Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на класическа китара


hahorat

Recommended Posts

Здравейте, въобще не разбирам от китари, но искам да си купя една и да се науча да свиря. Като се има впредвид, че слушам класическа музика става ясно, че не ми трябва китара за пънк, метъл или хард рок, а китара за неща като Пако де Лучия или Карлос Барбоса.

Моля за съвет каква китара да си купя. Склонен съм да отделя 200-300 лева ако е необходимо, но не се изхвърляйте. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що попаднах на следното мнение във форума:

мдам, аз свирех дълго време на акустична китара като забивах блус и рок. в един момент обаче почуствах силно влечение към бразилската музика. това беше преди две години. купих си китара Ямаха ЦЖ131 от концертните серии, един наистина прекрасен инструмент, препоръчвам на всеки търсещ класическа китара, уникално плътен и обемен звук. почнах да чета ноти, разбира се - класика. свирих около година класика и боса нова на тази китара. във втората част на този период стигах почти всеки ден до 8-10 часа свирене. в последствие стигнах до тремоло етюдите и Бах за китара. е не знам, за добро или за лошо, но толкова свирене без почивка било вредно и взех че получих възпаление на плекситите и китките от пресвирване и трябваше да спра да свиря за няколко месеца и да ходя на физиотерапия. е след това продадох класическата китара и с това приключи моят класически период, който обаче държа да отбележа беше изключително важен за мен, напреднах адски много покрай класиката, научих се да чета ноти а и още по-важното - да мисля с ноти а не с прагчета и пръсти  :virtuoz:

като цяло обожавам класическата китара и винаги когато има концерт на такава гледам да присъствам, тази година даже с мойта група ходихме до Кюстендил на конкурса по класическа китара и слушахме през деня а вечерно време свирихме и ние по концертите и беше голям купон  :metalist:

за съжаление класическата китара не е част от симфоничния оркестър и рядко можем да и се наслаждаваме, от време на време росен балкански прави концерти и много рядко някой чужденец.

 

Какво ще кажете за тази китара? Видях в Интернет, че е скъпичка. Къде се продава в София?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ямаха имат и по-евтини модели. http://www.musik-produktiv.de/sitemaps/Kon...d/!18121995

Знаете ли къде се продават в София и моля дайте мнението си за тях. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей приятел !

аз мнението съм си го дал - ти си ме цитирал. точно този модел на мен много ми хареса - от серийните модели класически китари от нисък клас, според мен това е един от хубавите инструменти. но това е моето мнение - ти имаш свои уши и ръце - колкото и да (не) са развити разчитай главно на тях - те ще свирят/слушат тази китара :metalist:

другият вариант - има няколко лютиера, които посещават форума и правят китари, дори скоро единият от тях постна последното си произведение в КУПУВАМ-ПРОДАВАМ. така че има избор. а и ти имаш посъбрани достатъчно пари за прилична първа китара. ако има други въпроси - питай - ще помагам, доколкото ми е в компетенцията :virtuoz:

 

поздрави

 

петър

 

п.п. въпросната Ямаха ЦЖ 131 нова е около 550лв - доста над твоя посочен лимит :D

 

п.п.п. Ямаха в БГ се внасят и продават от Динакорд - магазина им е на петте кьошета - софия. има и в другите градове, ако си от провинцията.

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мерси, намерих сайта на някакъв магазин Динакорд и там има цени на Ямаха. Цифрата която съм дал е по-скоро ориентировъчна. Т.е. и китарата, която препоръчвате остава като вариант, но все пак може би е по-разумно да започна с някоя по-евтина.

Какво ще кажете за Ямаха CS40 ( spruce top, bottom &sides: meranti, neck: nato, 217 лв )?

Както и за:

C70    spruce top, bottom.sides: meranti, neck:nato, fingerboard: rosewood, tuning machine: gold 299 лв

C40    spruce top, bottom.sides: meranti, neck:nato, fingerboard: rosewood, tuning machine: chrome 235 лв

Редактирано от hahorat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е лоша китара Ц40 , потърси Ц70 ако има - мисля, че беше малко по-скъпа а звучеше доста по-добре. тези китари ще ти свършат работа за учебна цел за първите 2-3 години.

 

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е лоша китара Ц40 , потърси Ц70 ако има - мисля, че беше малко по-скъпа а звучеше доста по-добре. тези китари ще ти свършат работа за учебна цел за първите 2-3 години.

 

успех

Мерси много. Вече се ориентирах. Ще посетя магазина. Явно ще избера Ц70.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаш финансова възможност и сериозни намерения за свиренето - избери по-скъпият(респективно по-добрият) инструмент. най-добре вземи с теб някой приятел/учител, който има повече опит и ще огледа китарата за дефекти.

 

успех

 

петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, въобще не разбирам от китари, но искам да си купя една и да се науча да свиря. Като се има впредвид, че слушам класическа музика става ясно, че не ми трябва китара за пънк, метъл или хард рок, а китара за неща като Пако де Лучия или Карлос Барбоса.

Моля за съвет каква китара да си купя. Склонен съм да отделя 200-300 лева ако е необходимо, но не се изхвърляйте. ;)

Привет брадче...аз свирия на класическа китара от няколко години :blink: Като за начинаещ ти препоръчвам точни тези Ямахи...имай предвид че колкото по-скъпа е китарата толкова по-добра е.Моята чичо ми я е правил,пелисандър вносен от Бразилия.И струва някъде 1000 долара...но инструмента си е супер.Ако сега започваш да сивириш на класическа китара избери си някой от моделите на Ямаха.Има ги в Дайнакорд...той батко ти Пешо каза де :beer::cheers:

 

 

Успех

 

 

Джанго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на Поп Богомил има магазин - Pro music, и там има Yamaha

Имаше. Сигурно вече от почти година го няма :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на Поп Богомил има магазин - Pro music, и там има Yamaha

Имаше. Сигурно вече от почти година го няма :/

леле, незнаех, sorry че излъгах пича. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрзавей приятел!

Да се изходя и аз по въпроса за класическите китари.

Нямам опит с класическите инструменти на Ямаха но съм пробвал доста от акустичните им китари и наистина си струват. От Акустичните на Стагг също съм много приятно изненадан. Но както казах класически не съм пробвал.

Най-добрият акустичен инструмент който съм хващал досега е един Айбънец. ( предполагам ще е доста скъпо де )

Та мисълта ми беше което и да избереш Ямаха или Стаг няма да сгрешиш.

 

П.С. иамай предвид че щом става въпрос за класически инструмент тук има и марки които не са толкова популярни но са дооста добри.(както каза колегата лютиерски китари ) Един приятел си избра такава благодарение на преподавателя му който го е посъветвал по случая и китарата е страхотна! акустика, изработка.. всичко. Мода да го попитам от къде и как я е взел.

:greenball:

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.