Jump to content
Българският форум за музиканти

Имам въпрос.


Recommended Posts

Колежке, няма страшно. Аз съм на 30, и едва сега се хващам сериозно да се уча да свиря на барабаните. Когато имаш желание, възрастта няма значение. И според мен няма нужда да се записваш на уроци - има прекалено много такива в интернет. Аз специално, след дъълго ровене, изтеглих една колекция, наречена Learn And Master Drums. Самата колекция е 12 DVD, плюс аудио дискове, които се състоят от инструментали, като единия инструментал е с барабаните, а другия без тях, за да можеш ти да го направиш. Има и школа, която върви паралелно с DVDтата. И най-важното - всичко е обяснено на прост, разбираем език. Та, ако смяташ, че на теб ти е късно, не се бой - аз мисля, че дори на мен не ми е късно. Просто давай смело - освен да спечелиш удоволствие, няма какво друго да стане!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами аз се занимавам от няколко месеца с барабани, вече почти година. Мисля че задължително трябват няколко урока, колкото за основните неща. Наистина в интернет има уроци, дори да разбираш всичко от тях няма как да си сигурна че можеш сама да си усещаш грешките си, а свикнеш ли с тях после трудно се влиза в "пътя". Мисълта ми е че учителя е по-скоро да те наблюдава и оправя грешките ти, отколкото да те учи да свириш. Когато свириш на барабани се унасяш и дори й да знаеш "теорията" може объркаш нещо много лесно, на мен постоянно ми се случваше, без да усетя правя грешки и когато учителя ме поправи се усещам, ма късно! :) Иначе трябва да си имаш цял комплект барабани - малък (соло) барабан, голям (бас) барабан, том-томи, нисък том-том, педален чинел (фус) за да се научиш, все пак няма как да се научиш да ползваш нещо като го нямаш. Трябва да си в "свои води" за да можеш на спокойствие да практикуваш...Успех!!

 

П.П. Ето няколко комплекта:

http://www.musicworld.bg/bg/m_1800000/i_16...M_L_22F_BK.html

http://www.musicworld.bg/bg/c_42/i_27423/M..._VR5254_BL.html

 

..в сайта има и още но са скъпички, най-добре ще е втора ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Макар и малко закъсняла с коментара, ще добавя, че един от най-бързите барабанисти е започнал на твоята възраст, така че не се отчайвай :D Пък и никой не може да ти определя дали си закъсняла или не, щом имаш желание!То е най-важно, когато човек започва нещо със желание жъне големи успехи и му харесва резултата.Още повече ти казваш, че си свирила с иглите на баба ти и по кутийки, което значи, че ти идва отвътре.Познавам хора, които ходят на уроци от години, но учат само теорията и не могат да се отпуснат и да свирят, а буквално лумкат и блъскат инструмента, очаквайки да излезе някаква мелодия..Е, не е ли на усетиш как се превръщаш ведно с барабаните, да усетиш как кръвта завира и сърцето ти бие с ритъма или "Sound of the Drums beating in my heart ..." не става...

Подкрепям те за желанието и затова,че преследваш мечтата си ( + това барабанистките са рядко срещани :greenball: )! Поздравввв ^^ !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не е късно ;) Нито съм професионален музикант, нито имам амбицията да ставам, но ме кефи да се изразявам чрез музика. От четири-пет месеца свиря на тарамбука и китара, миналата седмица си купих и кахон и супер се кефя. А, освен това съм на 25 :) Така че просто дерзай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, че сте съпричастни.

 

Dragon`s Story още една мацка в ''кюпа'', страхотно :rolleyes: Мерси, че ми вдъхвате вяра!

 

Разбира се, че ще дерзая, дори вече започнах да кътам левчета за сет. Оттук оттам... много силно съм решена до лятото да го имам. Или поне част от него...

Много е хубаво когато най-после откриеш нещото, което наистина да осмисля всичко. А аз определено съм пробвала много неща...

 

То не беше рисуване, не бяха китари...

