Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв Ви е Chain-a? Моля снимки!


Sieger

Recommended Posts

Емииии който е с филтрирано захранване ползва контакта, който не е ... са харчи за батерийки :( хахаха

На тоя етап мога да си позволя 6-8 лв. веднъж на 2 месеца за батерии. Но сега за предимствата:

1. Малко

2. Сигурно

3. Целия Чейн ми се събира в калъфа

4. Кабелите намаляват

5. Като идеш в някое мазе пригодено за кръчма през 2005, не се молиш инсталацията да е правена поне миналия век. Иначе си бръмчиш със все филтри.

Така че ако 6-8 лв. ми спестят маса главоболия. Давам ги навсякъде.

Не налагам мнение. Съобщавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове...исках да ви питам.имам ДИГИТЕК МЕТАЛ МАСТЕР,има 2 изхода,единия за АМП-А а другия уж е за някъв пулт.тъ идеята ми е дали ще има коренна промяна ако се приложи тази система с пулта заедно с БОС НОЙС СУПРЕСОР и качествен усилвател.мерси предварително:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е за пулт изхода значи има честотна компенсация, която емулира говорител (демек все едно си включил ефекта пред усилвател и чуваш това което излиза от говорителя - като усилвателя & говорителя се емулира според вкусовете на инже'л'ерите от Дигитек).

Ако си имаш комбо или глава + колона по-добре е да го ръгнеш отпред и да си свириш през изхода за усилвател, може да се пробваш и през другия също с усилвател, а не с пулт, но:

- звука първоначално ще ти се струва по-плътен и по-мощен, обаче след това ще усетиш разликата в динамиката (която ще липсва), недостатъчните високи (което означава, че китарата ще се омаже с баса и касата, ако си в група или на запис) и замазаните ниски. Т.е. все едно веднъж симулира говорител самия ефект после си излиза и през говорителя на усилвателя и става мазана работа.

А ако звука, който излиза от Amp изхода и след това през усилвателя не ти се струва достатъчно мощен, тва означава, че вероятно не си надул усилвателя достатъчно :)

Това разбира се е въпрос на вкус ;) Аз поне така ги виждам/чувам нещата ....

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно,меррси много за инфото....с две думи изхода за пулт на камиончето е напълно безмислено :-))))

е не е ;) Ако не искаш да си мъкнеш усилвателя например за някой лайф или ако записваш директно в компютър или друг дивайс за запис и нямаш микрофон например за целта, тогава използваш този изход с "емулирания" звук...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:-)) ясно,все пак с техниката не съм никак на "ти" тъй че доста ще експериментирам....но определено аналогови ефекти,супресор и читав АМП му е майката :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:-)) ясно,все пак с техниката не съм никак на "ти" тъй че доста ще експериментирам....но определено аналогови ефекти,супресор и читав АМП му е майката :-)

абе нойзгейта може да е ефект и дефект така че умно и внимателно с него ...;) Че реже състейн и динамика също...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не и Роктрон ХЬША!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - а както казва и Налбантов - на боса нойз гейта - сьщо е ОК

вси4ко останало е компромис

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e тва е много силно казано, вкл. и "!!!"-те :)

Ти нагласи Трешолда на -10дБ, с къса атака и къс рилиийз пък слушай сеир...въпреки че и това може да бъде търсен ефект.

Аз не казвам, че нойз гейтовете са лошо нещо - тъкмо обратното, просто споменавам, че трябва да се използват внимателно...

 

А иначе то и аз се чудя как на някои може да не им харесва Меса Марк IV ама ей на - не им харесва и туй то...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 10 дб си прав

оба4е хьша ми е на 30 дб - което хем реже шума - хем не скапва звука

synchu - ти какво позлваш за нойз гейт?

може би трябва да пробваш роктрона - за да се убедиш 4е не говоря празни приказки

например за Симфони оф дистракшьн - как го вижаш без гейт - мегадет свирят с яко гейн и на паузите - шума изкача - просто няма как без гейт

Мьстейн сега е с Роктрон Професи - в което естествено има хьш :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-30dB e доста височко за мен специално аз си обичам динамиката и състейна и не си я давам....Моя е Behringer Denoiser, който си е 19" рак 2-канален нойз гейт/експандер и е един от сполучливите дивайси на Берингер, Трешолда ми е -50дБ. Пък драйва си ми стига.... и ХЪШ съм пробвал и Бос НС2 съм пробвал, но това си го взех навремето с друга цел и сега си изпълнява и двете си задачи много добре. Спокойно мога и без него да мина всъщност - цялата верига си ми е доста безшумна като цяло. Иначе Босс ГТ6 си има гейт също при това доста добър.

И пак повтарям не става въпрос за добро/лошо, а за начин на употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове.....да ви кажа отдавна съм му хвърлил око на тоя ГТ6...но не познавам никой който да го притежава.....за тва ниама да си го купя:-) скоро.Някой от вас случайно да е попадал на него и ако може да сподели впечатлениата си...

 

п.с. пробвал съм дигитек РП10 и за мен тва е най-якиа процесор...ако го имаш надали ще са нужни chain-ove от аналогови ефекти....това си е лично мое мнение :-))))))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само недей слага в едно сравнение РП10 и ГТ6. Двата са в съвсем различна лига един вид <_>

Иначе ГТ6 го имам откакто излезе всъщност, а преди това и ГТ3 съм имал и с ГТ5 съм пробвал доста обширно.

А дали има или няма нужда от аналогови педали е безконечен спор от поне 20-ина години насам, т.е. откакто има цифрови процесори горе долу, като аз съм свидетел на такива спорове по разни форуми поне от 10 години насам...така че не смятам да навлизам пак, защото обикновено завършват с нек'ъв флейм. На кой каквото му харесва да си го използва със здраве.

аре рок 'н' рол :unsure:

 

бтв. нойз гейта на ГТ6 е цифров алгоритъм, набит под формата на софтуер в евтиния чип, в който са набити и другите 134961 симулации на ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.