Jump to content
Българският форум за музиканти

Кои пианисти са ви идолите?


Topsun

Recommended Posts

Амиии и аз да кажа :thumbs_up: Евгений Кисин-един велик за мен пианист макар и млад,а от кийбордистите най се кефя на Джордан Рудес от Дрийм Тиатър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живко Петров - (уникален музикант) Антони Дончев са страшни .....

На последък ,супер се кефя на Людмил Ангелов-невероятен...свтовно ниво ...

 

 

Чуждите.... Лаиъл Меис ,Деивид Санчес,Оскър Питърсън,Чик Къриа,Скот Кинси.....Маи са много...

Редактирано от tocata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eddie Louis & Michel Petrucciani

Conference De Presse '94

Уникално съчетание на орган и пиано - останах безмълвен като го чух...!

 

...а от кийбордистите най се кефя на Jordan Rudess от Dream Theater.

А кой е казал, че той не е

?!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Ха сега кажете на кои сте се кефили или в момента се кефите и т.н...Аз примерно се кефя адски много на Hearbie Hankock!

ей това е

http://www.zazz.bg/play:9df1b2ec

едни от най -добрите за мене

не просто спортисти а музиканти в пълния смисъл на думата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Отговорено (Редактирано)

Еееее, гръмна ми главата от тоя Рудес бе :X Че е страшен пианист и клавирист, така е, но има и други, които според мене са направили доста повече от него и като изпълнители и като музиканти. Тъй като доста прогресив рок фенове има тука, за мене човекът е Кийт Емерсън. Освен прогресив, свири блус, джаз, класика и тн. А освен това има доста по-новаторско мислене от Рудес, да не говорим пък и за композиране! Никъде тук не видях Рик Уейкман! Страшен е и той! Също човек, който е започнал с класика и е минал към други стилове! Разбира се тези двамата са едни от многото! Има още хиляди клавиристи от всякакви групи, Тото, Дженезис и тн. и тн.!!!! А за джаз и класика да не говорим-и там гъмжи от доста имена! Така че препоръчвам на феновете на Тиатър, да не спират да харесват наистина страхотния Джордан, но и да не се забиват само в него, защото има много други страшни пианисти!

Редактирано от NuTr0cKeR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.