Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнения за Behringer Mic200 Tube Ultra Gain


LOE

Recommended Posts

http://www.musiciansfriend.com/product/Liv...sors?sku=182491

 

На мен ми се струва че ще ми върши работа за микрофонен преамп и ДИ бокс за китара, отзивите на този сайт са добри но все пак реших да питам и тук преди да тръгна да го купувам...

 

Някой да си е имал работа с това нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обади се на Никифена,плс преди това с Б.

 

Мда и го имам, затова ти казвам да се обадиш на фена:D

 

На мен единственото нещо за което ми върши работа напоследък е ДИ за бас, където по-скоро не е лошо.

 

Като микрофонен за какво ше го използваш? За на живо, запис? И запис на какво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

=> best bet - Никифена :D

 

Noise floor-a на Б е култов просто понякой път се чудиш шума ли записваш или сигнала ...:D (е тук преувеличавам малко, но наистина няма сми - за толкова пари ще се снабдиш със значително по-добър дивайс от адаша)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

според тебе по добро от това за което се интересувам, да може да се ползва за ДИ бокс, за мик преамп, да има лимитер, лоу кът и фантомно захранване колко ще ми излезе при адаша ти ?

 

в смисъл че тая джаджа БИ ТРЯБВАЛО да струва около 150 лв

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на теб лимитер трябва ли ти и/или лоу кът?

И кондензаторни микрофони ли използваш?

 

1. Но вкратцем не знам колко ще ти излезе - най-добре го питай него.

2. Лимитера на МИК200 е култово неприятен...

3. А лоу къта е още по-...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. Лимитера на МИК200 е култово неприятен...

Мога да потвърдя... Гледам въобще да не го ползвам.

 

Не е лошо преампчето. Аз го ползвам основно за чиста китара и бас, стопля малко звука и повече ми допада, околкото да плъгна с ДИ бокс китарата/баса в някой от мирофонните канали на пулта ми (yamaha mg 12/4), които звучат страшно чисто, но безжизнено.

 

За микрофон обаче не е връхта на сладоледа, има не малко шумове. Някои хора твърдят, че ако се смени лампата с нещо по-добро ще звукне по-добре и с по-малко шум. Трудно ми е да преценя, защото имам само хай гейн лампи и с тях определено не става по-добре.

 

При всички положения обаче, това което адаша може да ти сглоби ще е в пъти по-добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха еми много ясно че ефекта е фейк, това да не ти е крайна лампа че да свети, тя ако за един преамп лампата отдава толкова топлина че да светне тва ще е нещо като рекорд за ниско кпд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама прочети и това:

"12AX7's don't have as bright a heater as many other tubes. Also there are wide operating parameters with these tubes which allow for them to be operated with low voltages. When operated this way, they will not produce very much heat if any at all."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

По някаква странна логика тоя пич дето си е хабил здравето да ги пише тея неща си мисли че "затоплянето" на звука има нещо общо със затоплянето на лампата... аз не съм много на ти с лампите но според мен честотните характеристиките на лампите са отговорни за това, ами те и транзисторите греят, нищо че не светят, обаче затоплят .. да не казвам кво :)

 

Съгласен съм че берингер правят някой доста смотани неща - като например всичките им кубета, но повечето им не-китарни неща са долу горе биващи, ако никифена може да ми направи нещо със същото приложение на подобна цена аз съм навит, обаче той само за ДИ бокс ми каза около 140 лв, за преамп с фантомно и лоу кът не ми се пита дори :)

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я прочети първо тая статия.

http://www.record-producer.com/learn.cfm?a=2838

Поредният чел, недочел...

 

Имахме дискусия по тази тема, не ми се рови, ако искаш използвай функцията "Търсене". Берингер далеч не са единствените, които си осветяват лампите за да създават приятни усещания в заблудените купувачи.

 

Конкретно за мик 200, лампата няма допълнително осветление, самата тя свети нормално и грее. Имам с какво да сравня. Ако не вярваш, ще те поканя да я подържиш с ръка докато работи преампа, няма да ти е особено приятно.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.