Jump to content
Българският форум за музиканти

На горещия стол: Боян


Recommended Posts

Преди 4 или 5 години ..не помня ...отидох в студио "Фактор". Тогавашния тонрежисьор Йордан Владев ме покани да чуя новия албум на Боян. Пуснаха ми някакво парче - не бяха записали солото (или ме излъгаха), и Боянски ми го изсвири наживо. Първото, което ми хрумна е че тоя пич свири мега яко в определен стил (рок с мизризма на кънтри)...тогава ми се стори че не му е мястото тук...ей на обаче..копелето завърши Бъркли Колидж ъф Мюзик (нелепо е на кирилица) и сега е тук в бг. Основно очаквам от него да ни разкаже защо в бг. толкова зациклят нещата : И ТАКА !!!...Тъкътъдъъъъм !!! На горещия стол: Бо-ян

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

 

Благодаря на Алекс за хубавите думи!

 

В БГ съм от август миналата година, с малки прекъсвания. Скоро се връщам в Щатите. Цикъл няма, напротив. Последните 5 години се местя напред назад много често и е трудно да се каже изобщо къде съм. очакват ме още поне едно преместване след като се върна в Щатите, с което се надявам да започне "цикъл". В смисъл да се застоя повече на едно място, където да ми харесва, и където да мога да бера плодовете на дълги години труд. Да живееш от куфар не е от най-лесните неща... но пък е интересно и се срещам с много готини хора :)

Албума за който Алекс говори е албума на "Змей". Сега като го слушам не ме кефи, но какво да се прави - за тогава ставаше. Линка седи в подписа ми към зип файл с музиката и текстовете на албума - безплатен е, заповядайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешно съм разбрал, извинявай.

Малко гузен, негонен бяга се получи. От няколко месеца съм в БГ и нищо не се случва, добре че ходих до Дания да свиря един месец... Иначе от бизнес много не разбирам, макар че се интересувам и се уча. В БГ се правят пари от музика по-лесно отколкото на другите места, където съм бил. Имаме и много добри музиканти. Може би аз не съм достатъчно добър за българската сцена.

 

Има една стара поговорка "Никой не е апостол в собствената си родина" или нещо подобно... На мен навън ми е по-лесно да живея от музика отколкото в БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Албума за който Алекс говори е албума на "Змей". Сега като го слушам не ме кефи, но какво да се прави - за тогава ставаше.

Какво не ти харесва...Мен си ме кефи. Какво става със Змей ? Свирите ли? Правите ли нещо ново?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боянчо, исках да те питам как точно преподават импровизацията в Бъркли. Аз ползвам много от учебниците от там, но на учениците са им МЕГА скучни. Как протичат тези занимания ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ли си човека с "патагонския език" и автор на парчето "Във въздуха", май само то ми хареса от песните, нищо че е с вкусa на The Beatles? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Албума за който Алекс говори е албума на "Змей". Сега като го слушам не ме кефи, но какво да се прави - за тогава ставаше.

Какво не ти харесва...Мен си ме кефи. Какво става със Змей ? Свирите ли? Правите ли нещо ново?

 

Много време мина оттогава и просто съм на друг акъл. За времето си беше ок. Радвам се че ти харесва.

Не сме свирили от 2005.

 

Алекс, не съм сигурен че разбрах въпроса ти. В Бъркли има сигурно над 60 преподавателя по китара, не съм учил при всички и знам само за тези, при които съм бил. Импровизация преподават още повече хора. Всеки има индивидуален подход. Музиката не е счетоводство и всеки клас е различен, колкото заради учителя, толкова и заради и учениците. Не разбрах на кои ученици точно им е мега скучно? В Бъркли не видях да им е скучно, напротив. Може би ако им е скучно са сбъркали заниманието си.

 

Паток, мерси за комплимента - радвам се че нещо все пак ти харесва, макар и с вкуса на The Beatles .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алекс, не съм сигурен че разбрах въпроса ти. В Бъркли има сигурно над 60 преподавателя по китара, не съм учил при всички и знам само за тези, при които съм бил. Импровизация преподават още повече хора. Всеки има индивидуален подход. Музиката не е счетоводство и всеки клас е различен, колкото заради учителя, толкова и заради и учениците. Не разбрах на кои ученици точно им е мега скучно? В Бъркли не видях да им е скучно, напротив. Може би ако им е скучно са сбъркали заниманието си.

 

...абе колега :-)...ти все нещо не ме разбираш !!!...скучно им е на мойте фарфалаци, когато им преподавам от учебниците на Бъркли...а не на колегите ти :-))))..затова те питах...но явно трябва да си отговоря сам : а именно че като попаднеш вече там на място се предполага че тези неща те интересуват...и въпреки това очаквах да ме зарадваш с някакво по-конкретно приключение....малко ти вадя думите с ченгел :-)))))))))....а пък съм сигурен че на много хора от форума им е мега интересно за АТМОСФЕРАТА ...там.....именно там....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко месеца съм в БГ и нищо не се случва,... В БГ се правят пари от музика по-лесно отколкото на другите места, където съм бил.

... На мен навън ми е по-лесно да живея от музика отколкото в БГ.

 

Много ме обърква този противоречив отговор - хем в БГ по-лесно се правят пари, хем на вън ти е по-лесно да живееш от музика отколкото в БГ!? :wallbash:

:slap::surprise:

Познавам Боян - китарист, учил в Щатите блу грас, който се върна миналото лято в БГ и си посвирихме с китари в Докторската градинка през август 2010г, но май не си ти? :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алекс, не знам за кои учебници точно говориш.

не познавам и учениците ти.

вероятно причината да им е скучно е от части, че БГ е на 7000км от културата, която роди музиката, която се преподава в Бъркли и от България е трудно да се разберат някои неща. а също така е трудно да се видят, чуят и усетят. учениците ти искат ли да свирят джаз? може би са прекалено малки за тежка музикална литература?

има страхотна техническа литереатура, която се занимава с "нотите".. има литература, която разглежда чисто креативният/мисловен/естетически процес... има литература, която ти казва как са го правили разните майстори преди нас. има и литература от която ти идва да си отрежеш... :)

 

 

а за атмосферата... ех... защо не съм настроен поетично тази вечер... може би недоразуменията покрай новия интерфейс на форума ми изядоха нервите преди малко като се опитвах да направя един пост в "Продавам"

 

атмосферата в бъркли е уникална. съвсем просто - няма друго място на света, което да е с такава концентрация на количество и качество в музиката. представи си 4500 човека, за които музиката е най-важното в живота и си представи, че всички те са на едно място и имат материалната и физическата възможност да общуват (разбирай свирят) през цялото време. бъркли никога не спи. атмосферата е позитивна, творческа, братска. да, казах "братска" и е така.

освен това не забравяй, че в бостън има още 3 много сериозни музикални училища... трудно е да ти го опиша тук и сега по този начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.