В интерес на истината когато бях запалена по китарата като инструмент беше много вълнуващо, особено когато получих такава. Но нещо... нещо не си пасваше, имаше нещо, което ме накара бързо бързо да се откажа. Може би защото всеки си усеща рано или късно на какво точно да се посвети. Китарата е уникален инструмент, капризен, към който трябва да се отнасяш внимателно ... и определено бързичко осъзнах, че не е за мен. Макар че по едно време сънувах табулатури и guitar pro... уви. Усетих, че не точно това ми запълва душичката... ;D

Определено ми се седи на столче и определено ми се размахват палки... само мисълта за това събужда непозната и силна емоция в мен. Проблема, който ме измъчва в момента е, че парите просто не стигат и всеки ден го мисля... мисля го как да стане така, че да скъся някакси времето, в което да намеря ресурса да се сдобия с тях... но не губя воля, това е важното.

 

Като гледам обаче реакциите на всеки са различни. Един казва ''уроците са задължителни'', друг казва ''съвсем не смятам, че уроците са задължителни''... само се виждам как в крайна сметка ще го измъдря импулсивно и хич няма да му мисля :whistle: Всеки би се справил различно , така че препоръките понякога са съвсем относителни...

Благодарна съм обаче, че толкова много хора се отзоваха ^_^ Надявам се НЯКОЙ ДЕН... да ''тропаме'' заедно ^_^

 

drums_fan наплъно съм съгласна относно това, че все пак трябва да има някой покрай теб... да ти посочва грешките и да те напътства как да ги избегнеш. Ако трябва да съм честна в началото точно като се реших, че ще пробвам бях доста предубедена, бях почти сигурна, че съвсем лесно мога да се справя и самичка и всичко да бъде наред... просто да си наредя сета в някое мазенце да си пийвам бира и след няколко месеца да съм навлязла вече в нещата доколкото е възможно. Да ама не... ИСКАМ някой да ме наглежда ^_^ И ако някой от вас си предлага редовните услуги аз в момента бих ги приела на драго сърце... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

А всъщност има ли някой желаещ от тук, който да има желанието да се срещне с мен и да ме въведе поне в основите. Един вид да ми дава уроци? Обаче да е от София област...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София област :) Живея на 41 км от София, пътя ми до там е час без малко... та за това не представлява никакъв проблем да отскачам до там (и в областта) стига някой да има време и желание да ми отдели няколко часа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко късно се включвам в темата...

 

така никога не е късно да хванеш нещо!

Аз съм на 27 и тепърва хванах перкусии (имал съм опит с барабани преди )

 

а Сет може да си намериш стига да търсиш. Моя съвет е тръгни от наистина малък сет ама наистина малък (каса, соло, фус, чинел) за да можеш да напреваш постепенно...

колкото повече играчки има в един сет, толкова по-скъп е той :) това няма нужда да го коментираме то си е очевадно.

 

ако искаш даже в началото си вземи едно барабанче със стойка и палки да започнеш от някъде.

И най важно- ОТИДИ НА УРОЦИ !!! или си купи видео уроци и свири в къщи.

свиренето вкъщи е ок ако си направиш глух барабан или както му викат вече Практис Пад :)

Една стара автомобилна гума (вътрешна) и една дъска гумата я режеш на кръг - 10см диаметър (една малка чинийка от тия за кафе)

 

та

1 направи Пад-а и почни.

2 оглеждай се за изгодни барабани (евтиното не винаги е най изгодно)

3 започни от малко на горе ...

 

Ефтините серии стаг също ти вършат работа :)

 

Пп -http://www.thomann.de/de/millenium_mx120_s...er_drum_set.htm

за томан динакорд имат вече уговорка да внасят техни неща на същите цени

Редактирано от peterko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отделеното време и съвети :pray:

Ако все пак някой някога прояви желание да ми даде 3-4 урока БЕЗ да ме блокира без никаква причина след като вече сме се разбрали ще съм благодарна :pray: Все още имам нужда от такива предложения. Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало тези упражнения ще са ти от голяма полза: :)

 

Това е номер 1

има още 39 от същия тип(парадидли .....с малко труд и добро желание ще натрупаш опит и рутина.

 

Пожелавам ти успех в барабаните!

