Jump to content
Българският форум за музиканти

Фалшив ли ми е Епифона?


death^metal

Recommended Posts

Ето, да оставим темите в купува-продава, отварям дипсут :offtopic-001:

 

Фалшив ли ми е Епифона? Наистина не знам. По разни знаци изглежда да не е фалшив.

 

P1010160.JPG

 

P1010159.JPG

 

P1010166.JPG

 

P1010309.JPG

 

P1010311.JPG

Редактирано от death^metal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така като гледам не е фалшив ти провери серииния номер но също като гледам е китайски и това не е добре

Редактирано от asen93
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епифона ти е истински,не се притеснявай! :offtopic-001:

 

Разликата между китайските,истински епифони и "ментаците" се изчерпва не само в серийния номер и болтчето на пикгарда,а и в самата форма на тялото и материялите използвани в направата му.Обикновенно цените на НЕоригиналните Епифони варират около 150-200 паунда за Лес Пол Стандарт и между 220-360 паунда за Лес Пол Къстъм.(за нова китара)

Ако китарата е закупена от Томанн или Визиартс или някой от другите известни електронни магазини,това може да е гаранция,че китарата НЕ е "FAKE".

Ако китарата е закупена от Ебай или АйОфър шанса тя да е "менте" е доста висок.

Това,че в Guitar Dater Project е разпознат даден сериен номер НЕ Е гаранция,че китарата е ИСТИНСКА(тоест направена в Quindao-завода на Гибсън в Китай).

FAKE Епифоните(независимо кой модел точно) са изработени най-често от Липа (basswood), топът от неизвестно дърво(в някой случаи дори не от дърво,някакви пресовани стърготини).

 

ВСИЧКИ ОРИГИНАЛНИ ЕПИФОНИ(CUSTOM,STANDARD),ПРОИЗВЕДЕНИ В КИТАЙ са с електроника АЛФА,на жаковете и сучовете e сложено логото на Epiphone.

 

Така наречените "ментаци",доста често се отличават с жестоко микрофониращи адаптери(ако разбирасе не са сменени преди да разцъкате китарката), и некачествени потове,доста често с проблеми в тръсс род-а на грифа.(но не винаги)

 

 

В общи линии се срещат читави "ментаци",но шансът да попаднете на читава бройка не е голям.

 

 

Весела нова година,надявам се да съм помогнал на хората,които не обичат да ги мамят. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ти е фалшив.Най-лесния начин да разбереш е акто гледаш потенциометърите.Има и още много неща,но те са трудно забележими.

Knobs.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епифона не е фалшив. Ако беше, много отдавна да си го забелязал. А тези снимки от форумите "Fake Epiphone" нищо не доказват, защото при китайските модели има известни разлики в годините. Буквите "ЕЕ" пред серииния номер, болтчето на пикгарда, диамантра (ако е къстъм), разположението на ключовете (обаче дори и да не съвпадат със болта, пак не трябва да са криви). А пък ако случайно е ментак, тва е егати ментака, дори като си свирил толкова време на нея да не се сетиш, че е ментак, докато някой професионалист не ти каже от снимката.

 

П.С.

Не е никак коректно да се твърди, че китарата е 100% фалшива от снимки... От хора който са прочели онези форуми и се смятат за специалисти. Още повече, че там има доста противоречия (ако прочете всичките 50-60 страници). Добре е да се забелязват тия неща, ама така освен че не правите услуга на себе си и на автора разубеждавате някой, който може би е решил да си вземе готината китара и се отказал заради коментарите, и от страх да не попадне на ФАЛШИВ епифон, ще си вземе някоя от другите марки в ценивия клас, които са по зле.

 

Весело посрещане на 2011 !!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ти е фалшив.Най-лесния начин да разбереш е акто гледаш потенциометърите.Има и още много неща,но те са трудно забележими.

Knobs.jpg

След като ти разгледах по -подробно китарата искам да се извиня,че съм написал,че е фалшив.Epiphonе ти е истински.

021919433.jpg

021919436.jpg <------ Твоята китара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси,фалшива ли ми е китайската китара ,до кви теми отидохме...Мъни,ЧНГ,земи си един Гиби да не си задаваш такива въпроси,поне са ЮСА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси,фалшива ли ми е китайската китара ,до кви теми отидохме...Мъни,ЧНГ,земи си един Гиби да не си задаваш такива въпроси,поне са ЮСА.

 

 

Е да тя баба ти все на Гибсън е свирила :((шегувам се! )

 

иначе, то и Гибсъни има ментаци и изобщо...напоследък се замислям да си поръчам при Диката едно ЛП и да ми е мирна главата...поне ще знам какво има вътре ;)

 

Сори за оф-а и Честита 2011 :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти остави Епифоните и Гибсъните, скоро да не тръгнат ментета на Н-аудио, Гарланд и Диката...Тогава ще си е е*ало майката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то и Гибсъни има ментаци
Има,да,но се снимат лесно -

жълтура не докарва детайлите/материала/електрониката,но винаги ще се излъже някой начинаещ,това е идеята.

А аз за да стигна до заключението,че Гибсън е най-добрата китара За Мен (нищо че ми е евтина тояжката) съм минал през доста инструменти,Фендър не е по-долу,но е до настроение (имам един 75 и седи в куфара - отпуска малко).

ЧНГ ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fake или не ... въпросът в задачата е да си го харесваш и по-точно да свири добре.Искам да кажа ти да си харесваш как свири ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фалшив ли ми е Епифона? Наистина не знам.

 

 

Пробвай с флажолет на 12 праг и ще разберем дали е фалшив или верен ;)

 

 

Все още съм под влияние на силни спиртни напитки, в случай че някой не възприема шегата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.