Jump to content
Българският форум за музиканти

Произход на бас китарата


Свилен Бас

Recommended Posts

Бас-КИТАРАТА (подчертавам го с големи букви)

според мен е кръстоска между Китара и Контрабас

с цел намаляване на обема (за по лесно пренасяне), което също така ще намали от цената и много други разходи около него

и също така с цел амплификация (аз си го измислих, досещате се за какво говоря)

 

 

Според мен пада на 2та инструмента по равно

тъй като без китара, няма бас китара и без контрабас няма бас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе Fats като цял живот всички пият уиски без лед какво лошо има някой да му сложи еи така за разнообразие ? Ако всички мислеха като теб музиката щеше да е с доста векове назад... Не се заяждам прсото изказвам гледна точка в полза на промяната. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музиката се развива, като всяко нещо и още когато на контрабаса са добавили тънката струна Сол, колегите са се разфучали как хубавия звук отишъл по дяволите.

Нормално е ако свириш музика от времето на 4-струнните басове да нямаш нужда от 5 струнен.

 

johniebgood, малко си объркал някои от датите с по около 10-15 години ;)

 

А първият ел бас всеки сам може да си открие, при желание, кога е произведен ;) Лео е първият в масовото, серийно производство.

Уикипедия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много обидчиви сте станали. Що не наблегнете на свиренето вместо да се правите на интересни във форума. Като гледам какви тънки познавачи са се навъдили... Ако щете свирете на 15-струнни тояги, това няма да промени нещата. Накланяйте си го накъдето щете. От това не ставате по-добри. Щом някой почне да смята, че всичко започва от него... Айде, успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много обидчиви сте станали. Що не наблегнете на свиренето вместо да се правите на интересни във форума. Като гледам какви тънки познавачи са се навъдили... Ако щете свирете на 15-струнни тояги, това няма да промени нещата. Накланяйте си го накъдето щете. От това не ставате по-добри. Щом някой почне да смята, че всичко започва от него... Айде, успех!

Не, че съм се обидил, но от това, което пишеш излиза, че си много компетентен, а не съм те чул да изсвириш и 2 тона в "Джем". Та на кое отгоре даваш така свободно "акъл"?

 

П.П. Гледам, че свириш и на банджо. С колко струни ще ни препоръчаш да бъде, ако решим да се учим да свирим - 4,5 или 6?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Контролирайте си изразните средства, както и агресивния подход по налагане на вижданията си, важи и за двете "страни"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти като ти чета глупостите май е подобре да спреш да пишеш простотии

 

Ако ми четеш глупостите по-често може и да понаучиш нещо. И кой си ти, че ще определяш кое е простотия и кое не? Това е форум и всеки си казва мнението. До гуша ми е дошли от такива доморасли специалисти, които смятат, че моженето им е право пропорционално на броя на струните по инструментите им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Има голяма разлика между изказване на мнение и налагане на такова! То вярно, че за да свириш до-сол, до-сол и 2 струни стигат...

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф:

Разменяте реплики като в селска кръчма. Ако държите на подобна "дискусия" предлагам да я продължите на ЛС, а тук пишете по темата. Може пък някой да научи нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти като ти чета глупостите май е подобре да спреш да пишеш простотии

 

Ако ми четеш глупостите по-често може и да понаучиш нещо. И кой си ти, че ще определяш кое е простотия и кое не? Това е форум и всеки си казва мнението. До гуша ми е дошли от такива доморасли специалисти, които смятат, че моженето им е право пропорционално на броя на струните по инструментите им.

 

Надали някой ще научи нещо от подобна препирня но няма да е по нашенски някак

а и какво да уча от хора като "колегата" тромпетист без грам познания за инструмента

Редактирано от temerut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много обидчиви сте станали. Що не наблегнете на свиренето вместо да се правите на интересни във форума. Като гледам какви тънки познавачи са се навъдили... Ако щете свирете на 15-струнни тояги, това няма да промени нещата. Накланяйте си го накъдето щете. От това не ставате по-добри. Щом някой почне да смята, че всичко започва от него... Айде, успех!

 

 

Братче ако не се лъжа ти започна да храниш наляво и надясно-кой какво не знаел и кой на какво не трябва да свири! А за това колко си добър-само ти си знаеш и съм сигурен че на никой не му дреме! Но наистина не разбирам защо толкова се плашиш от басовете с повечко струни,ама явно си имаш причина! Пожелавам ти някой ден да се сдобиеш с такъв бас,да ти хареса и да се биеш по главата защо толкова време си мразил инструмент който така и не си докосвал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, тази тема не беше ли за произхода на Бас китарата?

Аз си мислих, че някой ще каже нещо смислено и ще се аргументира подобаващо, а ние като колегите китаристи почнахме да си мерим п..ките!!!

С колко струни ти е баса, има толкова значение, колкото колко коня ти е колата. Моята е само 75, но ми стигат и си ми е екстра. Броя на струните не вдига личностните качества и умения (както и броя на конете не увеличава способностите на водача) нито показва кой колко е в час!

Тъпо е колеги които свирят различна музика с различни инструменти да се убеждават кой е по готин и кой е назад с материала. А това кой колко е свирил и какво, както и с колко струни, май няма много значение за "Произхода на Бас китарата"!!

Тва е като един познат китарист, които се опитваше да ме убеждава, че Сантана бил по велик китарист от Джо Сатриани -_- Опитах се да му обесня, че неможе да има сравнение при музиканти свирещи различна музика на различни инструменти с различна публика, но той си говори за БАХУРА!

По темата:

http://en.wikipedia.org/wiki/Bass_guitar#1930s.E2.80.931940s

тук пише за първата ел. бас китара през 1930-1940г.

Естествено че нещата са почнали много преди това в акустичен вид, но кой я е направил и къде оставям по образованите от мен да изложат теориите си и да ги подкрепят с необорими аргументи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.