Jump to content
Българският форум за музиканти

Кои пианисти са ви идолите?


Topsun

Recommended Posts

От по старите-Чик Кърия.напоследък -Торд Густавсен /направо уникален като музициране, стил и въздеиствие/,които между другото е бил в България и тази година пак ще идва маи. От българските-Милчо Левиев и Нелко Коларов и Мишката от 12 клас на Музикалното в София :):) /вече с изяви по клубовете/

 

ПС А за Джо Завинул какво да кажа -тои е нещо като кръстопът,велик.

 

 

това за Мишо ме изкефи ;) ;) :D не се ли познаваме случайно ? ;):) Поздрави от завършилия музикалното наскоро :) :)

 

Ако ни е запознавал Мишо-значи се познаваме!При всички случаи поздрави и от мен!

 

И да добавя - Johnnie Johnson -пианистът на Чък Бери съавтор на Джони би гуд и автор на много други получил частично признание чак в края на своя път със съдеиствието и на Киит Ричардс -УНИКАЛЕН БЛУУЗ пианист!!!

Редактирано от B.B.King
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Аз съм си любимия пианист :P

шегичка

 

Рик Райт (r.i.p.) и чичко Джон Лорд :recourse:

Рупето (лека му пръст) беше невероятен!

 

още - Лайл Мейс, Джо Завинул, Кевин Мур (екс-театрите, Chroma Key, Fates Warning, O.S.I.), Рик Уейкман (Yes), Косьо Цеков и Румен Бояджиев (ФСБ), Христо Намлиев (Херманс улф бенд, други негови проявления не съм слушал)...още много има, но това са първите имена, които ми изникват моментално в главата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Радвам се, че видях на два пъти Марта Аргерих- тази жена е велика, Хоровиц- също. Иначе съм почитателка на Александър Палей, Борис Березовски, Николай Луганский, Евгений Кисин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не знам дали някъде назад в темата е споменавана но според мен

SunnyChoi е много добра , а като гледам клиповете и мисля че не е само според мен :bravo:

SunnyChoi Music

Редактирано от Styless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато става въпрос за джаз музика, всичко по -сериозно започва с Оскар Питерсън. Разбира се не отричам величието на Чък Къриа, Мишел Камило, Кийт Джарет,Бил Евънс. От класическите се възхищавам на Хоровиц, Глен Гулд, Рихтер. Българските също са добри. Аз Харесвам най-много Антони Дончев. От класическите най ми допада Людмил Ангелов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да не забравяме и Art Tatum :Piano: от който Оскър Питърсън е бил 3 години в депресия след като го е слушал на живо като младеж.Иначе и аз съм голям фен на Оскар.Ето едно

където Клинт Истууд интервюира Ray Charles който пък говори и сравнява Арт тЕЙТЪМ И оСКЪР ...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.