Jump to content
Българският форум за музиканти

Старите кучета


Recommended Posts

за Хорацио мога да кажа само едно-unbeliveble!!!A пък от старите кучета се кефя на Иън Пеис :headbang: на Бъди Рич(лека му пръст) и Стиив Гад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 75
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На Рости и Пъши евалла (на турски може ли, Брадварю :blink: ), просто ми е мъка, 4е един техен фен няма, а си търся точно някякъв такъв агент. Обаждайте се, амиговци, 4ак пък толкоз зян... :exclaim:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Темата е за стари кучета, а натъпкана с нови... За мене стари са тези от 60-те и 70-те години. Понеже си падам по рока познавам и Джинджър, и Бонзо и муун - страхотни, само това може да се каже за тях. От онова време ме кефят още Дон Бруер на Гранд Фънк, Фил Еърт на Канзас и един уникален и неповторим със стила си Мик Тъкър на Суийт!!! :blink::(:):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да бъда разбран неправилно. Още по-малко искам колегата Paliev The Butcher да помисли, че се заяждам или налагам мнение, опазил ме Бог. Но някак си ми е трудно да сложа Дейв Грол до Мик Тъкър и като амплоа, и като майсторлък, и като музикантлък... За справка давам само три парчета: Балрум блиц, Сет ми фрий и Ин тю дъ найт, който от младите не ги е слушал, да ги чуе за обща култура... Предварително се извинявам, ако тона ми звучи некоректно, не влагам лошо чувство. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мик Тъкър със сигурност е опасен барабанист, страшни ръце, страшно барабанче, това томовете за нищо ги няма...явно са му скучни :ph34r:

Особено харесвам един барабанист, който стана известен в края на седемдесетте - този на Triumph.

Какво ще кажете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Egon, имам всичко на Триумф! Като всяка тройка и като всички канадци са страхотни. Дръмера не ме е впечатлявал особено - върши си добре работата, но има друго голямо качество - пее страхотно и заедно с китариста е основен вокал. :rolleyes: А Мик Тъкър (лека му пръст!), освен безумни единици и парадидли в ръцете има и феноменални копита, да не говориме, че главата му беше голяма и успя да създаде собствен и неповторим стил, в който, доколкото ми е известно, още никой не е посмял да се напъха, защото за такова свирене се иска яко дупе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е щом става дума само за стари кучета....

 

1. Йън Пейс :metalist:

Копелето е велико, а без него и Purple рок-а нямаше да е същият в днешно време. Не знам колко от вас са обърнали внимание, но например на Child In Time точно преди соловата част той свири една триолна партия тип болеро на Равел и интересното е че я свири с double hand на барабанчето и пералнята, а не с редуване на ръцете на snare-а както може би всеки нормално мислещ човек би си помислил като го слуша. Баси аз това така не мога да го изсвиря посмъртно :think:

 

2. Тери Бозио :happy:

Неговото свирене и зверските му комплекти барабани няма да ги обсъждам, думите са излишни.

 

3. Роджър Тейлър :happy:

Пича навремето идва в Лондон за да учи медицина, специалност аутопсии. Обаче нещо не издържал на тежката професия и добре че го направил и решил да се включи към групата SMILE на своя съквартирант Фреди Булсара.

Малко по-късно групата е прекръстена на Queen а Фреди става Мъркюри (поклон). Роджър е от малкото барабанисти които могат да пеят и свирят едновременно. Пример е парчето I'm In Love With My Car (ще излъжа от кой точно албум беше) обаче там пее изцяло и само той...и вади някъв зверски трезгав глас, направо е луд. Гледал съм това парче и на концерт и няма лъжа (първо мислех че вокали и барабани са отделно записани).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе Бозио откога стана стар барабанист.... :metalist:

Имперор,

за вокалните качества на Гил Мур е ясно, но го смятам наистина за доста добър барабанист, много стегнат и категоричен, при него няма нищо случайно, всичко е премерено...

Изобщо, много стилна работа.

Ма то тая група и таклъв фантастичен китарист има...бе както каза, Канада - тройка= супер :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да бъда разбран неправилно. Още по-малко искам колегата Paliev The Butcher да помисли, че се заяждам или налагам мнение, опазил ме Бог. Но някак си ми е трудно да сложа Дейв Грол до Мик Тъкър и като амплоа, и като майсторлък, и като музикантлък... За справка давам само три парчета: Балрум блиц, Сет ми фрий и Ин тю дъ найт, който от младите не ги е слушал, да ги чуе за обща култура... Предварително се извинявам, ако тона ми звучи некоректно, не влагам лошо чувство

 

 

Виж СА нема се впрегаш, аз повече се кефя на него(Грол),защото не само е дръмър, но пък и доста успешно (мое мнение) сменя китарата с барабаните...и някакси и на мен ми се иска да съм така...Мик Тъкър както знаем се посветил на барабаните...Дейв Грол на музиката и това повече ме кефи.

Не знам биографията на Тъкър, но не съм слушал нито една негова авторска песен , така че си имам особено мнение.

Не искам да обиждам никой, но никога не ми се е струвало логично да се ограничаваш само с един интрумент ако искаш да правиш музика. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, coverdale... то, да ти кажа македонска няма. Но нека не обръщаме спора в политико-исторически!

Сърбите са нахлузили разни латински букви в писмеността на югозападните (откъснати) българи, та... вземи си една клавиатурка за 10лв. Ако ползваш Windows XP ми кажи да ти пратя една фонетична подреба на кирилица, за да не се излагаш да се правиш на мелез!

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.