Jump to content
Българският форум за музиканти

Tap Tempo чрез Midi Controler


Dogy9006

Recommended Posts

Здравейте,

така притежавам Roland juno-g и от скоро Behringer FCB1010 MIDI foot controller

роланда потдържа tap tempo функция обаче никаде не открих в упътването какво събщение трябва да се изпрати до синтезатора за да се затейства функцията, а и съм малко нов с MIDI controller-ите затова се чудих дали някой от вас ще може да ми помогне.

 

благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти и честито за контролера :icon_shithappens:

 

Не съм 100% сигурен, но мисля, че от Берингера надали ще можеш в движение (живо свирене) да му тапваш темпото! По всяка вероятност, дори и да поддържа такава функция, ще е доста сложно за изпълнение. За да си напълно сигурен прочети упътването!

Ако правилно разбирам за какво питаш, според мен ще е по-лесно да си назначиш един клавиш, който не използваш в тази песен, или в този пресет...и от него да тапваш!

Дано съм бил полезен!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да правилно си ме разбрал.

лошото е че имам две доста добри машини и две доста объркани упътвания :)

значи берингерът потдържа такава функция пише го даже в упътването, даже май има и собствено процесорче което да изчислява BPM (удари в минута) проблемът е че на роланда са му сложили отделно копче за тап темпо, а за песента в която искам да го ползвам ръцете ми са доста заети, или аз съм доста некадърен пианист вие избирайте,

както и да е ако знаеш как да го настроя да става с определн клавиш ще мога да го наглася да става и от контролера.

цял ден се ровя в упътването и утре смятам да пиша на роланд да ги питам, мерси за коментара все пак.

 

ПП

мисля че трябва да се намери кое е контролния номер който производителя е назначил за "delay time"

извадено от упътването

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама...то не би трябвало това да е дилей тайм, а чисто и просто тап-темпо!

Ако Роланда пише, че може да получава по миди, а Берингера да го подава по миди....то тогава действително може! Виж в нета за някакъв списък на номерата на миди-контролите! И прочети и в упътването на Берингера как точно ще му назначаваш кое от копчетата да приема тап-ването!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да пишеш на роланд.Веднъж го направих и след повече от месец чакане получих отговор да се обърна към регионалният дилър.А исках просто по стара версия на софтуера.Само си навлякох излишен спам в пощата от техния сайт.Пращат ми някви рекламни мейли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Based on your request, we need more information to be able to answer your question. Please call Product Support at your earliest convenience. Product Support is available Monday through Friday, 7:30am to 5:00pm Pacific Standard Time. We are closed for lunch from 1:00-2:00pm PST.

 

това е отговор за който чаках от понеделник :greenball:

май наистина нямаше смисъл да им пиша, нищо все пак ще се радвам ако някой знае как да се направи този номер и ми разясни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай, според мен, да разделиш проблема на части -

Виж първо дали и как можеш да тапваш темпо от синта... после погледни в упътването на педалиерата...имам някакъв спомен че някъде отзад има списък с контролните числа на миди сигналите. Прочети също как се програмираха самите бутони на педалиерата - спомням си че освен програм чейндж може да се нагласи да свири тон! В същата редичка трябва да можеш да му кажеш и да тапва...ако става...

А сега се сещам и друго:

Ако можеш да тапваш темпото с клавиш от синта...то тогава просто нагласи едно педалче да дава точно този тон...и пробвай така :thumbs_up:

Дерзай и сподели после резултата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.