Jump to content
Българският форум за музиканти

Squier, Cort Или Tyme


BPEMETO

Recommended Posts

Здравейте!

 

 

От известно време се уча да свиря на акустична китара, но вече не мога да чакам и искам да си купя електрическа. Днес обиколих всичките ми познати музикални магазини в Пловдив и се оказа, че изборът не е кой знае какъв. Stagg не намерих никъде, но така или иначе от прочетеното във форума и из интернет разбрах, че са с доста съмнително качество. Начинаещ съм и мога да отделя до 300лв за китара и в този ценови клас в момента мога да си взема един от следните модели:

 

Squier by Fender Bullet® Strat® HSS with Tremolo

 

Cort X1

 

Tyme S100RD

 

Коя от тези китари е най-добра като качество според вас? Последната марка - Tyme досега не я бях чувал, а за другите две нямам идея коя ще е по-добра изработка. Гледах също BEHRINGER IAXE624USB-GUITAR , но четох доста отрицателни коментари за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз бих си купил Корт Х1, иначе Скуайър е класика за начнаещи!

Бих си зел Корта понеже има 2 хъмбъкър адаптора, разбира се за 200-300 лева не може да се очаква страхотно качество на звука, но според мен е по-добра от Скуайър и долопосочената.

Пробвай и 3те в магазина и все пак избери тази която най-много ти допадне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, бре ... наистина ли всеки ден трябва да се пускат по 2-3 теми с еднква насоченост за китара до 200-300 лв. и във всяка да се отговаря по различен начин. Трябва ли всеки ден подфорум "Китара" наистина да се пълни с глупости ...

 

По темата: Ако можеш отиваш, пробваш за удобство, свириш за звук и взимаш това, което най-много ти допада. Ако нямаш тая възможност каквото и да вземеш е 1/1М да попаднеш на диамант сред въглените (имаше такава тема някъде из форума).

 

Другото е цвят и форма, за тия пари не очаквай кой знае какво ...

 

Трето, четете темите назад бре ... със сигурност е отговорено на вашия въпрос, ако не е поне ще се облагородите поне с малко знания, следващия път като решите да зададете някакъв въпрос!

 

Поздрави!

Герги

 

П.П.: Моля прочети ме!

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не мога да пробвам и 3те, защото Cort-a го има само с поръчка в момента. Освен това, като оставим настрана, че мога да свиря малко на класическа китара, досега не съм хващал електрическа и дори да ги пробвам, няма да знам на какво да обърна внимание.

Има вариант да дам 70лв повече и да си взема Squier by Fender Affinity Strat - RW Този модел по-добър ли е от Cort-a като изработка и изобщо заслужава ли си 70лв отгоре над Bullet-a, като тия пари могат да се ползват за усилвател например. Честно да ви кажа Squire-a ми харесва повече на външен вид, защото X1 е с малко по-метълска визия.

 

За китарите Tyme изобщо някой има ли някаква информация и впечатления?

Редактирано от BPEMETO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Е как като не знаеш как ще тръгнеш да взимаш ... затова казах по цвят и форма ... тебе да те кефи. Другото щом не разбираш няма значение и трите китари са в един клас! Пишеш на три листчета трите китари ... обръщаш ги мешаш - мешаш и накрая пак ще вземеш тази, която най-много те кефи.

 

За да не съм гол...ословен ... Която и да вземеш за първа няма значение, защото с времето ще се научиш кое, къде как и защо. Сега ти е мерака да я имаш (познавам чувството) и не искаш да сгрешиш! Повярвай ми, ще се потретя, която и да вземеш е все едно. Наблегни си на визия, цвят и форма! Която смяташ, че най-много ще ти пасне! После иди ей така на един два урока (ако имаш къде), опитай се да я усетиш. Китарата е като жената - жени бол ама не всяка говори едно и също, макар да го мисли под твойте пръстета. Надявам се разбираш какво искам да кажа. Знам, че избора в този клас е ... меко казано неограничен, но все от някъде се почва. Това с жените беше малко кофти пример, щото след време ще искаш да я смениш с по-квалитетна ... надявам се да стигнеш до там! От там нататъка ... всичко е в твой ръце!

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че да кажа, че свиря на китара ще е малко пресилено ... мога да кажа какъв стил ми харесва да слушам =) ... Клептън, Сантана, Металика, Guano Apes, Clawfinger, Queen и много други ... няма нещо определено.

 

Като за първа китара наистина сигурно не е най-важното кой евтин модел ще вземеш, защото има 2 варианта според мен - единият е да не се задълбочиш много много с китарата като цяло и този модел да ти свърши работа , а другия - да си вземеш по-хубава след време, когато започнеш да виждаш недостатъците на първата ... =) Има го и това, че колкото и скапани и евтини домати си взимаш на пазара например, все искаш да си избереш "по-хубави" бройки в торбичката. : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Е как като не знаеш как ще тръгнеш да взимаш ... затова казах по цвят и форма ... тебе да те кефи. Другото щом не разбираш няма значение и трите китари са в един клас! Пишеш на три листчета трите китари ... обръщаш ги мешаш - мешаш и накрая пак ще вземеш тази, която най-много те кефи.

