Jump to content
Българският форум за музиканти

Behringer Stompboxes


balombi

  

87 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

ULTRA METAL UM100 - Boss Metal Zone

 

:thumbs_up:

 

Имал съм ги и двата и нямат абсолютно нищо общо.Дали са се ОПИТВАЛИ да копират това,не знам,ама ако са,значи не са успели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами засега няма по-добро бюджетно решение... Имам два такива ефекта, ползвал съм през годините още няколко. Мисля, дисторшън ефектите и преампите им се получават по-добре от остналите ефекти, които "похапват" доста от тона. Педалчетата от Vintage серията са една идея по-читави, в метални кутии, а и податливи на модване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Denis_Vengeance, майна разбрахме, че можеш да свириш арпежи, супер, върха си, ама стига поствай тея клипове във всяка тема в тоя форум, че вече ше почна да ти сънувам прическата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не е ли време за мнението на автора? :thumbs_up:

Еми то моето мнение не е много по различно от това на мнозинството...

И аз мисля , че те са решение само ако нямаш достатъчно пари за даден оригинал . Това мое мнение се формира на скоро , когато ми се отвори възможността за проба с BOSS HM2 .

На първо пипане имах чувството че ако го хвана и засиля към земята нищо няма да му стане

и ще мога да го вдигна и да продължа да си свиря....демек кутията си е доста здрава и стабилна - нещо пред което пластмасата на беринджър би се строшила на малки парченца...

За звука на дадения ефект (беринжър хм300)мога да кажа , че горе-долу го догажда като звук , но винаги ще го има това "горе-долу"....

Имам и един друг педал , копие на сансамп и смея да твърдя , че е доста добро попадение , но не съм имал възможността(и надали ще имам) да го сравня с баш оригиналите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Denis_Vengeance, майна разбрахме, че можеш да свириш арпежи, супер, върха си, ама стига поствай тея клипове във всяка тема в тоя форум, че вече ше почна да ти сънувам прическата.

:metalist::spam:

малко съм офф, но Господин Смърт често се включва много на място и не мога да се сдържа :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя Boss HM-2 освен, че е супер здрав, няма друг камион дето може да изкара неговия тон. Просто е доста характерен (и мен доста ме кефи). Не мога да опиша колко бях щастлив, като получих преди около месец моя (който е почти нов) и не могат да му се дадат годините (минимум 18-19).

Естествено всеки има правно на мнение/вкус, но аз бих посъветвал всеки, който има възможността да си купи оригинала, а не копието на Behringer.

 

други звукообработващи и не само като еквилайзери, ноис гейтове, тунери - вършат същата работа като скъпите и известните и са добър избор. (база са сравнение - притежание по едно и също време на берингер и бос)

 

Тук не мога да се съглася. Boss съвсем не са върха на сладоледа във всяко отношение, особено за Noise Gate :thumbs_up: За тунер пък - още по-малко. Само че качествените камиончета са двойно и тройно по-скъпи от Boss.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притежавал съм два пъти Di Box на Behringer, не какъв да е а ULTRA G :thumbs_up: Два пъти го продавам , но за трети път се убеждавам че е идеален за това за което ми е служил а и беше повече от надежден. Супер здрав метален с гумени ъгли. Може би пак ще си го купя някой ден.

 

По едно време си купих Dynamic Wah/Human voice. Много добър по замисъл ефект , който много би ми пасвал на нещата , които обичам да свиря, но за съжаление не добре изпълнен. Орязваше доста от тона, и на всичкото отгоре нямаше Volume потенциометър, което беше голям пропуск според мен и го прави практически неизползваем.

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам си лампов усилвател, с който свиря (и му ползвам драйва). Този (HM-2) наистина е нединамичен, но звука му е характерен и с лампата не мога да го постигна (когато искам да свиря определен death metal) Освен това камиона е ценен от колекционерска гледна точка :thumbs_up:

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами засега няма по-добро бюджетно решение...

