Jump to content
Българският форум за музиканти

Кои пианисти са ви идолите?


Topsun

Recommended Posts

Когато става дума за идоли...за мен това е Jordan Rudess от Dream Theater :headbang: Невероятен е :godbless:

Май тук само техни фенове сме се събрали!!!

 

Който разбира, на тях се спира! :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да бе да!чичо джордан е голям,но знаете ли колко други големи пианисти има?!?от една страна е яко че има толкова фенове на дриймърите,но от друга........ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ... Хоровиц .. колкото и да ме псувате за този избор, сравнен с вашите .. Но за мен това е 'добър пианист'

 

Спира човекът да свири .. С години не е пипвал роял. По едно време отива да почива в Щатите. Обаче се оказва, че в този град ще има концерт - пиано и оркестър - само не помня Рахманинов ли беше ... та .. разболява се пианистът и не може да се отложи концерта! Чуват , че в хотел на близо има пианист, който го е свирил този концерт (пак повтарям, от известно време не е пипвал роял) .. Отиват му до стаята и казват "Добър ден, след час има концерт - еди кой си. Може ли да дойдете да свирите? Единствената възможност сте вие?" - Хоровиц се съгласява! Почива си час преди концерта! Излиза на сцената и докато го аплодират , диригента му казва "Само гледай да си завършиш текста без да засечеш - от там нататък аз ще се погрижа"

Сяда - диригента подава и започва въведението в оркестъра! И в момента в който Хоровиц засвирва - диригента слиза от пулта по време на концерт и започва да гледа смаян пианиста - маестро !

 

Ей това за мен е истински пианист, с главно П .. От тук нататък кариерата му бляскаво се развива в Щатите ..

И като прави наскоро (това ще рече преди 15-на години) концерт в Щатите - билети се продават в Париж и цяла Европа - в комплект със самолетни билети! И спят хората с палатки пред залата , за да се доредят до залата - и жена му разбирате ли минава покрай тях и ги черпи с чай ...

Айде да свършвам, че стана много неразбираемо май, пък и повечето от Вас сигурно го знаят това ..

 

B)

Редактирано от machoka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А-а-а , извинявам се, но забравих да спомена и нещо също важно за мен, в обосновката ми за това, защо той за мен е велик !

 

Човекът свири Рахманинов концерт - не помня кой от 4-те .. Не щеш ли обаче самият той (Рахманинов) присъства на един от концертите му! Като чува как го изсвирва, отива при него и казва " Аз съм смаян! Този концерт повече няма да го пипна и свиря! Оставам тази чест само на теб! "

В последствие Хоровиц прави свои преработки в/у каденцата , защото му се струва 'че не е съръвшенна и има пропуски" - но може ли някой да му каже нещо - самия композитор му го е позволил!

 

B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен пък ме кефят много пианисти и то с това си качество,че не могат да свирят на трезво ;):) !

 

П.П Сори за пост-а:)май трябваше да го напиша в "ГОВОРИЛНЯТА" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен пък ме кефят много пианисти и то с това си качество,че не могат да свирят на трезво :P:) !

 

П.П Сори за пост-а:Pмай трябваше да го напиша в "ГОВОРИЛНЯТА" :D

Прати некой линк изпод масата :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен пък ме кефят много пианисти и то с това си качество,че не могат да свирят на трезво :)  :ph34r: !

 

П.П Сори за пост-а:Dмай трябваше да го напиша в "ГОВОРИЛНЯТА" :D

Прати некой линк изпод масата :D

какъв по-точно:твърд или за разредител:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен пък ме кефят много пианисти и то с това си качество,че не могат да свирят на трезво :)  :ph34r: !

 

П.П Сори за пост-а:Dмай трябваше да го напиша в "ГОВОРИЛНЯТА" :D

Прати некой линк изпод масата :D

какъв по-точно:твърд или за разредител:D

Бе може и бира само да става алъш вериша :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми ае за всички пианисти по една бира!аз черпя!така или иначе сме малко,поне да се поддържаме(щото някой от нас може доста да е "посвирил" и да реши да падме :D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте на всички, ето ме и мен - един некадърен джазмен :rolleyes:

 

Аз не мога да изтъкна само един любим пианист, но Хърби е най-най...

Иначе се кефя още на Ръсел Феранте, Брад Мелдау, Чик Къриа, Мишел Петручани, Бил Еванс, Кени Вернер, Кени Барън.

 

А иначе по въпроса за класиката - Кийт Джарет е страхотен класически изпълнител и дори повече ми харесват неговите изпълнения на Добре-Темперираното Пиано, отколкото тези на Глен Гулд, да речем. Но той самият нещо май не ми е точно на моята вълна като джаз...

 

От българите - Живко Петров май е най-як!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм пианист, не разбирам нищо от пиано, обаче слушах Виталий Куприй и повече няма кво да ви говоря :D

 

p.s.: вие сигурно си го знаете де, ама се пак :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ... Хоровиц .. колкото и да ме псувате за този избор, сравнен с вашите .. Но за мен това е 'добър пианист'

 

Спира човекът да свири .. С години не е пипвал роял. По едно време отива да почива в Щатите. Обаче се оказва, че в този град ще има концерт - пиано и оркестър - само не помня Рахманинов ли беше ... та .. разболява се пианистът и не може да се отложи концерта! Чуват , че в хотел на близо има пианист, който го е свирил този концерт (пак повтарям, от известно време не е пипвал роял) .. Отиват му до стаята и казват "Добър ден, след час има концерт - еди кой си. Може ли да дойдете да свирите? Единствената възможност сте вие?" - Хоровиц се съгласява! Почива си час преди концерта! Излиза на сцената и докато го аплодират , диригента му казва "Само гледай да си завършиш текста без да засечеш - от там нататък аз ще се погрижа"

Сяда - диригента подава и започва въведението в оркестъра! И в момента в който Хоровиц засвирва - диригента слиза от пулта по време на концерт и започва да гледа смаян пианиста - маестро !

 

Ей това за мен е истински пианист, с главно П .. От тук нататък кариерата му бляскаво се развива в Щатите ..

И като прави наскоро (това ще рече преди 15-на години) концерт в Щатите - билети се продават в Париж и цяла Европа - в комплект със самолетни билети! И спят хората с палатки пред залата , за да се доредят до залата - и жена му разбирате ли минава покрай тях и ги черпи с чай ...

Айде да свършвам, че стана много неразбираемо май, пък и повечето от Вас сигурно го знаят това ..

 

:D

:D:D:D:D:D

 

гледах веднъж "блясък" и се вманиачих яко :P дай малко повече инфо, за joseph хоровиц ли става дума? тва намерих в google

Редактирано от chacho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе по въпроса за класиката - Кийт Джарет е страхотен класически изпълнител и дори повече ми харесват неговите изпълнения на Добре-Темперираното Пиано, отколкото тези на Глен Гулд, да речем.

Мале,тази класика ми писна!Колко съм свирил и колко още ще свиря.....!Ама нещо ми омръзна :bravo: Иначе и аз се кефя повече на чичо Кийт :bravo: а за Живко спор няма :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.