 

И нека незабравяме че барабаните са трети по сложност инструмент след цигулката и пианото! ;)

Редактирано от nsakosub
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://freedrumlessons.com/drum-lessons/

 

Тук също има някои неща, които ще ти бъдат полезни. Може да е оффтопик, но не мисля че инструментите трябва да се степенуват по сложност, това е твърде субективно а и няма лесен - всички са трудни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах аз отново изскачам с ударна доза въпроси... :headbang:

Днес ми изпадна една оферта, един пич от съседния блок...съвсем случайно се присетих, че преди много време някой ми бе казал, че има барабани, та днес отидох до тях и ми заяви, че ми ги дава за 200 лева. като разбира се е ясно в какво положение са. Всички кожи са за смяна, фус машината не бачка и няма чинели. Въпреки това обаче вече съм поела ангажимента и съм решена да ги взема като за начало, пък...ще ги постегнеме :wacko:

Въпроса ми е на какви цени вървят кожите и има ли нещо специфично и важно, което трябва да знам за тях преди да си купя някакви? И дали има смисъл да си взимам нова фус машина или втора ръка , при положение , че сета е бая дърт... от целия сет ми направи впечатление, че касата и педалът са най-запазени. Като за начало какви чинели да си взема? Имам предвид като за начинаеща...питам всички тия неща с ясното съзнание, че мога да се разровя в нета и да го прочета всичко това, обаче въпроса е да ме посъветва обикновенния потребител, защото така преценката е по-реална. Мерси предварително ОТНОВО.

 

Поздрави, Ромина.

Редактирано от EvenFlow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Aм, дали ще можеш да уредиш снимки да погледнем, защото по това описание, малко се съмнявам да си заслужават. Другото което е, ако решиш да сменяш всичко кожи с нови, особено ако и резонаторни ти трябват, може това да ти излезе колкото целия комплект (почти де). За чинели - понякой път в форума има големи оферти, въпрос на късмет и редовно проверяване на КУПУВАМ/ПРОДАВАМ.

 

Поздрави, Венко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Aм, дали ще можеш да уредиш снимки да погледнем, защото по това описание, малко се съмнявам да си заслужават. Другото което е, ако решиш да сменяш всичко кожи с нови, особено ако и резонаторни ти трябват, може това да ти излезе колкото целия комплект (почти де). За чинели - понякой път в форума има големи оферти, въпрос на късмет и редовно проверяване на КУПУВАМ/ПРОДАВАМ.

 

Поздрави, Венко.

 

 

Всъщност то е късно вече, взех го сета. ''сет'' е малко силно казано, тъй като няма чинели, вече бяха продадени. И фус машината не е особено ''фус машина'', тъй като педалът й липсва. Предпочетох да взема набързо възможно най-евтините и раздрънкани барабани и с времето да ги постегна, отколкото ако чакам да събера някой лев за по-запазени... особено в моя случай...втория вариянт щеше да отнеме ужасно много време. Пък и човека, от който ги взех живее до моя блок, стори ми се направо нереално удобно, а така и ги отървах от него, защото определено и очеизвадно не знае как да пази инструмент. И сега кво остана... комплект кожи, една нормална фус машина и 2 чинела и стойки за тях...и столче. До лятото предполагам, че ще съм ги набавила. Барабаните пише, че са ''amati'' , обаче са поне на 10 години, че и отгоре. Виж барабанчето и касата са в отлично състояние (поне те ;D ). Опитвам се поне по-елементарните неща да схвана , сядам всеки ден , отделям по няколко часа, колкото имам възможност, че съм в апартамент и съседите ми пощуряват и вече трескаво си търся някакво изолирано или поне по-удобно помещение , където да ги отнеса, че тука с всеки изминал ден става все по-недопустимо...

Въобще не съжалявам, че се захванах. За сега напълно отхвърлям вариянта за уроци, тъй като разглеждах цените на урок и не мисля, че ме устройва поне за момента... щото за тия уроци трябва да се ходи до София, и като към таксата за уроците прибавиш пътните разходи, тия уроци ще ми се вържат златни.

Сега остава само да посъбера парички и да се оглеждам в купувам/продавам. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.