Jump to content
Българският форум за музиканти

Кои струни късате най-често?


L.K.

Recommended Posts

Струна съм късал само веднъж (пета), докато свирех някакви упражнения от школа на класическата. Ама нормално де, струните бяха на 9-10 месеца :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Почти не късам струни...докато други покрай мен редовно го правят :greenangel:

 

Има си техника ...с годините се научава :)

 

 

:nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то комбинацията дебели струни + зли бендове неминуемо води до късане на 1-ва или 2-ра като се позахабят, при мене поне, но принципно от късания при бендове не знам каква техника може да те спаси. С флойда пък обикновено късам 5-та или 6-та, не е от китарата, защото закономерността се наблюдава при всичките ми китари с флойд, общо 3 на брой :thumbdown: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип струни не късам(случвало се е един-два пъти първа и втора, както и шеста, но за 15 годинки реално и съзнателно свирене на ел.китара си е направо нищо.)Та, преди да се появи темата, реших да не сменям струните на едната ми китара, за фенския експеримент(не свиря много на нея).И така, струните са десятки на Ърнибол и са сложени около 20-ти август 2010.И досега си свиря с талпата вкъщи(вярно ме дразнят, ама докато има жици ще ги опъвам).Поне експеримента е безплатен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Сефте скъсах днес - първа струна. На старата си китара не бях късал, но там свирех с 10-ки. На новата свиря вече 3 седмица става, по 5-6-7 часа на ден всеки ден. Пристигна с 9-ки тя. Не съм правил по-големи бендове от full bend, но може да е повлияло донякъде това, че китарата е стоял с тези струни от както е излязла от фабриката и хич да не е са поостарели малко, а и големия и тормоз който и дадох тия седмици се е доотразил сигурно. И флойда доста ръчках, нали ми е първата китара с флойд и ми е мерак. А и другото нещо е, че се скъса струната при затягането на нъта, уш гледах да не го стягам много ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук може би е мястото да попитам - ако имам подозрение, че сеслото на бриджа предразполага някоя струна към късане, как да го "запиля"/"загладя", коригирам, с 2 думи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук може би е мястото да попитам - ако имам подозрение, че сеслото на бриджа предразполага някоя струна към късане, как да го "запиля"/"загладя", коригирам, с 2 думи?

:hysterical: :hysterical:

Какво ме направи ти бе човек

:hysterical:

Говори ли им това седло, какво прави, та ги преразполага?

:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ъмм... добре ли си? Ако седлото има някакви грапавини или остри участъци, може да износи струната по-бързо, съответно я предразполага към по-лесно (и често) късане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните 10 години - не късам струни. Дадарио 12 - не бендвам. Насипвам с графит там където лягат струните (магарето и нъта). Струни сменям веднъж на 2 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001:

Тук може би е мястото да попитам - ако имам подозрение, че сеслото на бриджа предразполага някоя струна към късане....

:hysterical: :hysterical:

Какво ме направи ти бе човек

:hysterical:

Говори ли им това седло, какво прави, та ги преразполага?

:greenball:

Вероятно ги води на кафенце, после на вечеря на свещи и докато се усетят струните са предразположени за късане ... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.