

 

Преди 2 седмици и половина си взех Cort X6, не ми е първа китара:

http://www.musicworld.bg/bg/c_360/i_20651/Cort_X_6_BK.html

 

От тогава не съм я пускал китарата и мнението ми е че е изключително прилична, а я дават за без пари. Не успях да намеря никакви пройзводствени дефекти, беше настроена екстра от завода, височина на струните, интонация. Изработката е добра, дървото на тялото е липа, затова и си е доста тежка китарата, но пък липата е добро дърво за метъл според доста хора. Тон потенциометъра е вид пуш-пул, като го дръпнеш нагоре и разделя потенциометрите не сингли и имаш още 5 комбинации от сингъл адаптери при което може да се изкара доста приличен чист звук. Флойда при pull ups прочти не разтройва, мръдва с до 5 цента тунинга. При дайв бомби, ако просто пуснеш разко ръчката пада с около 30 цента, но по принцип знам че правилно е да се връща плавно след бомба при което не разтройва. Но като цяло каквото да го правиш тунинга пада приблизително равномерно на всички струни и освен ако не свириш заедно с други китари не се забелязва особено, акордите не фалшивеят. След като се разтегнаха новите струни, вече правя настройки на 5 дена един път от файн тунерите, почти не мърда тунинга а свиря доста.

За един начинаещ, не мисля че има огромно значение качеството на звука на китарата, при положение че има сносни адаптери, далеч по голямо значение има качеството на кубето и ефектите, при тях много повече могат да се усетят разлики.

Не съм свирил на джаксъни, въпреки че и аз бях надъхан преди да си вземам джаксън, но не мисля че JS серията може да има нещо по добро от Cort-a. А ако имаш някакви въпроси можеш да ми драснеш на ЛС, малко рядко влизам но ще се радвам да отговоря.

 

 

Пича е ще си взима първа ел.китара .. по добре да си вземе без тремоло или с тия обикновенните .. щото с флойда едва ли ще се оправи ..

 

 

Ами колкото и да ви се иска да сте открили някакъв чудодеен модел китара за 300лв, която да е с качество като китари за 1000лв, няма да стане. Така че да, вярно е. Няма начин китара за 300лв да е достатъчно добра, когато вече търсите някакво ниво на звук.

 

 

90% от звука е в звукоизвличането. НЯМА КИТАРА, КОЯТО ДА СВИРИ САМА! Познавам китаристи, на които и да им дадеш чамова талпа с конски косми пак ще изкарат звук.

 

Подвеждащо е твърдението, че скъпите китари са задължително по-добри от евтините, защото голям процент от цената на един инструмент се изяжда от името, както и АУП на големите корпорации. Ако преди 50 години се е държало на качеството, то сега основната цел е да се максимизират печалбите - затова Ибанец си изнасят цялото производство в Китай.

 

Както и да е не мисля да влизам в спор по темата. Всичко това е дъвкано хиляди пъти и всеки има право на собствено мнение. Аз се спрях на Корт за 450 лева за сметка на три пъти по-скъп Фендер не заради цената, а защото от 50 китари, които пробвах тогава, тази беше единствената, която ми "залепна" за ръцете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тези профилактики много гадно...

 

Малко ще направя копи-пейст от един мой пост в друга тема.

 

Преди 2...

 

...отговоря.

 

 

Пича е ще си взима първа ел.китара .. по добре да си вземе без тремоло или с тия обикновенните .. щото с флойда едва ли ще се оправи ..

 

За това не се бях замислял, забележката е на място. Хубаво трябва да се помисли дали ще ти се занимва с по дългите и пипкави настройки на флойда.

 

 

Ами колкото и да ви се иска да сте открили някакъв чудодеен модел китара за 300лв, която да е с качество като китари за 1000лв, няма да стане. Така че да, вярно е. Няма начин китара за 300лв да е достатъчно добра, когато вече търсите някакво ниво на звук.

Това не е баш така май.

 

90% от звука е в звукоизвличането. НЯМА КИТАРА, КОЯТО ДА СВИРИ САМА! Познавам китаристи, на които и да им дадеш чамова талпа с конски косми пак ще изкарат звук.

 

Подвеждащо е твърдението, че скъпите китари са задължително по-добри от евтините, защото голям процент от цената на един инструмент се изяжда от името, както и АУП на големите корпорации. Ако преди 50 години се е държало на качеството, то сега основната цел е да се максимизират печалбите - затова Ибанец си изнасят цялото производство в Китай.

 

Както и да е не мисля да влизам в спор по темата. Всичко това е дъвкано хиляди пъти и всеки има право на собствено мнение. Аз се спрях на Корт за 450 лева за сметка на три пъти по-скъп Фендер не заради цената, а защото от 50 китари, които пробвах тогава, тази беше единствената, която ми "залепна" за ръцете.

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам джаксън произведен в Индия .. единствения му недостатък БЕШЕ че не беше завършен добре (разхлабени потенциометри и такива малки проблемчета събота ми я връщат като нова) иначе всичко й е наред .. чувал съм мн добри неща за Индииската дървесина :thumbs_up: Иначе изработката е добра .. надявам се и качеството да е такова .. имам я от 5 месеца .. за сега няма проблеми ще видим по натам .. по - добре си вземи като моя джаксън .. перфектна е като за първа ел.китара .. но трябва да си пробваш разбира се .. да пипнеш дали ти е удобна .. дали ти харесва чистия и дисторжън звук .. външня вид .. просто е .. просто пробвай .. а пък ако не можеш .. ето ние сме тук за да ти помагаме .. иначе погледни и този скуайер http://mmg-music.com/content/squier-strat-hss-affinity-series защото ми се струва добро решение .. хем че е по евтина от джаксъна и корта хем че е г/д същото хем че има прекрасен външен вид (поне за мен)

Редактирано от Johnyy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :thumbs_up: От произвежданите в момента Squier-и е чист късмет да попаднеш на нещо, което да не се изметне в рамките на година и половина... Squier - да - ама поне да е излязъл от детската гтрадина и да ходи вече на училище ;)

 

BTW пак почнахме да си чешем клавиатурите... Колкото хора във форума - толкова мнения... Аз предлагам няколко души да се хванем и да систематизираме, цялата тая информация в една таблица и да я боднем като важна тема, за да се спре с това безумно пускане на теми от рода "каква китара да си взема" - има по 5 такива на страница е*ати.

Редактирано от patient
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.