Jump to content
Българският форум за музиканти

Новите Bugera играчки


patient

Recommended Posts

Той вече си е казвал мнението за марката. Но не бъдете толкоз скептични имаше проблеми в началото и при това с определени модели. В общи линии пишат че всичките идват с кофти ламби, което може и да се е променило но като цяло има и доста доволни потребители, които не трябва да се пренебрегват. Лично мен впечатленията са ми че звучат доста стабилно, но колко носят на бой могат да кажат само колеги притежаващи нещо от уж проблематичната марка!

 

:metalist:  :metalist:  :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да ти кажа, че в горните клипове има много знания, умения и опит и доста е пипано. Все едно да видиш Камерън Диаз на живо и да очакваш да изглежда като на корицата на някое списание... :)

Те с проц и софт правят добри записи и миксове, че с това ли няма да направят... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Абсолютно

 

Преди няколко месеца се заиграх и пробвах някой по-евтини бугери. Точно 6260 като във втория клип въобще не ми хареса драйв  канала - някак си пресипнал звучеше - не достатъчно стегнато. За сметка на това на доста по-евтиния V22 - за  крънч ми звучеше доста добре . За по-скъпите незнам не съм пробвал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти ако тестваш и Плекси на Маршал,е така отделно ще ти звучи отвратително и куцо,но половината рок-музика е записана с такива..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавият пограничен израз whatever floats your boat ... си е валиден както винаги.

Ако си те кефи няма никаква драма за никой и не виждам защо някой трябва да си посипва главата с пепел. Друг му харесва ултра мега скъп ръчно изработен p2p със сребърен припой и посипан със звезден прах JTM... също е ОК.

 

За мен лично, след няколко устройства на марката с Б, вкл. и китарно усилвателче, от преди години, единственото, което ми остана е един прашасал Denoiser от преди 100 години, който работи наистина добре, не знам дали е правен в Китай или в Германия (което е положителна атестация за устройството). Но работеше отлично :)

Не съм го използвал много отдавна, че даже май съм го и забравил къде е.

 

Това, което на мен не ми харесва е придаването на излишен драматизъм в такива теми или пък класифицирането на дадено устройство в категория, в която не принадлежи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги залагам на сентенцията - по-добре скъп модел на евтина марка, отколкото евтин модел на скъпа :) Към момента не съм теглил късата клечка от това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В темата за ampsonair.com има едно видео на група K.O.R.A.:

 

 

Мисля, че китаристът им пише във форума под ника Don_Pepinio и някъде по темите за Фукня се беше хвалил с новата си (тогава) Bugera 333xl. Към 2:22 на видеото я пише и в гиъра му.

 

На мен ми харесва как звучи ампчето (и свири съответно свирачът :) ) пък не виждам да се е подпалил.

 

От цялата гама на Bugera, която признавам че съм виждал до момента само на снимка и съм чувал само на записи, ми харесва единствено 333xl. Доколкото знам е копие на Peavey JSX.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм имал досег с три модела на Bugera.

В репетиционната, когато сме в горната зала свиря на Bugera 1960. Преди да имам база за сравнение с нещо по-силно, ми звучеше брутално яко. Сега все още ми звучи добре, въпреки че го ползвам по малко странен начин. :D Предимно на чист канал и след него Jackhammer, като ползвам мръсния канал за бууст на диста... но крайния резултат ми харесва, така че не виждам проблем.

Е, разбира се много повече предпочитам да свиря долу в Меса-та и сравненията не са много на място, пък и 1960 копира далеч по-различен усилвател. Сам по себе си усилвателя е много добър, макар и леко шумен, за цената си още повече. Чистия канал ми харесва, доста е цветен и звънтящ.

Другата Bugera е малката 15-ка, мисля че AC се водеше. За толкова малко пари определено бих я предпочел пред всичко друго на пазара за 150 лв. Има динамика, че и достатъчно гейн, а и шифт опцията е добра. Тук направо отвява конкуренцията, за технически проблеми не съм чул.

 

Третата Bugera е V22 и звучи доста ясно на чист канал, но не бих ползвал мръсния - драйва не е достатъчен най-малко, за нищо повече от блус тип Клептън.
 

Не съм чувал да има проблеми с който и да било от трите и имам пълно доверие на марката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тая марка и да имала проблеми големата пачка е насмела азиатските заводи да бачкат по качествено,а може и да са отпуснали  процент от голямата печалба за по-читави материали,

щот..,нали знаете, с пръдня боя не се прави и както някой пусне инфо в мрежата,че правят мизерии отидеха продажбите,

Отделно,че на територията ни да търсиш гаранционно обслужване е ..не ми се говори,по-скоро технически грамотни колеги трябва да подържат такива апаратури.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.