Jump to content
Българският форум за музиканти

Cort Или Jackson


polaris

Recommended Posts

Здравейте! От известно време свиря на акустична китар и искам да мина електричска. Искам да свиря тежка музика и китарата да има 24 прагчета (колкото повече, толкова повече :icon_shithappens:и си харесах JS30 серията на Jackson, но после рещих да си взема нещо с класическа форма, за да не си развалям постановката и се спрях на това: http://bad_link.eu/product/3800/jackson-js22r-dinky-blk-gig-bag.html. Наскоро обаче прочетох хубави неща за Cort X6 и се двуомя. Cort-a ме кефи заради 2та humbucker-а и единичния адаптер, а и е по-евтин (на 14 съм и сам си сабирам пари). За кубе нямам много претенций, само да иам дисторшън. Един приятел ми препоръча това: http://bad_link.eu/product/3896/fender-mustang-i-guitar-amplifier.html. Вие какво мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С голям риск да се повторя тази вечер:

 

Добре, бре ... наистина ли всеки ден трябва да се пускат по 2-3 теми с еднква насоченост за китара до 200-300 лв. и във всяка да се отговаря по различен начин. Трябва ли всеки ден подфорум "Китара" наистина да се пълни с глупости ...

 

По темата: Ако можеш отиваш, пробваш за удобство, свириш за звук и взимаш това, което най-много ти допада. Ако нямаш тая възможност каквото и да вземеш е 1/1М да попаднеш на диамант сред въглените (имаше такава тема някъде из форума).

 

Другото е цвят и форма, за тия пари не очаквай кой знае какво ...

 

Трето, четете темите назад бре ... със сигурност е отговорено на вашия въпрос, ако не е поне ще се облагородите поне с малко знания, следващия път като решите да зададете някакъв въпрос!

 

Поздрави!

Герги

 

П.П.: Моля прочети ме!

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами казват,че китарите Джаксън са по-добри.Не съм свирил на Джаксън,но съм свирил на Корт.Мисля че ще останеш доволен от Корт,а и щом е за първа китара... :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да, ама е по-скъп и като го гледам, не ми вдъхва повече доверие от корта. Да беше JS30 или 32, щеше да е значително по-добре. Според мене, пич, потърси по-добър корт. :)

 

П.П.: Искам вече да се слагат наказателни точни (или нещо от сорта) за хората, които спамят с такива безсмислени теми, сигурно само няколко страници по-назад могат да се намерят 15-20 такива теми, а да не говорим колко ни е писнало да ни заливат с това! :):spam::rulez::curse::butcher::ban:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Мустанг 1 и определено съм доволен. За тези пари си е далавера :greenangel: Има много ефекти, които мисля, ще паснат на стила ти

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ще направя копи-пейст от един мой пост в друга тема.

 

Преди 2 седмици и половина си взех Cort X6, не ми е първа китара:

http://www.musicworld.bg/bg/c_360/i_20651/Cort_X_6_BK.html

 

От тогава не съм я пускал китарата и мнението ми е че е изключително прилична, а я дават за без пари. Не успях да намеря никакви пройзводствени дефекти, беше настроена екстра от завода, височина на струните, интонация. Изработката е добра, дървото на тялото е липа, затова и си е доста тежка китарата, но пък липата е добро дърво за метъл според доста хора. Тон потенциометъра е вид пуш-пул, като го дръпнеш нагоре и разделя потенциометрите не сингли и имаш още 5 комбинации от сингъл адаптери при което може да се изкара доста приличен чист звук. Флойда при pull ups прочти не разтройва, мръдва с до 5 цента тунинга. При дайв бомби, ако просто пуснеш разко ръчката пада с около 30 цента, но по принцип знам че правилно е да се връща плавно след бомба при което не разтройва. Но като цяло каквото да го правиш тунинга пада приблизително равномерно на всички струни и освен ако не свириш заедно с други китари не се забелязва особено, акордите не фалшивеят. След като се разтегнаха новите струни, вече правя настройки на 5 дена един път от файн тунерите, почти не мърда тунинга а свиря доста.

