Jump to content
Българският форум за музиканти

Squier, Cort Или Tyme


BPEMETO

Recommended Posts

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^ Това на изуст ли го написа ... или не си чел темата?

 

Айде четете преди да пишете, и ... вниквайте в това, което е написано и оставено ...

 

Со здраве!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рече, Герги и отсече!!!!! Абе кви сте вии бре, че си казвате личното мнение в някъв си форум, а? Я да слушате Герги, че земе да се Идоса и тогази....... Аааааа, да Флизате в пътя, чееее.............. Той, завалията имал опит във форуми на ВиК, нещо с канализацията беше йоще, абе момък с опит въоПще! Ще слушкате и ще папкате! Квот каже момчето! Толкоз! :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си Squire-a днес. :) Всичко хубаво, дрънкам си през PC-то, но има един малък проблем ... най-дебелата струна нещо не е в ред ... "Е" си е точно с тунера направено, НО след него вместо чисто "F", излиза с 30-35% по-висока нота. :( И като цяло на тази струна, освен отворена, всичко друго звучи неточно...както и на следващата "А", но в по-малка степен. Тънките струни са си точни ... Ако дам пари за хубави струни, дали ще се оправи работата ? Не ми се вярва да е от самата китара, защото грешните ноти си ги дава през и без усилвател...

 

Не се стряскай, пич! Проблемът не е в струните - китарата има нужда от сетъп и интониране. Всяка китара, била тя и Фендер и Гибсън, малко или много фалшивее в някакви граници като излиза от фабриката. Не е болка за умиране. Разрови се из форума и нета за инфо как да си сетъпнеш китарата - ако не можеш да се оправиш или те мързи - потърси услугите на лютиер.

Имаш сериозен проблем единствено ако грифът е изметнат настрани (което при някои Скуайъри се случва и не е като да не съм предупредил) - да се надяваме, че твоят случай не е такъв. ;)

Редактирано от patient
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Не се стряскай, пич! Проблемът не е в струните - китарата има нужда от сетъп и интониране. Всяка китара, била тя и Фендер и Гибсън, малко или много фалшивее в някакви граници като излиза от фабриката. Не е болка за умиране. Разрови се из форума и нета за инфо как да си сетъпнеш китарата - ако не можеш да се оправиш или те мързи - потърси услугите на лютиер.

Имаш сериозен проблем единствено ако грифът е изметнат настрани (което при някои Скуайъри се случва и не е като да не съм предупредил) - да се надяваме, че твоят случай не е такъв. ;)

 

Поразрових се насам-натам и намерих едно клипче за интониране. Настроих "Е"-то на 12тото прагче и после цялата струна. ( Нямам истински тунер и за целта ползвам AP Guitar Tuner ) Проблемът с 35%-ното отклонение на "F"-а се превърна в 15-19% след тази операция. =) По-добре е и не е толкова дразнещо като преди, но пак може да се усети. Като настроя струната на 12тото прагче, след това като настроя по цялата дължина, настроиката на 12-тото прагче винаги ми се изменя малко и пак не е точно същата...

 

Това измятане на грифа настрани ... как мога да разбера дали не е такъв случаят при мен? В какво точно се изразява то и може ли да се оправи, ако то е причината? :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Не се стряскай, пич! Проблемът не е в струните - китарата има нужда от сетъп и интониране. Всяка китара, била тя и Фендер и Гибсън, малко или много фалшивее в някакви граници като излиза от фабриката. Не е болка за умиране. Разрови се из форума и нета за инфо как да си сетъпнеш китарата - ако не можеш да се оправиш или те мързи - потърси услугите на лютиер.

Имаш сериозен проблем единствено ако грифът е изметнат настрани (което при някои Скуайъри се случва и не е като да не съм предупредил) - да се надяваме, че твоят случай не е такъв. ;)

 

Поразрових се насам-натам и намерих едно клипче за интониране. Настроих "Е"-то на 12тото прагче и после цялата струна. ( Нямам истински тунер и за целта ползвам AP Guitar Tuner ) Проблемът с 35%-ното отклонение на "F"-а се превърна в 15-19% след тази операция. =) По-добре е и не е толкова дразнещо като преди, но пак може да се усети. Като настроя струната на 12тото прагче, след това като настроя по цялата дължина, настроиката на 12-тото прагче винаги ми се изменя малко и пак не е точно същата...

 

Това измятане на грифа настрани ... как мога да разбера дали не е такъв случаят при мен? В какво точно се изразява то и може ли да се оправи, ако то е причината? :mellow:

 

 

 

 

 

 

 

 

ако можеш отиди в магазина от където си я купил и им го обясни(кой ги знае дали и те са в час въобще за тая работа ),но може пък да ти помогнат за настроиката на дължината на 5 и 6 струни....проблема ти според мен е за въпросния "сетъп",просто трябва да удължиш малко пета и шеста струни..ако си на ясно за кво ти говоря?

Редактирано от bombrain
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Магазинът е House of the xxxx - Пловдив.

