Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение за китарите Washburn


jddimov

Recommended Posts

Здравейте! От известно време свиря на акустична китара и вече реших да премина към електрическа. Харесл съм си няколко модела на Washburn, тъй като ме задоволяват като цена (около 300 лв.). Интересува ме Вашето мнение за марката като цяло - дали са добри като за първа китара или да се ориентирам към нещо друго.

Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е по добре да си вземеш корт защото са доста добри .. за уошбърн незнам много но и са ми ги хвалили ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уошбърн само между 600 и 1000 лева си заслужава според мен. Аз самия свиря на такъв за 800 и си е супер!

Под 600 лева търси Squier или Cort, а над 1000 Fender или Jackson! (мое мнение)

Успех с избора на китара!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уошбърн само между 600 и 1000 лева си заслужава според мен. Аз самия свиря на такъв за 800 и си е супер!

Под 600 лева търси Squier или Cort, а над 1000 Fender или Jackson! (мое мнение)

Успех с избора на китара!

 

А какво не им е наред на по-евтините модели на Washburn?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не че са много лоши, но според мен Squier са по-добрия вариант за евтина китара.

Аз лично не познавам нито един човек който да свири на евтин Уошбърн докато на евтини Squier-и свирят много хора, включително и хора от форума!

Може би ще е по-добре и те да се изкажат :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Пламен Миланов е прав.Ако ще е около 300 лева по добре търси Squier.Аз съм с доста прилична Behringer за 300 лева и да ви кажа много добре звучи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В последно време често свиря на Washburn WI14 за 280 лева в магазина. Свири си чудесно, стига да има кой да свири. Ако нещо не мога да изсвиря на нея няма да е виновна китарата, а схванатите ми пръсти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен повечето хора във форума свирят със Squire щото са нямали пари за друга.

 

Също съм на горното мнение че Уашбърн си заслужават от 600 на горе, понеже и аз свирих 2,5 години на Уашбърн за 750 лв :D После ме беше яд че се разделих с него но това е друга тема.

 

Може да идеш с някой твой познат и да пробвате 2-3 китари които влизат в бюджета ти и да изберете една по визия и звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Първо - не всички са нямали пари и не всички, които са нямали пари са си взели Squire. :thumbs_up: Също така фактор, свързан с това, който просто няма смисъл да коментираме, е времето.

Другото което е китара се избира не по визия и звук, а по удобство и звук... а защо се пеня толкова ли? Точно там е работата, че за 300 лева някои хора са започнали с качествена китара на старо, а не - Squire (нищо против марката). Понеже непрекъснато се отварят теми кой каква китара да си вземе, пич, разгледай и другите подобни теми, може да си харесаш нещо друго.

 

П.П.: Имай в предвид, че за музиката, която искаш да свириш, е сравнително важно, каква китара ще си вземеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не мисля, че Squier е по-добър вариант, нито пък Корт. От евтините Уошбърни, който и да съм пипнал не ме е оставил с лошо впечатление, а от някои дори съм оставал приятно изненадан колко добре са направени за цената си. :thumbs_up: Иначе и аз свиря на Уошбърн, но за 850лв., за него вече нямам какво да кажа, по-доволен не мога да бъда. :rolleyes: Просто, много добре направени китари, а и над 1500-2000лв. имат наистина страхотни модели, които бих предпочел пред много други китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Squier е името на ментето Fender - или всички данни на Fender като форма дебелина цвят ,но китари за които от Fender нямат контрол и не гарантират за качеството.

Мога да дам пример със друг продукт:

Сърбите купиха модели бяла техника от немската фирма АЕГ но понеже АЕГ няма да контролира и гарантира за качеството сложиха друго име.Уж всичко е като немското ама немеца не гарантира кой как си е свършил работата.

Така че аз съм много против Squier.

Напротив за Washburn имам добри впечатления.Казват че се произвеждат в Китай но пак по същата логика щпм си слагат името и гарантират значи е под контрол на американците. Това се отнася за вида дърво,колко сухо е вида лак ,точно са спазени технологиите. КОРТ е по-лошия вариант според мене.

Наистина над 600лв ще получиш и китара с двойни адаптри - хъмбъкер ,които се делят наполовинки чрез така-наречния пуш-пул потенциометър.Тогава вече имаш 2звука от преден,2 звука от заден и смесен.Т.Е. меки среди,джазменски звук и рокаджийски.Аз лично съм впечатлен.

Само едно не харесвам на всичките изброени марки - че са с по-тесен грифт от тези на ДЖИПСОН и евтиния му вариант ЕПИПФОН . И грифа им е по-широк с малко разбира се и адаптрите звучат най плътно и масивно.

Редактирано от juveplu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Лош бръм" :)

 

Шегувам се разбира се.

 

 

Прекрасни китари....ако на етикетчето се мъдри минимум 4-цифрена сума започваща поне с 2....нещо малко като Жаксън...

 

Вари ги, печи ги - фирмена политика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

O,боже!Какви глупости можели да изпишат хората...

 

@juveplu,и тук ли реши да сееш семето на твоята дълбока и несъзерцаема мисъл?

 

Към автора :

 

Washburn не са никак лоши китари за парите си,но само толкова.

 

!!! По мое лично мнение не отстъпват по нищо на джаксъни и бц-ричове от същия ценови диапазон,че и малко по-нагоре.(говорим за около 300 лева,както е писал автора)

 

 

Cort също са добро решение за тези пари.Най-добре да се отиде до магазина да се пробва.Ако нямаш тази възможност,чети из интернет,питай хората,но които имат опит със съответните инструменти и си направи извод от това,което си научил чрез питане и четене.

 

А и не си казал каква музика предпочиташ,каква форма на китарата,цвят и т.н.

 

Айде със здраве!

 

п.п.Nevermore е прав..Ама това важи май за всички китари,които се произвеждат в момента :),така че не това е въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично имам washburn x 10, купена за 250 лева.

Инвестирах още петдесетина лева за лек ъпгрейт и лютиер и китарата си е съвсем прилична / нисък екшън, без фретбъз и що годе вярна интонация /.

HSS адаптерите позволяват да се свири всичко от джангър до лигавщини.

Имам и доста по-скъпа китара, като разликата разбира се е УШЕвадна, но като говорим за китари от този ценови клас уошбърна си заслужава.

Свирил съм и на бюджетни корт и скуейър, но не останах особено впечатлен / а корта даже беше минал през лютиерски ръце /.

Вероятно съм предубеден, но атакувай смело уошбърна, пък ако имаш в излишък още 150 - 200 лева, тук, от форума можеш да намериш изключително приличен инструмент дето ще ти служи вярно поне 2-3 години.......

УСПЕХ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уошбърн е сериозна фирма ,която има евтини и скъпи модели...ако ти допада като инструмент и като звук -купи си я!

Аз бих предпочел от по-старото им производство, има няколко китари в секцията продавам на доста добри цени... :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.