Jump to content
Българският форум за музиканти

Идея за окачване на китара към стена...


jabs

Recommended Posts

:offtopic-001: В сайта за тази дето беше в мене пише, че е 12 lbs, което разделено на 2.2 за кг. става 5,45, ама може и да се бъркам. Ти ги знаеш повече тия гадове :cheers:

 

Точно: Гугъл като калкулатор:

12 lb in kg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 years later...
  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да вдигна малко темата. Тъй като се страхувам китарката да не се откърти заедно със стойката, реших да сложа още една, същата стойка и да я подпра и отдолу. Така всъщност не виси на като обесена, а е закачена на две опорни точки. Не знам дали става ясно. Опитах се да кача снимки, но нещо не ми се получава. Струва ми се добро решение. Стои много добре и не се люшка като....

Редактирано от Nikolov_76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С подходящите дюбели, съобразени според стената(тухла,бетон, газобетон, гибсокартон, ламперия и тн.) "висенето" на стената ще е безопасно.

Излишно презастраховане и разход, да не говорим, че там да закачиш друга китара... :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Друга китара не може да се сложи там, защото разстоянието между двете стойки е съвсем точно напасното за конкретната китара. Според мен обаче, е добро решение, ако стойката, на която инструментът виси ви се струва хилава...

Редактирано от Nikolov_76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите стоят, на стойки вече няколко години и нито са падали, нито са станали по-дълги :)

Няма нужда от две стойки.Няма от какво да се клати освен от земетръс.Няма опасност ако са сложени дебели видии и дюбели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствената китара която съм окачил на стената е тази за която не ми пука. Всички други стоят в куфарите си.

Дори и да не ме притеснява "обесването" .. силно ме притеснява прахоляка който не желая да се трупа и събира из китарата.

И това е Яворе ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма музикален магазин , в който да съм влязал и по-голямата част от китарите да не висят на стената окачени на главата/грифа си. В много случаи и от тавана - по същия начин. Същото се вижда и от снимките на китарните центрове по света. 

 

Ако е здрава стената, стойката не е от тел или пластмаса  и дюбелите са хванали нормално здраво (не да ги измъкваш с пръсти) - всичко останало е филмиране.

 

Единственото, което може да се случи е да изтървеш китарата, като я окачваш или взимаш. 

 

В случай на земетресение - стойките често са закривени нагоре - китарата ще започне да се клати, но няма да може да се откачи.  Възможни са леки удари в стената, но както е видно ще бъдат от много близко растояние - т.е. нищожни. Ако все пак земетресението е толкова силно, че тези удари да станат малко по-силни - повярвайте ми, състоянието на китарата вече ще ви е най-последна грижа, след земетресението ! :)

(до скоро София попадаше в зона с 9-та степен по MSK, Варна в 7-ма, а максималната е 12-та)

 

Едната ми китара е на бетонна стена на стойка от Китай за 2,50 $ заедно с четири дюбелчета. Единствено не мога да правя набирания на нея - само тогава ще се счупи.

Редактирано от H.R.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.