 

Не е баш така. Педалите на Harley Benton (известни още под марките Beta Aivin и GLX) са далеч по-добре изработени и точни копия на BOSS. Цените в Thomann са много добри, още повече сега, когато може да се поръчва без допълнително оскъпяване. Виждал съм такъв педал на живо и поне външно, по нищо не отстъпва на оригинала- здрава, метална кутия, дори врътките на потовете са 1:1 с тези на BOSS. Бях попаднал преди време в нета на една статия, в която някой беше разглобил и сравнил такъв педал с оригинала на BOSS отвътре. Твърдеше се, че архитектурата на платките и повечето компоненти са еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно Берингерчетата - не са лоши, като бързи финансови решения, но не разчитам на тях за свирене на живо.

Обикновенно крадат много от сигнала и не звучат "баш-баш".

 

Но инак пластмасовата им кутия е ЗДРАВА и са надеждни откъм работа.

 

Ultramega е прав за "Ultra G - DI Box" - а. Все още си държа моя - ползвам го изключително рядко, но е удобство да го имам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да ме светнете кое от камиончетата на Behringer вади достатъчно гейн, така че да може да се свири Metallica примерно?

Има ли разлика в звука на http://www.behringer.com/EN/Products/TM300.aspx и http://www.behringer.com/EN/Products/GDI21.aspx , или и двете са базирани на Sansamp GT2 ? Звука им същия ли е като на комбото Behringer GM 108? Принципно с последните две камиончета може ли да се свири Metallica или е по-добре да си взема друго педалче от серията на Behringer и ако е така, то кое?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навремето направо бях завъдил една малка колекция...

 

OD100 - доста нескопосано копие на BOSS-OS2 (Overdrive-Distortion) - който имам сега. Берито е във всяко отношение по-лош като звук от БОСС-а, още повече съм ги пробвал на един и същ амп. Освен това Берито ми вадеше доста неприятен статичен шум, което не съществува като проблем с BOSS-а (ползвам същото захранване).

 

EQ700 - доста кривеше звука при крайно усилване на определена лента... Иначе позволява много интересни модулации, но с уговорката че качеството на звука пада. Дали пък не е нескопосано копие на BOSS GE-7...

 

DC9 - Докато свирих (добре де, силно казано) през саунда на компютъра се усещаше значително. През кубето някак не се усеща да има полза от него...

 

Такива ми ти работи...

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е баш така. Педалите на Harley Benton (известни още под марките Beta Aivin и GLX) са далеч по-добре изработени и точни копия на BOSS. Цените в Thomann са много добри, още повече сега, когато може да се поръчва без допълнително оскъпяване. Виждал съм такъв педал на живо и поне външно, по нищо не отстъпва на оригинала- здрава, метална кутия, дори врътките на потовете са 1:1 с тези на BOSS. Бях попаднал преди време в нета на една статия, в която някой беше разглобил и сравнил такъв педал с оригинала на BOSS отвътре. Твърдеше се, че архитектурата на платките и повечето компоненти са еднакви.

 

Вероятно си прав, ама как да си купя ефект, който на снимка в магазина изглежда така Цък! Поне да го бяха забърсали преди да го снимат. Иначе и Danelectro ефектите влизат в същата ценова категория.

Редактирано от patient
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не отметнах нито един отговор тъй като ми липсваше "Заслужават си парите, но Не бих си купил отново"

Те са "скуаерите" на ефектите както е писано в темата те са копия на Boss не са дъщерна фирма но наподобявт звученето и за начинаещ не е лошо да ги има/чуе за да придобие представа за това какво е ефект и как се борави с него, във форума изпадат по 20-30лв което си е супер.*аз продадох фленджър за 25лв и еквалайзер за 20лв . в перефектно състояние и не съжалявам, че съм ги купил. Не са за пренебрегване дадени бройки/модели тъй като аналози от други фирми не се откриват току така и ок, шумят, но с нойз гейт това отпада, а и в крайна сметка всички ефекти/китари шумят, кои повече, кои по-малко.

2 стинки от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.