Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв Ви е Chain-a? Моля снимки!


Sieger

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Трябва да ви кажа, че резултата е впечатляващ, за вкъщи разбира се. Необходими са само стерео-дилей и стерео хорус. Веригата преди тях е без значение.

stereo rig web.jpg

Редактирано от exxct
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Леко промених педалборда покрай разни врътки с колегата jim.

Много приятно съм изненадан от Biyang педалчето. Отлично качество на много приемлива цена.

Уа педала... Това е стандартната 95ца, на Зак педала (който имах преди) е доста по-добър, затова е и по-скъп.

Тепърва ще използвам DOD хоруса, но на първо слушане ми звучи доста кристално, много ми допада, че има hi boost пък и не може само Boss и MXR да ползваме я [emoji16][emoji16]b16c810d092a94d8e79a2fb599420173.jpg

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Бая време не съм се включвал в тази тема, то все нещо се пипа и модифицира... И в момента доокабелявам, та затова рак-а е най-отгоре и накриво, но текущата идея е готова на около 95%... :)

BT-Rig-2020.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Въпросът ми е,  могат ли да се използват едновременно процесор (мулти ефект) и камиончета - овърдрайв  например. Доколко е удачно и в каква последователност трябва да се вържат, ако се включват във входа на обикновено кубе.

П.С. Имаше такъв въпрос назад в темата, но никой не отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така зададен въпросът... буквално има десетки варианти да се включат нещата и никой може да не е откровено "грешен". Зависи какво имаш, как искаш да ги ползваш, кое ти харесва като звук, какво управление имаш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Процесор Zoom и овърдрайв.  Това е. Не мисля, че вариантите са повече от два. Когато вържа драйв- проц- кубе, драйвът не може да вдига нивото на сигнала. Това установих сам. Но как трябва да е и изобщо прави ли се...не знам. 

Драйвът е постоянно включен, защото просто ми харесва как звучи китарата с него, при всички ефекти от проца.....

Редактирано от Nikolov_76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно не е вярно. :)

Тоя процесор какъв е? Има ли преамп част или само ефекти? Може ли да се изключва преамп частта? Как е вързан? Преди комбото? По 4-кабелния метод? Имаш ли и използваш ли ФХ Лууп от комбото? Процът има ли релета и луупове за ефекти? Имаш ли отделен switcher/looper за управление на ефекти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zoom G1 on. Само ефекти. С вход и изход, кото на обикновен педал. Кубето е Fender  Frontman. С един вход за китара. Обикновен драйв на TC Electronic.  Друго няма.

И всъшност, има ли някъкви общи правила за последователността на ефектите от китарата към кубето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи на клийн канал , слагаш контролите за честотите нагоре (12 часа).

Може да си пробваш  Китара - 1. зум, амп.  2. ТС д- амп  3. ТС Драйв - Зума - Ампа

В зум-а ефектите ти са подредени, така както е най-стандартната им подредба.

Уа-уа, компресор, след това са овърдрайв/дистер/фъз , после са ти модулационите ефекти (хорус, фейзър/флейнджър, тремоло), дилей и ривърб.

Ако си държиш на тс драйва, правиш си драйва от него, изключваш компресор от зума( компресор след драйв, някой сигурно ползват, засега недей),

евентуално някой по клийн симулиран амп ( може и да ги изключиш (амповете засега)) и след това си ползваш трите основни ефект блока - за модулация, дилей и ривърб.

Може да си правиш различни банки. Не е нужно да ползваш всички ефекти на куп. Един два ефекта, на присет са ти ок. Иначе здравей мазня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, в общи линии както ми харесва така да ги подреждам....

Последен въпрос...

Има ли опасност да изгоря процесора, ако му пусна твърде силен сигнал от драйва?

Ясно е, че драйва може да даде доста по- силен сигнал от китарата. Това може ли да е опасно за процесора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да изгориш, просто ще имаш гаден сигнал.

Почни да въртиш бавно волюма на драйва от 10 часа до 14-15 часа, там някъде ще намериш къде ти най-добре и го оставяш и забравяш.

Има 2 ефекта на които волюма обикновено се слага на макс - драйвовете 250 на ДОД и дисторжън плюс на МХР(те реално са едно и също нещо, вариации някакви).

А за блек метълите - ХМ2 на бос - там всичко на макс и имаш гарантиран мега Мейхем драйв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/18/2020 at 11:44 PM, Nikolov_76 said:

Значи, в общи линии както ми харесва така да ги подреждам....

Последен въпрос...

Има ли опасност да изгоря процесора, ако му пусна твърде силен сигнал от драйва?

Ясно е, че драйва може да даде доста по- силен сигнал от китарата. Това може ли да е опасно за процесора?

Рядко ефект, захранван от 9 волта може да извади изходна амплитуда повече от 2-3 волта. Китара с пасивни адаптери, макар и да има доста висок изходен имеданс, може да даде до около 16 волта пик, при силен удар по струната, особено със силни хъмбъкери. Така че, това, което казваш, не е съвсем вярно. Тия 500mV, дето ги дават по сайтовете за адаптери, със сигурност не са пикова стойност.

А дали ще изгори нещо - не е невъзможно, но при добре проектиран процесор е много малко вероятно (има такава възможност, само ако процесорът е някакъв много смотан).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това е домашният "чейн". Джобният миксер е за да си включа телефона с аудио жак за да си вадя песни, а другият край на кабела отива в стандартен страт. Идеята е да няма нужда да пускам цял педалборд или да включвам китари софтуери и т.н. половин километър жици за да посвиря малко Цепелин като имам 15 минути.

20201222_231240.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Лек ъпдейт на горното - ако някога имате сходна като моята идея, не взимайте тоя Just Mixer - шуми отвратително непоносимо много, и на пипане е като нещо от битпазара в Малашевци за 5 лв (а го взех за 45 евро - за колкото и го пратих обратно на продавача в амазон след една седмица мъка). За два пъти по-малко пари от Томан пристигна супер якото малко миксерче, което освен че е с метален корпус, и не вкарва шум. Няма опция за батерии, но за сметка на това е 12 волта и спокойно може да се сложи и на педалборд, повечето стандартни захранвия имат 12 волтов изход. ЗаспА. Освен това върши работа и за FX loop за Страймъна ако примра за ревърб и дилей - бонус точки.

 

 

20210123_105941.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е t.mix и за репетиции - момента ,когато не се чуваш какво свириш, особено заради барабаните

Според мен, всяко комбо/глава трябва да има мониторен изход за слушалки, с отделен волюм контрол, но уви...

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.