Jump to content
Българският форум за музиканти

Sieger

Какъв Ви е Chain-a? Моля снимки!

Recommended Posts

ChainJPGVpg8UP0.jpg

Един от многото чейнове...

Интересното е, че от BOSS смятат, че така е правилното нареждане на ефектите. Тук волюма (FV-foot volume) e след FX-овете. А NS-a също.

Редактирано от wiseppman

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото така трябва да бъде!

Да, и аз така съм ги редил. Но това го подчертах, защото други колеги във форума се оплакваха от различни начини за подреждането на стомпбоксовете. Аз работя с две вериги и лупър за превключването им и не ща, волюм педала си ми е накрая(двуканален е). Забелязал съм, че когато има компресор в чейна, усилването/намаляването от китарата не действа и само разваля звука. А NS-а го слагам винаги накрая. Това съм го научил от опита. При мен така се получава.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък - very simple and very DIY :)

IMG_6760.jpg

• Like 7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компресора се слага в началото и всичко си действа, в противен случай има някакъв проблем, а няма кой знае какви различни начини за подредба!

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Но не ми се получава динамика при свирене. Ако трябва да изсвириш тихи тонове- той си усилва, затова при такива парчета го изключвам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от компресора и как е настроен, аз съм с MXR Dyna comp и всичко си е ок с динамиката. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ъпдейтнах педалборда. Другото си е същото :D

038068378.jpg

• Like 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече завършена .. Използвам ревърб и крънч от кубето .

DanevRig.jpg

• Like 4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ме радва темичката. Гледам, че преди време и големи глупости съм писал :crying:

Докато прелиствах видях изключително любопитни чейнове.Особено много ме зарадва DIY чейна на Jabs.

Инак моят си стои един и същ от 2-3 години.

Така и не можах да намеря място за ML-2та в него - която впрочем продавам! / скрита реклама/

Инак най-добрия чейн според мен си остава чистия рок'н'ролски чейн съставен от : прашасала и износена вехта китара / например от онези които щяли да фалират скоро / ръгната Cry Baby и от там директно кабела в някой също вехт, амортизиран сандък с буркани като JTM 45.  

Такъв какъвто едва ли някога ще заимам ;-)

Забравих да спомена и задължителния телефонен кабел ;-)

:virtuoz::metalist:

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епа аз съм за музея значи,ампа не се произвежда от края на 80-те(Лейни про-тюб 30 АОРсерия),къдравио кабел и 2 китари,дето няма да се правят вече :greenangel:  

23231652_1994296650827683_87702501861716

Редактирано от Hillbilly
  • Like 5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.