Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за китара.


Теодор Митев

Recommended Posts

Здравейте, нов съм във форума и ако е грешното място на което трябва да питам, моля за извинение.. Тъй като съм намислил да си купувам китара в бюджет от 300 лева (заедно с кубе), разглеждах един каталог. Влязох в сайта им и си харесох една китара. Като цена ме устройва. Нуждая се от няколко мнения за качеството на китарата и дали става за рок музика (някои хора искат да знаят какво ще свиря с нея, предпочитам и соло, и ритъм).

Аз съм начинаещ и не ми трябва скъпа китара засега.

 

Китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

По скоро дай 200 лева отгоре и си вземи Squire с малко по-хубаво кубе. :) И гледай материалите, гледай грифа ти да е от индийско дърво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е проблема, не мога да си позволя още 200 лева отгоре. Мога до 300 лева. За тези пари ако някой може да ми намери по-хубава китара в сайта, ще съм му благодарен, че ме е светнал навреме. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за какво ти трябва тази китара - да се учиш, за сцена, за студио, за маса? За рок, джаз, класика?

 

Китарката не изглежда зле и вероятно ще ти свърши работа. За мен остана неясно от какво дръвце е направена.

Ако можеш да се възползваш от това ""30 days Money Back guarantee!" взимай смело.

 

Повече ми допада този комплект. За китарата - сам виждаш, а и кубето е с ревърб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам какъв е проблемът.За тези пари толкова.Ако се поразтърсиш, може и да намериш нещо подобно за 20лева повече или по-малко.Но едва ли ще има разлика.Вземаи и това е.След като се понаучиш, вече ще знаеш какво ти трябва.

Другият вариянт е Гибсън за около 3000евра, усилвател на същата цена, да се откажеш след два месеца и да ми ги продадеш за 50лева.

JUST DO IT!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, китарата ми трябва да свиря рок на нея, както съм писал по-горе, а тази която ми показваш никак не е зле. Проблем възникна в цената, като проверих колко ще ми излезне.

 

Delivery Method: DHL/UPS/GLS/DPD

Shipping & Handling: € 20.00

Pay safe & easy with: Total: € 197.20

Tax included: € 32.87

:)

 

100 лева отгоре, но не мога да си го позволя.

Засега значи си оставам на тази по-горе посочена. :)

Редактирано от Теодор Митев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, поразгледох се из раздела, но за жалост нямаше предложение в мой интерес. ;) . Ако знаете някоя обява като за мен, кажете. :help::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джак енд Дани доколкото ми е известно е марката на Мюзикстор, т.е. това, което е Харли Бентън за Томан. Ентри левъл на възможно най-ниска цена. Не се учудвай, ако по тялото или дори по грифа има чепове. Огледай или обявите в "Продавам" (дори и да няма нещо като за теб в момента, постоянно изскачат нови неща) или промоциите, които пускат Томан и Мюзикстор в момента покрай празниците. Ако ще поръчваш от тези сайтове, направи си поръчката през телефона на musicworld.bg, за да спестиш 30 евро доставка. И все пак най-добре би било да не бързаш, докато не спестиш поне още 100-150 лева, за да можеш да си вземеш нещо сравнително прилично. За 300 лева просто е невъзможно.

Ето ти възможен вариант.

 

http://www.dv247.com/guitars/vintage-v100-...ss-black--35391

 

Ето и един вариант от днес -Vintage за 360 лв. Ако нямаш толкова, винаги може да се спазарите и за 10-20лв. по-малко, стига разбира се и продавачът да има желание за това.

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...&hl=vintage

Редактирано от bmo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще ти препоръчам да потърсиш нещо от секцията "Продавам". А и е възможно да се споразумееш с продавача за отстъпка, да пробваш, да пипнеш, да чуеш, да видиш... важни са. Съветвам те, да не си купуваш 1вата китара по интернет. Първата ще ти легне на сърцето, повярвай ми.

Просто наистина трябва да се запознаеш с качеството на инструментите преди да купуваш.

Прочети Това; посочени са някои важни неща за китарите, с които е добре да се запознаеш преди да купиш... но не издребнявай... качеството на много от второкласните инструменти не е непременно лошо.

Успех! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък аз да си кажа - кипих си китара Jack & Danny 805Q, за да имам на какво да свиря, докато ми пристигнат нещата от България. Китарата хич не е лоша, като се има предвид цената ѝ, а и е много по-добра от Squier-ите, които могат да се вземат от България на същата цена. Изработена е добре, няма чепове по тялото и по грифа, от масивно дърво е, пристигна добре setup-ната и опакована.

 

Така че като за начало такъв сет може и да не е чак толкова лоша идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам, бая хора имат Epiphone. Поразгледах из сайта и се изненадох от тази добра оферта. Epiphone. Ще се стремя към тази китара засега, ако не стане, ще си взема предишната, Jack & Danny.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази китара (Epiphone-а) е от шпертплат. Един познат си взе и като се махнат адаптерите "вафлите" отдолу си личат ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.