Jump to content
Българският форум за музиканти

Важно за звука


juveplu

Recommended Posts

Мисля че Адаптри със високо усилване - Distortion - не са добър избор .

Ето защо: По принцип когато навързваш едно след друго устройства изкривяванията пречат да се оформи

перфектния звук.В този смисъл ти започваш с изкривявания още от адаптера.За какъв саунд можеш да мечтаеш по-нататък.Трябва всичко да ти е чисто и като прибавиш точния дист нещата ще звучат точно.Ако обаче си с точния дист и заедно сдруги изкривявания - Distortion - не се чуди защо все не е както трябва.И ако се позоваваш на това че някой си китарист свирел с такъв - БЪРКАШ. Известните правят реклама като казват че ги ползват и затова взимат пари, а всъщност свирят с неща за които не тръбят на ляво и дясно и за това всеки си има собствен неподръжаем звук. Адаптрите със джаз предназначеност са по- тихи но супер чисти.

 

А точния дист е друга тема .

Това са редки стари модели и нови които са разработени на базата на стария аналогов принцип и с точните елементи.

Веднъж срешнах човек който имаше такова нещо и беше скорекция за резонанс.Какво беше това не разбрах веднага но в последствие стана ясно че е изработен със рядък вид транзистори а въпросната корекция е реализирана чрез намотки в бубина а в средата със сърцевина от ферит .Чрез тази настройка се разрежда амплитудата и вместо да е учестена като в днешните дистери които звучат мазно, при старите разреждането води до дрезгавост.Като чуя че някой харесва МЕТЪЛ ЗОН на БОС направо ми прилошава - това е най голямата МАЗНЯ из между дистерите.

Много производители се опитват и трудно постигат резултата.Човек трябва да вземе от всички най майсторски НОВИ и СТАРИ модели от 70-те години на миналия век и да избере. Трудно е но с адаптер който криви е невъзможно.

УСПЕХ водите са дълбоки.

Редактирано от juveplu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

че Адаптри със високо усилване - Distortion - не са добър избор
Бъркаш понятията,аутпут - висок изходен сигнал.

А за добрия тон - хубав инструмент (резониращ,не талашитка) и лампов усилвател,според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^A де...

 

 

Пък за адаптерите с висок аутпут :bravo: .

 

п.п. Това " F " в началото на поста ми..Само аз ли го виждам или не?Щото като дам редакция и не мога да го махна.

Редактирано от crionic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :D от новия домейн ше да е, на мене ми седи едно "F" най-горе над централния банер!

 

А, и да, аутпута ко общо има с мазането?

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, викаш, навързвам 10 адаптера и се плъгвам директно в ПА-то, и ще имам бичкия на макс - не ми тряят предусилватели, кубета, нищо :D

 

Сега сериозно - няма нищо срамно в това, че не знаеш (очевадно) по темата. Срамно е обаче когато излезеш и с такава увереност напишеш (неграмотно) такава тема. И всеки, който те вземе на подбив, ще го направи напълно основателно :)

 

Наистина си много в грешка с понятията и принципите на работата на тази техника - не знам кой ти ги е набивал в главата или откъде си ги чел, но "рестартирай" си познанията :greenball:

 

А темата за магическите и паранормални компоненти, които използват звездите в мистериозната си апаратура и подобни конспирации има из форумите за аудиофили :) и нло... за съжаление истинската физика и законите й, които седят зад всичко, което правим тук, са твърде еднозначни и не подлежат на конспирации :)

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако мислите че се изказвам неподготвен - грешите.

става ми ясно защо ня чувам добър български звук.

пак няма да се съгласите и пак ще накачите присмехулните усмивки,но имам пред вид стари групи на които

дистерите звучат невероятно за разлика от сегашните - направени с интегрални схеми.

пак се смейте но това което видях като изработка в ония стар дист дето разрежда амплитудата сега не мога да открия а и никой не може да го изработи от моите познати.

сигурно и на самите производители ще се смеете че са нарекли адаптрите с висок оутпут - ДИСТОРШЪН модели.

като се казва че всеки народ заслужава управнуците си се има пред вид че това им се пада.

мислех да напиша и още уникални съвети но сега разбрах че тези присмехулни дребосъци не заслужават да разберат за тях

 

не обвинявам никого но се чувствам обиден от присмехулното отношение.

Редактирано от juveplu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Колега ... :thumbs_up:

 

Може ли няколко въпроса:

1. Година на раждане?

2. Какъв стаж, и с какво аджеба го имаш?

3. "... ня чувам добър български звук... " ???

 

Много хаотично написани излияния на "мозъка", но все пак мисля, че всички първо трябва да разберем за какво мисли този "мозък"!

 

Темата се появи от нищото и внесе доста "разнородни" мисли ...

 

... и пак питам "Аджеба за кво е тая тема?"

 

Поздрави!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@juveplu ,ай сиктир бе батка..Аз по принцип не робувам на марки и като ми хареса нещо ако ще и от BEHRINGER да е никой не може да ме убеди,че не става,ама я се погледни кво си написал!!?!?!

 

 

1-во :Пренебрегваш всички правила за пунктоация и правопис.(Е кой ще те вземе на сериозно,ако не можеш да пишеш?)

 

2-ро :Т'ва за адаптерите с висок аутпут си е една напълно доволна глупост,която не знам от къде ИЗМЪНДРИ,ама щом си вярваш,прав ти път,аз,глупеца ще си свиря с високия аутпут и нека съм тъп :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мислех да напиша и още уникални съвети но сега разбрах че тези присмехулни дребосъци не заслужават да разберат за тях

Моля, недей да спираш! Толкова е интересно! Нещо като театър на абсурда, ама в по-специален вариант... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като се замислих съм на мнение,че темата е с цел влизане в бисерите :)

 

 

Ако може авторът да си признае,моля :)Това ли беше целта? :)

Редактирано от crionic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ то за "Бисерите" не знам, трябва да има и "Диаманти" :)

 

Обаче според мене, човека ся като се замисля говори за дист педалите, а не за адаптрите на китарата или и мене толкоз ме е объркал, че не знам за ко иде реч вече ... Нека да дойде, както каза и Валяка, с пунктоация и нормален изказ да изкаже теорията си .. аз до тогава :)

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.