Jump to content
Българският форум за музиканти

Valitchy (covers)


valitchy

Recommended Posts

Тук ще си пускам кавърите, които ми се прииска да изпея или издрънкам.

 

За вашето добро настроение, в последният работен ден за тази година, ви представям 'my point of view' на:

 

Paranoid (Black Sabbath cover)

 

на шега, на майтап.. :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи ми, сякаш е записвано в кенефа на съседа ти(полудействащ китарист) от горния етаж, който е пуснал кабел с микрофон в отдушника ви долу(вашият кенеф)!

П.П Ама да не ти пука от мен, пускай си!

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравос,това си е баш кавър,не да го свириме 1:1 по "клубове"..,ма пеенето трудно ше до докараш като оня лудия,малко ти е пиенето :ok::rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за интерпретацията ОК! Кефи

Ама вокалите са ми нещо средно м/у запек и запушен нос. Пробвай без напън с твоя си глас. Или поработи в/у дрането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро е! :)

 

Но ми се струва, че имаш прекалено хубав и чист глас, за да го мъчиш с този тип пеене. ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... :)

 

Здравейте на всички!

 

Първо: Много ви благодаря за вниманието, съветите и градивната критика! Оценявам го, наистина!

 

Аз си мислех, че темата ще потъне в блатото на равнодушието, тъй като всичко започна съвсем непланирано и спонтанно - вокалната карикатура си беше на прима виста, то си личи, наблегнах на китарите и пренебрегнах пеенето, но пък бях в подходящото настроение. Сега, след като разбирам, че се провокира реакция с подобни изпълнения, ще го направя както трябва. "Параноид" ми е много любима, Ози е уникален, а в групата, където пея, правиме само авторска музика и нямаме никакви кавъри, така че това ми достави огромно удоволствие.

 

 

@ Лими Благодаря за критиката, приемам я с респект и много уважавам хората, които пишат/казват това, което мислят в действителност! Забелязах, че те нямаше известно време - радвам се да те чета наоколо!

 

@ Hillbilly .. за пеенето и чувал с мариjана на ден няма да помогне да го 'догода' баш, но имам едни кръгли сини слънчеви очила "ДжонЛенънки", та като ги сложа, на външен вид го докаравм до Ози, макар че, ако продължавам да не си доспивам скоро ще ме бъркат с Алис Купър :) Аз също се радвам на кавъри, които са пречупени през музикалните индивидуалности, не си падам по буквалното вадене и правене 1:1 ,

. Идеята ми за кавърите е хем да е оригиналната песен, хем да се разпознава съответният изпълнител - това е оптималният вариант, според мен.

 

@DREAMMIND :] Благодаря за позитивното мнение, отдавна се увъртам около твоята "Мария", но обещавам да не я пея с този глас все пак.. :rocker:

 

@RockoBG Точно така и аз го определям и кънтеж в повече .. сега слушам колежките от Kittie, ще поработя сериозно, това е по-скоро непретенциозен експеримент.

 

@ Polyphone В интерес на истината винаги съм си мечтала да имам продран глас като на Janis Joplin, но го нямам, тя е и единствената певица, която харесвам, това са заложби по рождение вероятно, едва ли би могло да се развие в последствие.

 

Поздрави и благодаря още веднъж, беше ми полезно всяко мнение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по бързо ако беше , щеше да е точно като любимата ми версия на парчето :

 

http://www.youtube.com/watch?v=7_rIaiKWspU

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ ultramega Не отричам, че съм под яко влияние на Мегадет, няма начин ... и за мен кавър № 1 на тази песен са те, почти наравно с

(глемарка за цял живот в края на краищата) :huh: , даже и
почва да ме кефи, с повече слушане, въпреки че е бил пиян на кирка на този лайф.. хихихи

 

@ anadem интересна акустик версия - много добре, имаш вкус! :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересна версия. Определено с твоите рифове се е получил истински кавър, а не изсвирване на парчето. Иначе и аз мисля, че ако го беше изпяла с иначе прекрасния си тембър, можеше да стане дори по-добре - този gain звучи малко странно (знаеш, че не го казвам с никакъв негативизъм това).

 

И offtopic: една съвършена версия на това парче, специален поздрав за Valitchy:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ айяйяййй.... хвана ме по гащи :( разпускам така от стреса РокСтар... JD за много години - живи и здрави!

 

Благодаря ти, че се отби на аудиенция във вц-то :D (абсолютно съм съгласна с Лими), даже критиката трябва да е още по-безпощадна, защото знаеш, че публиката не жали и само да усети такива дупки те погребва директно.

 

Версията Мууди е страхотна, колегата anadem те предвари, но благодаря за поздрава, от мен една 'Сандричка' по твой избор с пожелания да я подгрявате с Дифолт на концерта й в София!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.