Jump to content
Българският форум за музиканти

Тест За Слух


Flame

Recommended Posts

  • 2 months later...
Отговорено (Редактирано)

Първия не го познах.

Втория познах само втория въпрос.

А на третия малко странно се получи. Реално когато си увелича доста колонките на лаптопа чувам нещо дори и при 22КХц. И имаше разлика при 22, 21, 20 и т.н. При нормално ниво на звука чувам отчетливо, без да се напрягам до 16. После увеличих не до макс колонките и пробвах последователно от 16 на горе и мога да кажа, че има нещо, което се чува, но не мога да различа, дали не е някакъв шум, който издават самите говорителчета, а не звук с такава честота...знам ли

 

Много интересен тест. Благодаря! :thumbs_up:

Редактирано от KOCATA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз слушах с обикновенни слушалки Филипс(от ония големите). На 1вия тест разпознах битрейта. На втория само на последното не разбрах кое е по-силно. На последния тест само 22 kHz не чух. Аз по принцип много слушам със слушалки, но трябва да ги сменя, защото не са затворени и чувам околните звуци, което не ми харевсва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз чувам до около 150 kHz :D

 

всъщност първия път се провалих на тестовете, защото ползвах някакъв лаптоп с вградена звукова карта (кой я знае каква е...)...и се опитвах да слушам от вградените говорителчета, хахаха

 

иначе сега минах тестовете с нормална звукова карта и монитори

а честотите - 17 чувам, на 18 усещам че нещо ми бие в ушите и дразни, ама не го чувам като звук...първия път с лаптопа се уплаших, щото над 14 не чувах, което за човек дето си вади хляба като звукорежисьор си е страшно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.