За един начинаещ, не мисля че има огромно значение качеството на звука на китарата, при положение че има сносни адаптери, далеч по голямо значение има качеството на кубето и ефектите, при тях много повече могат да се усетят разлики.

Не съм свирил на джаксъни, въпреки че и аз бях надъхан преди да си вземам джаксън, но не мисля че JS серията може да има нещо по добро от Cort-a. А ако имаш някакви въпроси можеш да ми драснеш на ЛС, малко рядко влизам но ще се радвам да отговоря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие какво мислите Cort Или Jackson?

 

Каквото и да си вземеш няма да сгрешиш.

Аз на твоите години свирих на Кремона и не втора употреба, а 7-ма.

 

За формата добре си се сетил - вземи си нещо със стандартна форма, докато разцъкаш електричките, после може да минеш и на по-гъзарско изпълнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ще направя копи-пейст от един мой пост в друга тема.

 

Преди 2 седмици и половина си взех Cort X6, не ми е първа китара:

http://www.musicworld.bg/bg/c_360/i_20651/Cort_X_6_BK.html

 

От тогава не съм я пускал китарата и мнението ми е че е изключително прилична, а я дават за без пари. Не успях да намеря никакви пройзводствени дефекти, беше настроена екстра от завода, височина на струните, интонация. Изработката е добра, дървото на тялото е липа, затова и си е доста тежка китарата, но пък липата е добро дърво за метъл според доста хора. Тон потенциометъра е вид пуш-пул, като го дръпнеш нагоре и разделя потенциометрите не сингли и имаш още 5 комбинации от сингъл адаптери при което може да се изкара доста приличен чист звук. Флойда при pull ups прочти не разтройва, мръдва с до 5 цента тунинга. При дайв бомби, ако просто пуснеш разко ръчката пада с около 30 цента, но по принцип знам че правилно е да се връща плавно след бомба при което не разтройва. Но като цяло каквото да го правиш тунинга пада приблизително равномерно на всички струни и освен ако не свириш заедно с други китари не се забелязва особено, акордите не фалшивеят. След като се разтегнаха новите струни, вече правя настройки на 5 дена един път от файн тунерите, почти не мърда тунинга а свиря доста.

За един начинаещ, не мисля че има огромно значение качеството на звука на китарата, при положение че има сносни адаптери, далеч по голямо значение има качеството на кубето и ефектите, при тях много повече могат да се усетят разлики.

Не съм свирил на джаксъни, въпреки че и аз бях надъхан преди да си вземам джаксън, но не мисля че JS серията може да има нещо по добро от Cort-a. А ако имаш някакви въпроси можеш да ми драснеш на ЛС, малко рядко влизам но ще се радвам да отговоря.

 

 

Пича е ще си взима първа ел.китара .. по добре да си вземе без тремоло или с тия обикновенните .. щото с флойда едва ли ще се оправи ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой беше казал е... учи.... и пак няма резултат! :)

Малко ако си направиш труда да прочетеш подобна тема и не би вдъхновил членовете на форума в словоизлияния!

Хем сам събираш пари - хем нови инструменти искаш!?

Не ти ли хрумва вероятността , че утре може да зарежеш всичко и да се чудиш как да си върнеш парите?

Защо не опиташ с нещо употребявано и по-евтино?Пълно е с подобни обяви тук!

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да си вземеш в този ценови диапазон, ще е некачествено изпълнена цепеница. В този ценови диапазон харесвай нещо по цвят и форма. Смешно е да се търси качество. И да, подобни еднотипни теми всеки ден са дразнещи. Аз си мисля, че над форума модовете да сложат един голям надпис:

 

"За избор на китара до 300-400 лв. избирайте по цвят и форма каквото ви кефи! Каквото и да вземете - няма да става!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.