Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв Ви е Chain-a? Моля снимки!


Sieger

Recommended Posts

Направих тази тема защото ми е доста интересно да разбера какъв е любимия чейн на всеки от вас и евентуално да поплагиатствам малко biggrin.gif

 

Ето и моя: Кирара --> ПреАмп --> Копресор --> Дист --> Уа Уа (не винаги) --> Хоруси, Флангери и др. time delay eфекти --> Дилей (в зависимост от настроението biggrin.gif) --> EQ --> Гейт (ако съм прекалил с гейна както правя често) --> Ривърб ииии :guitar: :guitar: tongue.gifsmile.gif

Редактирано от musicman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китара --Нойс гейт --АМТ Дист ---Ди бокс--- Пулт--- СаундКарта ---Крийм Уеър Дилей ---Крийм Уеър Реверб

 

Китара --Нойс гейт --Хорус---Дист ---Ди бокс--- Пулт--- СаундКарта ---Крийм Уеър Дилей ---Крийм Уеър Реверб

 

 

Китара --Ди бокс-------Нойс Гейт---Амплитуб.

 

 

Китара --Ди бокс----Нойс Гейт----Воксенго Хорус-----Амплитуб -- Воксенго Дилей.

 

 

Китара --Ди бокс---------Блок Фиш Компресор ---Амплитуб.

 

 

Китара --Нойс гейт --Босс ДС-2---АМТ Лампов Дист ---Ди бокс--- Пулт--- СаундКарта ---Дилей ---Реверб

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:P:P:D

 

Китара --> Вамп 2 --> Гейт --> EQ --> Воксенго Хорус --> Воксенго Дилей --> Waves Реверб

 

Т'ва ми е един от clean-овете

 

Of: Nalbantov от къде си дръпнал Creamware Дилей/Реверб и BlockFish компресора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китара - Distorsion - Volume Pedal - Amp

 

простичко, нали? Който няма пари, няма...

Планирам да взема Noise gate скоро.

:P Ми ако говорим за он-стейдж свирене аз съм същия Китара --> Дист --> Амп

 

Иначе сериозна роля играе PC-то

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то, на мене компа и ампа са ми в различни стаи и никога не свиря през компа.

Амии ако някога решиш да записваш просто няма нячин да не ползваш компа (е има ама е малко скъпичко :P )! Пък и саунда, който изкарвам през компа след всичките му там гейтове, компресори и еквалайзери през който минава звука е много сносен! Пробвай някой от chain-овете на Nalbantov или мойте или си направи сам... Ще видиш, че удоволствието от свиренето е много по-голямо с качествен звук :D :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Of: Nalbantov от къде си дръпнал Creamware Дилей/Реверб и BlockFish компресора?

CreamWare са ефекти от ДСП чиповете на саунд картата ми

а блок фиш е фрий

напиши в GOOGLE че забраих от де беше

то са няколко ефекта

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китара->Усилвател (ползвам неговите дисторжън,компресия и спийкър емулация)->компютър

 

Като взема ен-аудио нойз гейт-а ще го бацна преди амп-а ..или евентуално след ако звучи по-добре :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китара->Усилвател (ползвам неговите дисторжън,компресия и спийкър емулация)->компютър

 

Като взема ен-аудио нойз гейт-а ще го бацна преди амп-а ..или евентуално след ако звучи по-добре :think:

Какъв е усилвателя? V-Tone сигурно или...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яка тема :)

Даже много яка :)

 

Bass > Comp > Amplitube (демек усилвател, всякви ефекти, дисторшън (в редките случаи когато има) и cabinet > рядко chorus или reverb > EQ

В известен смисъл накрая отново има компресия, но както и да е...

 

Иначе Sieger няма да е зле да каже и чейновете си с VAMP и да каже кой му ги е правил хахаха ;) Всъщност сега се усетих, че ме домързя и не ги направих, но как да е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе Sieger няма да е зле да каже и чейновете си с VAMP и да каже кой му ги е правил хахаха  Всъщност сега се усетих, че ме домързя и не ги направих, но как да е...

 

Ъхъм, Ъхъм! На вампа нищо не си правил... Почти нищо де... Сега почнах нов пресет и за сега е ок ама да видим...

 

Иначе на вампа ползвам само Амп и Кабинет симулацийте, реверб и малко гейт.

Другите си ги добавям от PC-to

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.