Jump to content
Българският форум за музиканти

Rme Fireface 400


control_denied

Recommended Posts

Здравейте колеги ! Реших да сменям аудио интерфейса и да минавам на по висок клас .

Спрял съм се на RME Fireface 400, понеже съм виждал че работят и го използват в доста студия .

Но понеже ще се дават сравнително доста кинти искам да се допитам и с вас .

Ако някой е работил с него или има какво да сподели ще съм ви много благодарен .

Също приемам и предложения за нещо което е по добро и е в този ценови клас ! :icon_shithappens:

Благодаря ви предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интерфейсът е много класен, спор няма. На няколко пъти съм го слушал в едно студио и звучеше много добре. Доколкото съм чел по чуждестранни форуми, пре-тата не са върховни, но се справят. Лично аз бих си купил (ако няма да ползвам микрофонните преампове) LynxTwo- като конвертери е доказано по-добро. Най-добре прегледай gearslutz- там по-вероятно ще намериш отговор на въпроса ти.

Редактирано от doc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като FireWire е тръгнал да споделя съдбата на серийния порт в компютрите(с др. думи - да изчезва), бих посъветвал да погледнеш варианта UFX - едно наистина изключително изделие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз бих си купил (ако няма да ползвам микрофонните преампове) LynxTwo- като конвертери е доказано по-добро. ...

 

Доказано в смисъл на ...? По-добри са PRISM и още няколко други имена.

 

Аз бих казал, че са сравними RME & Lynx (ценово също) като конвертори - въпрос на предпочитания най-вече в поведението на DAW софтуера, който се използва с конкретния интерфейс.

 

Имам Мултифейс 2 от години и съм много доволен. Предусилвателите са ми външни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като FireWire е тръгнал да споделя съдбата на серийния порт в компютрите(с др. думи - да изчезва), бих посъветвал да погледнеш варианта UFX - едно наистина изключително изделие.

 

 

Съгласен съм но много скачаме в цената :rockon: няма толко кинти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава виж UC варианта - също много стабилен.

 

А какво ще кажеш за това : http://www.focusrite.com/products/audio_in...quid_saffire_56

като че ли все повече се навивам за него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблеми с FW контролерите, проблеми с драйверите, отличен звук. Ако ти трябва надеждност - RME.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здрасти на всички!Според мен голямо значение има за какво точно ще ползваш интерфейса.Звука на RME Fireface 400 е много различен(в пъти по-добър)от предишните ми интерфейси.Работя на живо с RME Fireface 400 като ползвам много VSTi,Reason 5 i Kontakt 4 със Galaxy II K4 пианата.Работи стабилно цяла вечер без нито един глич или каквото и да е прекъсване.Focusrite е добра алтернатива но по форумите пишат за проблеми с латенцията.За малко по-евтин вариант бих те насочил към MOTU Ultralite mk3,но зависи и с каква машина си.Казват че имало проблеми с драйверите на PC.Най-добре е ако има вариант да пробваш в магазин или при някой който има въпросният интерфейс.Всички мнения по форуми,а и моето са субективни!Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се тревожете, FireWire няма да изчезне толкова бързо. Вземи си обаче контролер с чипсет от Texas Instruments, за да минимизираш евентуални проблеми (не само с аудио интерфейса, но и с други FW устройства). RME Fireface 400, при положение че имаш бюджета, е един от най-добрите избори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Благодаря на всички за мненията и съветите ! В карйна сметка купих Focussrite Liquid 56 :) Тръгна без проблеми (за сега ) :))) Двата входа които са Liquid Pre- amps наистина звучат отлично ,инструменталните също са перфектни и като звук и като нива , няма латенция , но имам малък проблем, който си мисля че e от DAW понеже съм със LOGIC 5.5.1 която е кракната за уйндоус , та проблема е там че немога да кача семпъл рейта , незнам що се получава така , но пробвах да записвам с саунд фордж и там няма никви грижи работи си чудно на 96 Khz .

Сега мисля да си купя един Power Mac G5 втора употреба и се надявам с новия LOGIC всичко да работи перфектно :)

Между другото ако някой работи с G5 ще се радвам да сподели дали се справя машинката с натоварването :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.