 

Удължаването на тия струни става ( до колкото се образовах днес от едно клипче ) чрез завиване с отвертка на болтчето в началото на струната. Пробвах да отвивам и завивам и има подобрение, но проблемът, въпреки че вече не е толкова набиващ се на уши, пак си го има в по-малка степен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Магазинът е House of the xxxx - Пловдив.

 

Удължаването на тия струни става ( до колкото се образовах днес от едно клипче ) чрез завиване с отвертка на болтчето в началото на струната. Пробвах да отвивам и завивам и има подобрение, но проблемът, въпреки че вече не е толкова набиващ се на уши, пак си го има в по-малка степен.

 

значи трябва да ЗАВИЕШ по още мъничко тези болтчета,НО преди това разхлаби малко струните!!!и след това ги настрой отново като проверяваш дали има изменение докато го предотвратиш напълно...следва и друг малък проблем че съотношението на останалите струни е пряко свързано с тези двете,затова на 12 прагче трябва да ти звучат настроени по тунер в същия строй или на "български" да са настроени 6-ми,5-ла,4-ре,3-сол,2-си,1-ми;с точност до 0%,и естествено когато ги свириш свободно трябва да звучат пак с пълна точност или минимално изменение......а освен това,ако не се оправи от тези настройки значи става въпрос за по лош проблем както казаха и други съфорумници...в такъв случай отиваш в xxxx с касовия бон и им казваш че имаш проблем и искаш да смениш китарата,че си я купил скоро и т.н. успех

Редактирано от bombrain
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип избягвам да пиша в такива теми, но гледам, че се заговори за връщане на китари и тн, та евентуално да спестя на някой разправиите :D

 

Ако струната е настроена така, че на 12ти праг тонът и флажолетът напълно да съвпадат (с тунер, при по малко опит), това не значи, че на първи праг (и не само, но там се забелязва най много), с тунера няма да стане очевидно, че тонът е по висок (например), отколкото трябва (най видно на 3та струна). Това е така при всички китари, на които не е сложен специален нът, който да компесира грешката (или пък друга компенсираща система). http://www.earvana.com/products.htm за евентуално заинтересованите. А грешката става и доста по очевидна на по евтини инструменти, поради обикновено сравнително високата акция, както и плитките канали на нъта. Интонацията може да се сведе до поносима, ако акцията се настрои, каналите се задълбочат (ако е нужно) и се използват прилични струни

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип избягвам да пиша в такива теми, но гледам, че се заговори за връщане на китари и тн, та евентуално да спестя на някой разправиите :D

 

Ако струната е настроена така, че на 12ти праг тонът и флажолетът напълно да съвпадат (с тунер, при по малко опит), това не значи, че на първи праг (и не само, но там се забелязва най много), с тунера няма да стане очевидно, че тонът е по висок (например), отколкото трябва (най видно на 3та струна). Това е така при всички китари, на които не е сложен специален нът, който да компесира грешката (или пък друга компенсираща система). http://www.earvana.com/products.htm за евентуално заинтересованите. А грешката става и доста по очевидна на по евтини инструменти, поради обикновено сравнително високата акция, както и плитките канали на нъта. Интонацията може да се сведе до поносима, ако акцията се настрои, каналите се задълбочат (ако е нужно) и се използват прилични струни

 

 

твоята китара да не би да е със специален нът???освен това почти всеки прави следното -настройва си китарата с тунер(примерно) и след това като хване два три акорда му се струва недонастроена(в което не се и съмнявам че при много хора е така,зависи от китарата)и после сваля 5 и 6 малко под нивото на нотите и вдига 3и 1 съвсем леко ,така настройките според тунера не са или бемоли или диези,но изменението не е осезаемо.....това ест. е при обикновените китари,наистина има известно изменение заради нътовете...но нали за това говорим че това изменение може да се намали максимално от болтовете долу

Редактирано от bombrain
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акцентирам на "The guitar is a screwed up instrument."

 

 

Технологията демонстрирана в клипчето ми се струва яка, хитро измислена и същевременно интересна. Защо не се равят повече китари така? Може би е по-трудоемко и скъпо, но щом интунацията е добра навсякъде, мисля че си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да се мъча ( може би лютиер може да я нагласи ), но или свободната струна е вярна и всички останали са изменени или като настроя 12тото прагче, другите са верни, но свободната е по-ниска.

 

Сега ми направи впечатление нещо - при правилна свободна струна, останалите са точни, само ако си слагам пръста НА САМАТА пластинка, а не между две или по-близо до нея. Тази информация може ли да помогне за решаването на проблема по някакъв начин ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че пиша пост след предишен пост, но сега докато се чудех какво още да измисля, за да се оправи интонирането, изкочи нещо съвсем ново - ако натискам между прагчетата съвсем леко - тоновете са верни, НО ако натисна повече на същото място, се вдигат, колкото по-силно натискам и разликата е огромна! Колкото повече натискам, толкова по-фалшиво се получава. Това при акустичната ми китара изобщо не е така. Това означава ли, че струните са прекалено меки и ако сложа по-твърди, ще се оправят нещата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.