Jump to content
Българският форум за музиканти

Кои пианисти са ви идолите?


Topsun

Recommended Posts

а от "нашите" Ясенчо от Д2... :dance:

:D много благодаря,но или съм аз (Ясен) от група ТЕ,или е Краси от D2

Апропо,отдавна не бях влизал във форума,та се позачетох.Бих искал да споделя,че пианистите,които са ми любими и от които съм се учил са доста!Например Дейвид Пейдж(ТОТО),Майк Линдъп(Level 42),Джо Семпъл(Forplay),Дейв Грусин,Кени Къркленд(STING),Ейтор Гунарсон(MEZZOFORTE),Джордж Дюк,Джон(Йон) Лорд...както и от много български:Живко Петров,Пармаков,Ачо Заберски,Константин Цеков и Румен Бояджиев(ФСБ),Милчо Левиев,Кристиян Илиев(вече в КУ-КУ бенд)...всъщност наистина са много!Това,което исках да кажа е,че от всеки музикант можем да почерпим опит,независимо дали е български,или не.Същото важи и за стиловете музика!Поне за мен :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хехе станала е грешка...извинявай yassen-te ако нещо....теб имах в предвид (объркал съм се) :)

Редактирано от muzikanta_mari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе станала е грешка...извинявай yassen-te ако нещо....теб имах в предвид (объркал съм се) :thumbdown:

Е няма нищо де,аз на майтап го приемам :-)...Пък и с Краси сме си приятели :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам темата е изкарана от забвението, а се оказа, че всъщност аз съм писал по нея, при това първото ми мнение в тоя форум е било точно по тази тема преди 5 години.

 

Здравейте на всички, ето ме и мен - един некадърен джазмен :(

 

Аз не мога да изтъкна само един любим пианист, но Хърби е най-най...

Иначе се кефя още на Ръсел Феранте, Брад Мелдау, Чик Къриа, Мишел Петручани, Бил Еванс, Кени Вернер, Кени Барън.

 

А иначе по въпроса за класиката - Кийт Джарет е страхотен класически изпълнител и дори повече ми харесват неговите изпълнения на Добре-Темперираното Пиано, отколкото тези на Глен Гулд, да речем. Но той самият нещо май не ми е точно на моята вълна като джаз...

 

От българите - Живко Петров май е най-як!

 

 

След 5 години май почти нямам какво да добавя :) Освен Esbjorn Svensson (RIP :)), когото открих малко след това и (един вероятно никому неизвестен в България френски пианист) Pierre de Bethmann. А, да, и че си останах некадърен джазмен, но станах модератор :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Моят идол лично е Живко Петров .... слушам много джаз,но той определено е пианиста който най - много ми допада.

от другите - пианистите с които работят Стинг,Джамирокуай .....

Herbie Hancock,Chick Corea , Bil Evans,Esbjorn Svenson.... и страшно много други...... :ok:

Поздрави :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по принцип идоли нямам и не съм голям фен на идолопоклонничеството.

 

Но иначе любими пианисти в момента:

Брад Мелдау, Кийт Джарет, Жан Мишел Пилк, Джейсън Моран, Бил Евънс, Оскар Питерсон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От по старите-Чик Кърия.напоследък -Торд Густавсен /направо уникален като музициране, стил и въздеиствие/,които между другото е бил в България и тази година пак ще идва маи. От българските-Милчо Левиев и Нелко Коларов и Мишката от 12 клас на Музикалното в София :hysterical::) /вече с изяви по клубовете/

 

ПС А за Джо Завинул какво да кажа -тои е нещо като кръстопът,велик.

Редактирано от B.B.King
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От по старите-Чик Кърия.напоследък -Торд Густавсен /направо уникален като музициране, стил и въздеиствие/,които между другото е бил в България и тази година пак ще идва маи. От българските-Милчо Левиев и Нелко Коларов и Мишката от 12 клас на Музикалното в София :punk_guitar::) /вече с изяви по клубовете/

 

ПС А за Джо Завинул какво да кажа -тои е нещо като кръстопът,велик.

 

 

това за Мишо ме изкефи ;):) :) не се ли познаваме случайно ? :) :) Поздрави от завършилия музикалното наскоро :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Keith Jarrett, Dan Siegel, David Benoit, Bob James, Rick Wakeman, Kenny Kirkland, Jason Rebello. Последните двама са от бенда на Sting

От съвременните класици - Arturo Benedetti Michelangeli

От BG - Константин Цеков, Нелко Коларов. Васил Пармаков

 

PS. Въхххх щях да забравя :) Евгени Димитров незнайно защо именуван "маестрото" НЕ ВЛИЗА В КЛАСАЦИЯТА :)

Редактирано от Darki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.