Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за краш подложен на влага и ниска температура


Recommended Posts

Искам да попитам как да изчистя краша. Гаража ни се наводни и в цялото помещение беше влажно, после насъпи зимата и явно е бил подложен и на ниски температури. Докараха ми го в следното състояние: зеленикави петна (предполагам корозия) и с около 1см цепнатина.

 

Въпросът ми е как да го изчистя от зеленикавите петна? А за цепката ми е ясно, че ще се реже (няма да е за 1ви път).

 

Благодаря предварително! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как да го изчистиш, но като цяло чинелите не трябва да са подлагани на ниски температури, защото се чупят много бързо! Следователно и тва, че ще го изрежеш няма да ти реши проблемите. Ако е неизбежно това да свириш на студ, ползвай нисък клас чинели, за които да не ти пука мн мн ако са пукнати или мръсни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми просто така се случи да седи на такива условия за известно време. Ако някой може да ме освети как мога да го изчистя без да го повредя още толкова ще е много добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кислородна вода, сода, оцет, бензин....

някое от тия неща трябва да свърши работа ако не ти се купува специален препарат за почистване на чинели... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си чистя чинелите (незнам до колко е полезно за чинела :Д ) смесвам лимонов сок, сол (гледам да се разтвори добре че да не надраскам чинела), препарат за миене на прозорци или нещо друго и кислородна вода и последния път като си чистих райда можех да го ползвам като огледало :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кислородна вода, сода, оцет, бензин....

някое от тия неща трябва да свърши работа ако не ти се купува специален препарат за почистване на чинели... :)

+1 :greenangel: Това ще ти свърши работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво ще направя. Ще го мина 1во както каза pektero и след това ще го лъсна с бъркоча на manowar168 :dance: Мисля че така ще е най-добре :topicsux:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почнахте и вие като китарджиите да прайте бъркочи за черна магия.

В магазина продават специални препарати, при това изобщо не са скъпи. Отиваш, питаш кой е по-подходящ - има за по-лека периодична профилактика, има и за по-сериозни интервенции). И после ползваш. Толкова е просто...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Baby_Thomas краша по принцип не е мой, а на барабаниста ни. Благодаря за линковете! ;)

 

Ще му ги пратя и ще го посъветвам да си поръча някой от двата :headbang:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

На мен ми казаха да си чистя чинелите така : Вода, лимон, хлебна сода и вълнен парцал :) Така добре се чистя .Дано съм помогнал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.