Jump to content
Българският форум за музиканти

Кои пианисти са ви идолите?


Topsun

Recommended Posts

Моят фаворит е Andre Andersson - основателят на Royal Hunt. Този човек има уникален стил на смесване на класическа музика с традиционно Hard Rock клавирно свирене. Последният му самостоятелен албум - Ocean View е жесток. Само изпълнения на класическо пияно.

Само ще спомена Jordan Rudess и Kevin Moore. Мисля, че няма какво да кажа повече :D

 

От класиката Chopin ми е фаворит. Има страшно налудничави изпълнения.

Други любими откачалки от класиката са Рахманинов, Моцарт и Бетовен. И за тях няма какво да кажа повече:) то е ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе аз съм савсем начинаещ на клавира ама да си кажа че моя идол киибордист е Janne Wirman от Children of Bodom и Warmen

тва момче е е напълно ненормално....

иначе и Derek Sherinian много кефи :ph34r:

Редактирано от Alexi_Laiho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мили господа,стига с тоя Rudess.Света познава десетки по-талантливи от него пианисти!

... ами СВЯТ, просвети всички ни!!! :)

:P

Добре казано!

 

Ръдес е истински феномен - нормално е да го споменаваме често! :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стиловата насоченост във форума е ограничена до едно ниво.верно р че има десетки хиляди пианисти които са култ.споменахме няколко от тях и пак се върнахме на тема прогресив метъл,щото булшинството тук слуша такъв стил.еми няма какво да се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стиловата насоченост във форума е ограничена до едно ниво.верно р че има десетки хиляди пианисти които са култ.споменахме няколко от тях и пак се върнахме на тема прогресив метъл,щото булшинството тук слуша такъв стил.еми няма какво да се прави.

На мен нещо не ми се вярва, че болшинството тук слушат прогресив :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако се нелъжа,това е пианист на симфони Х?караш ме да се връщам в младините:blink:не си спомням повечето имена,щото както казах вече отдавна не слушам такава музика B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.