Jump to content
Българският форум за музиканти

Wi-fi Guitar System - предимства и недостатъци


rzk465

Recommended Posts

Признавам, че наскоро (преди около 4 месеца) разбрах за тези Wi-Fi Guitar System джунджурий, та се питам - какви може да са предимствата на тези неща и недостатъците им, по-изгодно ли е да се свири освен на сцена, а и в студио / репетиционна, освен за основното което се досещам - ако китариста не е "спокоен" и "щъка" напред-назад или скача и се върти да не се омотава в кабела и да стават злополуки... ще се радвам на коментарите от по-опитните (а и също ако някой колега е използвал това устройство и е по-наясно) :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисли като за безжични Hi-fi слушалки... Удобно е защото няма кабел, но колкото е по-евтино устройството, толкова повече загуби на сигнал има, както и вероятност да спре да работи...

В общи линии, има далавера от хубаво устройство ако го ползваш на голяма сцена...да можеш да усетиш предимството да си без кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз се чудех какви са тези устройства и как Металика свирят на концерти без кабели стърчащи от китарите и се замислих дали не са някакви...фейк (?) защото едно е през кабел друго е 'по въздух' - сиреч wireless, но щом Металика...А пък Yo The Real ме просветли с въпроса "Как си представяш Хетфийлд да крещи Creeping Death и да си настъпи кабела?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ами то е хубаво да попрочетеш из форума вместо да се чудиш и да пишеш неща, които могат да подведат тези, които имат по-малко опит от теб. Има теми и като тази и за кажи-речи почти всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш един Зенхайзер за 1500 кинта и си чук...Хваща навсякъде ,звука е супер ,няма смущения .....Въпроса е дали имаш делавера от това....все пак за 1500 кинта можеш да су купиш всички кабели, които ще ти потрябват в живота.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехехе Мдаааа къде УКВ, къде WiFi...

 

Ники, може китарата през нета и в компа, от там в кубето... :)

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:yes: Авторе, сядай да четеш!!! Мързи ме да пиша, а и лекции не ми се изнасят!!! Прочети наистина какво е Wi-Fi и какво е "wireless" - питай чичо ти Гугъл! Айде и със здраве!

 

Поздрави!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:yes: Авторе, сядай да четеш!!! Мързи ме да пиша, а и лекции не ми се изнасят!!! Прочети наистина какво е Wi-Fi и какво е "wireless" - питай чичо ти Гугъл! Айде и със здраве!

 

Поздрави!

Герги

Много добре знам какво е wirless прочел съм го отдавна и просто отговорих на по-горният въпрос относно какво автора разбира под wirless и го казах в смисъла за wirless китарните системи а не за изобщо какво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ако си говорим за безжичните...макар да има компресия в сигнала лека...кефа да не влачиш куп спагети е толкова голям че компенсира другото...поне според мен...освен това на живо няма кой да усети дребната разлика...особено при мощен драйв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди малко се сетих за безжичният и-нет ... има ли проблем или някакви смущения, или как могат да бъдат избегнати когато използвам например безжичен интернет и безжичната система за китари (знам, че е тъпо) но просто питам тъйкато един познат беше споменал преди време, че си купил такава системка за китарата му, но имало някакви смущения ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.