 

За да не съм гол...ословен ... Която и да вземеш за първа няма значение, защото с времето ще се научиш кое, къде как и защо. Сега ти е мерака да я имаш (познавам чувството) и не искаш да сгрешиш! Повярвай ми, ще се потретя, която и да вземеш е все едно. Наблегни си на визия, цвят и форма! Която смяташ, че най-много ще ти пасне! После иди ей така на един два урока (ако имаш къде), опитай се да я усетиш. Китарата е като жената - жени бол ама не всяка говори едно и също, макар да го мисли под твойте пръстета. Надявам се разбираш какво искам да кажа. Знам, че избора в този клас е ... меко казано неограничен, но все от някъде се почва. Това с жените беше малко кофти пример, щото след време ще искаш да я смениш с по-квалитетна ... надявам се да стигнеш до там! От там нататъка ... всичко е в твой ръце!

 

Поздрави!

Герги

 

Не е баш по цвят и фрома щото аз съм чувал че някои скуайери даже не ги правят от дърво а от някъв друг матерял .. Корта взимай пич !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Джонка (без да се обиждаш, че използвувам това обръщение) аз имах съвсем друго в предвид ... ама нейсе.

 

Аз като си купувам домати не мисля, утре какви ще ми предложат, а си избирам тези с който предполагам, че салатата, коята ще приложа към ракията ще има вкус ... дори и да сбъркам ракията ще остане, доматите ще ги хвърля и утре ще си подбера по-добри ...

 

Към автора, май все още не си наясно какво искаш като гледам стиловите предпочитания ... прочети малко по-нагоре, може и да ти стане ясно. Макар, че при тебе заради разочарование от доматите може и да ти се отпие ... тъй че действай смело и безотговорно - поради простата причина, че в този форум няма да получиш еднозначно мнение (не, че хората не разбират, или не че нямат досег с Кремони, ОрфендЪри и тем подобни "талпи", напротив, но тези хора отдавна не дават мнения, поради други причини) .... пак се отплеснах. Каквото и да взмеш, важното е тебе да те кефи, щом е първо ... и първата жена се избира така :) после и виждаш недостатъците ... пак се отплеснах ... действай смело и безотговорно

 

Поздрави!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото важно условие за първа китара е да ти е удобна. Така че не взимай нещо, което не можеш да пипнеш. Иначе +1 за Корт, ама не от Х серията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата, заслужава ли си да си купувам китара до 300 лв., за да имам нещо по-добро от електрическа кремона или трябва да отделя повече? В You tube, някои от по-евтините китари на чисто без драйв звучат не достатъчно плътно, както се казва не държат тон, това от дървото ли е? Мен например много ми хареса как звучи на чиста китара ето тази http://www.musicworld.bg/bg/m_2120000/i_29992/f_362/Cort_CGP_42_FT.html с тяло от махагон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хайде и аз да се намеся:)

 

преди (уф, много отдавна беше) избора беше две кремони и един орфей, и както всички по-горе ти казаха ги купувахме по цвят. аз си взех кремона страт, щот нали сме метъли и китарата трябва да е черна. сега избора наистина е огромен, но ситуацията е същата.

нямаш опит и не би могъл да знаеш какво е най-добро за теб, но много искаш. ако заведеш приятел, който е малко по-напред в материала ще ти е за кураж, но пак ще избереш по цвят, ако вземеш някой дето наистина разбира може да те откаже от тези инструменти, понеже неговия критерий се формирал в течение на годините и инструментите до които се е добрал.

аре и аз се отвлякох:)

 

с две думи, вземи тази, която най-много ти харесва на вид, и която с гордост би държал пред огледалото:)огледай на какво свирят твоите любимци и потърси нещо, което прилича на техните китари НА ВИД,

не си мисли, че купуваш някакъв буклук за 300лв. имай предвид, че кремоните и орфейите бяха с качествата на втора ръка лопата, но пак помогнаха на една камара народ да се научи и сега с умиление да си спомня последния етаж на цум или магазинчето срещу Универсиада.

единствено важното сега е да я имаш, за да не изгубиш импулса, другото ще дойде само с времтео и желанието ти.

 

 

поздрави,

 

 

м.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, не съм съгласен с горното мнение. Познавам доста хора, които се отказаха от китарата, точно защото не си бяха избрали подходяща. За 300 лева могат да се купят всякакъв род талпи, ама може и да се вземе китарка, която да се окаже дългосрочна инвестиция. Има по-леки, има по-тежки има с тесен гриф има с широк и т.н. Това не са неща без значение, когато човек се учи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Не е баш по цвят и фрома щото аз съм чувал че някои скуайери даже не ги правят от дърво а от някъв друг матерял .. Корта взимай пич !

 

Ами това просто не е вярно. Какво си чувал ти не знам. И също мнението ти е крайно несериозно и подвеждащо в случая. Без ти самият да си пипнал 2те конкретни бройки китари не можеш да му дадеш такова категорично мнение. Сблъсквал съм се с ужасяващо направени Корт-ове. Как му гарантираш, че този не е такъв? Това мнение е несериозно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.