Jump to content
Българският форум за музиканти

Идея за окачване на китара към стена...


jabs

Recommended Posts

^ И аз съм с Херкулеси, но моите китари са с по-дебели грифове. И на мен ми хареса решението, дали е проблем е по-скоро лична преценка. Според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да, това е причината, страх ме е че след време висенето ще доведе до някаква деформация. Допълнителния колан не се вижда (почти), със слагането/свалянето през колана се свиква бързо, в допълнение донякъде ограничава движението на китарата (клатенето) и опасността от удар в стената или друга китара. Може да съм параноик, но ми е по-спокойно така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Така вече съм съгласен,особено за клатенето и че може да се удари някъде,обаче няма никакъв шанс да се издължи китарата не бой се.Само стъклото е в постоянно движение,но и то е толкова бавно че няма да доживеем да видим разтекла се стъклена китара :)

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вкарахте ме в размисъл в работно време :)

Добре че съм шефа и няма кой да ме критикува :)

Имам следния върпос:

Heartman, виждам че твоята батарея е изградена от чудесни Фендери.

Нямам късмета да притежавам Лес Пол, но съм свирил на няколко и

е ясно че особено Къстъма може да ти скърши врата.

NoOne след като е с китари с по-дебел гриф може би има нещо подобно.

И така, вярвате ли наистина че може да обесите един тежък махагонов Лес Пол

(или Епи или подобна китара..) за грифа с

години и това да не доведе но някаква деформация?

Аз не...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

jabs, нямам как да ти пратя снимки, че са ми на компа вкъщи, но аз лично съм бесил GB Zak Wylde (около 7,5 кила) и си е седял близо 1 година преди да замине без да бъде пипнат (просто не ме кефи LP формата) "обесен" и грифа му не беше мръднал .... Ако говорим от физична гледна точка като го "обесиш" напрежението в грифа е равно на теглото на китарата, а струните опъват средно с около 60 кила ... смятай :)

 

Поздрави!

Герги

 

П.П. : А и при "обесването" напрежението е по дължината на грифа и се "разсейва", а струните го напрягат еднопосочно, предполагам знаеш на къде и аджеба за какво е сложен "шиша" в грифа :)

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^ Според мен решението ти е правилно. Може да сме прави, но може и да не сме. А твоето решение със сигурност не добавя риск за китарата.

 

Аз ако се съмнявах бих постъпил точно като теб. Един колан и си доста по-спокоен.

Редактирано от NoOne
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се на Heartman, монитора ми е малък и не видях цялата снимка, сега забелязах че има в дъното и ЛП и СГ... но си седят на земята :))).

NoOne, Георги, аз обичам да си цитирам Мечо Пух:

"Колкото повече, толкова повече"

Наздраве и весели празници, че днес е "малък петък"

:)

Поздрав,

Явор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001: Мечо Пух е велик - "Щом някой казва, че няма никой, значи все пак има някой" :) Приятно изкарване на празниците Явка, и на другите включили се в темата повече дерзайте, вместо да "бесите" :)

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехе не са мои тези китари просто намерих снимката в нета,за да онагледя това което мисля.Китарките стоят разкошно както и да ги сложиш и ще ти радват окото,ама те са предназначени за използване така че пожелавам повече свирене и по-малко висене на стената!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :blush: Грешка при писането :) 5,5 кила исках да напиша! Ей ама си орлово око бре Прометее :cheers2:

 

Поздрави!

Герги

 

П.П. : А честити Ви и 3-ти март българи :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що си мисля, че си искал да напишеш 4.5 кила, щото 7-цата е над 4-ката, а? (бонус)

 

Честит празник и честитата баба Марта...вързала, на всички мартенички вързала, ама само

на февруари и април не вързала.

Щото февруари изодзадзе й бил къс, а отпреде й мек :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001: В сайта за тази дето беше в мене пише, че е 12 lbs, което разделено на 2.2 за кг. става 5,45, ама може и да се бъркам. Ти ги знаеш повече тия гадове :cheers:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.