Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за китара.


Теодор Митев

Recommended Posts

 

Мисля, че ако човек умее да си избере китара без дефекти, която му е удобна и не свири твърде зле е в общи линии все тая, дали ще вземеш нова или втора ръка. ...

Зависи кой ще я избира, а и какво ще изпадне.

Все пак, ако имаш късмет и намериш за 300 лева на старо китара, която иначе струва да кажем 600+, почти съм сигурен, че усещането не само, че няма да е същото, а ще е по-добро.

:thumbs_up: Точно така постъпих миналото лято и извадих голям късмет с две китари втора ръка.

Едната, която купих е Stagg A350-N втора ръка за 250лв. Собственика(начинаещ) за 2 год. почти не беше свирил на нея от неудобност, защото не беше setup - ната фабрично. Но аз прецених, че дефектите и са лесно поправими и поради двойно по-ниската вторична цена я купих без колебание. Един лютиер ми отстрани дребните дефекти за смешна двуцифрена сума. Шлайфа и донаби някои прагчета, оправи нът-а, бриджа и др. дреболии.

Сега стана една страшно удобна и великолепно изработена китара с много добър звук(според мен). Дори няма нужда да и сменям адаптерите.

Който иска мога да му я покажа. Само от надписа "Stagg" ме е срам малко, та мисля да го преправя или прикрия. Не съм пипал други Stagg китари, та не знам що за продукти са, но моята стана великолепна и то със съвсем лека лютиерска намеса.

Другата беше LINE6 Variax 300 Acoustic. И нейният случай е почти същият. Начинаещ собственик, новичка недобре сет-ната неудобна китара и я купих на половин цена. След това пак при лютиер за малък и евтин, но качествен ремонт и стана убийствена китара.

:excl: Та по въпроса "около" темата бих казал, че ако внимателно се прецени и подбере дори и някоя евтина китара, тя може в последствие срещу незначителна сума да се дооправи до приемливо ниво. Препоръчвам този вариант, защото съм го прилагал многократно и то с евтини и "скъпи" всякакви видове китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^ :yes::thumbs_up: Или ще добавя представката ПРО, защото всеки професионалист, който свири със СТАГГ се нарича ПРОСТАГГ(Prostagg).  :hysterical:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми това е малкото зло,щото последния път,когато един мой пост се скри така ,освен това ме пратиха на почивка за 1 седмица :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро ще почнем да се будим в багажници на коли! :> Направете тема за художниците. На мен би ми било кеф да гледам. За фотографи има вече и си е интересна. Prostagg... Лими ме смля!  :hysterical:

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kъде да я направим тая тема?

За китарата имах предвид че не е нужно да е ефтина като ще е нова, нали повечето тези тук са че не бива да се пестът средства за техника, пък и нали тряа да останат пари за скъп телефон :)

Редактирано от svet.k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.muzikant.org/topic/56086-%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%B8-%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8/

 

Темата е "Китаристи и фотоапарати"

Намира се в раздел "Говорилня"

 

Отвори една тема там и сложи твоите неща.  :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.