Jump to content
Българският форум за музиканти

Flatwound Strings


slayer_fox

Recommended Posts

Що за струни са тия флетуаунд. На такива никога не съм свирил, а май не съм и виждал. Някакви плоски ли са, какво? Като прочета думата flatwound си представям плоските червеи дето ги учехме по биология.

Не позначам човек който да използва такива (а може и да познавам, ама да не ми е споменавал). Да не би да се използват само в джаза или нещо подобно? :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, с тях се свири на така наречените холоубоди китари(полуакустични), с тях се свири главно джаз. аз свиря с такива и за джаз са просто задължителни. готиното е, че самите струни са абсолютно гладки, и доста по-дебели (10-50, 11-52 и така до 15-60 :headbang: , трета струна е навита. дават много хубав и плътен звук и добро звучене при глисандо ( доста се използва при джаз китарата за разлика повдигането). малко по-скъпички са от обикновените струни, но пък издържат доста по-дълго. ми това е май общо взето всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на roundwound струните 'телта' която е навита на по-дебелите струни (в случая с бас- всичките), е с кръгло сечение, а flat-wound-а е навит с нещо като лента, в резултат което се получава глладка повърхност на струната.

Както каза assoass се използват главно на фретлеси, но не само. Jazz bass в не толкова близкото минало са били също с такива струни , още преди да се появят електрическите фретлес басове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ее няма такова нещо просто зависи какъв звук търсиш :blink:

 

аз преди време на първия бас (кремона, ръзбиръ съ) по неволя свирих с flatwound няколко месеца, които бяха оригиналните струни (на 10-15 год.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даммм... Аз имах тук някъде почти 2 комплекта такива струни за бас. Някакви източногермански от едно време са мисля и са нови дори. Някой ако ги иска ги подарявам, щот аз за нищо не ги ползвам.

 

ПП: ама трябва да дойде до Пловдив да си ги вземе де :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си студент 6-7 лева е отиване и връщане.

Ще ти покажа най-хубавите кръчми. :):)

Пък и струнките не са лоши - имам 1 комплект + още 3 за резерва.

Добре си дошъл. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един полуофтопик по темата

моля ви, не правете грешката, която аз направих днес, а именно - купих си струни за китара Фендер Флетуаунд. те са единствените които се предлагат по магазините в бг. цената им е прекрасна - около 15лв комплекта ( иначе този тип струни са от 13 до 40$). обаче противно на очакванията трета струна е навита с обикновена намотка за акустична китара!!!!!! и по дяволите си има гадното стържене като правиш глисандо :angry:

 

аз винаги съм бил на мнение, че фендер са леваци ама аз съм си тъп, че се подлъгах. ако на някой му трябват такива струни - да купи или дадарио или ла бела!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.