Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв Ви е Chain-a? Моля снимки!


Sieger

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

ChainJPGVpg8UP0.jpg

Един от многото чейнове...

Интересното е, че от BOSS смятат, че така е правилното нареждане на ефектите. Тук волюма (FV-foot volume) e след FX-овете. А NS-a също.

Редактирано от wiseppman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото така трябва да бъде!

Да, и аз така съм ги редил. Но това го подчертах, защото други колеги във форума се оплакваха от различни начини за подреждането на стомпбоксовете. Аз работя с две вериги и лупър за превключването им и не ща, волюм педала си ми е накрая(двуканален е). Забелязал съм, че когато има компресор в чейна, усилването/намаляването от китарата не действа и само разваля звука. А NS-а го слагам винаги накрая. Това съм го научил от опита. При мен така се получава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компресора се слага в началото и всичко си действа, в противен случай има някакъв проблем, а няма кой знае какви различни начини за подредба!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Но не ми се получава динамика при свирене. Ако трябва да изсвириш тихи тонове- той си усилва, затова при такива парчета го изключвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Много ме радва темичката. Гледам, че преди време и големи глупости съм писал :crying:

Докато прелиствах видях изключително любопитни чейнове.Особено много ме зарадва DIY чейна на Jabs.

Инак моят си стои един и същ от 2-3 години.

Така и не можах да намеря място за ML-2та в него - която впрочем продавам! / скрита реклама/

Инак най-добрия чейн според мен си остава чистия рок'н'ролски чейн съставен от : прашасала и износена вехта китара / например от онези които щяли да фалират скоро / ръгната Cry Baby и от там директно кабела в някой също вехт, амортизиран сандък с буркани като JTM 45.  

Такъв какъвто едва ли някога ще заимам ;-)

Забравих да спомена и задължителния телефонен кабел ;-)

:virtuoz::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епа аз съм за музея значи,ампа не се произвежда от края на 80-те(Лейни про-тюб 30 АОРсерия),къдравио кабел и 2 китари,дето няма да се правят вече :greenangel:  

23231652_1994296650827683_87702501861716

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.