Jump to content
Българският форум за музиканти

Behringer Stompboxes


balombi

  

87 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Не е толкова от липса на старание у фотографа, колкото от липса на ретуширане на снимките. При толкова много продукти и снимки, явно не е икономически изгодно да се плаща за обработка на всяка една от тях. Според мен така е много по-добре отколкото да ти лепнат една малка, омазана снимка, от която почти нищо не се вижда.

Ефект с тази марка съм виждал на живо и смея да твърдя, че поне външно, по нищо не отстъпва на оригинала. Според мен е далеч по-удачна покупка от Behringer.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам само тунер който е добър за парите си и не ми променя звука.Драйвовете които слушам по ревюта в тубата звучат ужасно,дори и тези с лампа.Не съм пробвал други камиони на фирмата освен един нойз редюсер който си вършеше работата обаче ми променяше звука.Така че може би трябва да се купуват само когато искаш да пробваш даден ефект,а нямаш парите за по хубав от берито.Иначе вече колегите казаха за ДИ бокса който е сполучлив и според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Heartman - пробвай да махнеш захранването (батерия и адаптер) от въпросният тунер, и после го вържи към усилвателя и пробвай да дръннеш на китарата. Виж дали минава сигнала. Ако не минава ==> не е тру байпас (което е 99% сигурно). Ако е така, значи ти променя звука ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам такъв тунер и променя звука. Определено към по-лошо. Използвам го все още през втория изход на волюм педала (поради липса на друг). Иначе имам и един DD100, който се прецака след два месеца, шуми много гадно и омазва три пъти повече от тунера. Да не говорим, че ако ги ползваш с батерия (и двете, които имам) трябва винаги да изключваш кабела от входа. Duracell батерия DD100 я ядеше за 30-40 минути, тунера за няколко часа. Според мен, ако човек няма пари за по-добър ефект, по-добре да кара без, отколкото с бери. Отделно, че въобще не бих разчитал на кое и да е от тях за Live.

Редактирано от Петьо Бояджиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК.Сигурно се променя но не осезаемо,за това все още го ползвам.Не минава звука през него като не е вклюен в захранването и не е трубайпас,но за сега ще е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе на когото надеждността му е основен проблем - има решение. една алуминиева кутийка струва между 3 и 10 лв, да си направиш милениум байпас с dpdt суич излиза около 5 лева. ако ефектът преживее трансплантацията, можеш отгоре да разпечаташ и да му залепиш една картинка да не стои като бела тениска и си готов. даже може и да ти звукне по-добре (поради Ψ-фактора).

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Милениум байпаса може да се събере и в отсега за батерията. Аз примерно не ползвам ефекти на батерия. А пластмасовите кутийки на Берингер не са толкоз лесно трошливи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте!

Използвам темата за следния въпрос.

Искам да закупя дисторшън на Behringer. Ще свиря основно Metallica, Red Hot Chili Peppers, AC DC, Eric Clapton, ZZ Top, Led Zeppelin. Насочил съм се към Behringer HD 300, като вариант защото е скопче за Gain Boost за солата. Не знам обаче, дали ще дава достатъчно драйв за Metallica и същевременно да осигури звученето на по-мекия овердайв на Клептън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще дава звук и като Клептън, и като Металика, особено, ако китарата ти е Скуеар за 300 лева ;)

Даже ще е малко по - добър от техния саунд :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже се спомена Ultra G DI - там има малка особеност, пише я с малко букви :) Design by J Rath - мисля, че това е ключа към успеха на джаджата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще дава звук и като Клептън, и като Металика, особено, ако китарата ти е Скуеар за 300 лева ;)

Даже ще е малко по - добър от техния саунд :greenangel:

Идеята е не да имам техния саунд, а да е с такъв гейн, че да става приблизително за изброените стилове, от по-мелодичен рок до хеви. А не да е само за хеви или само за рок. И се колебая, след като ги слушах в You Tube между UD100, HD300 и HM300. Чудя се и за TM300, но не знам той става ли за Metallica?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.