Jump to content
Българският форум за музиканти

Аудиджи2


niki123bg

Recommended Posts

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Само лекичко да запитам...(не ми се пуска тема по въпроса,пък и на другите ще им е интересно вярвам)

Какво толкова не мога да запиша от сигнала на китарата идващ от процесора с моята проста Звукова карта,което ще мога да запиша със една натруфена 100-еврова звукова такава ? ;)

Нищо.

Хахах як отговор :)

 

ОБАЧЕ ако се замислиш на по-скъпите карти има по няколко лайна :) Така че не можеш да запишеш две неща едновременно приемрно ххахахах ;)

Aбе и аз нещо такова си мислех ама...Хората се хвърлят да пазаруват ама в крайна сметка за кво повече като са лошо инвестиреани пари само..Попитах така щото аз съм страшно доволен от моята карта за момента , записват се нещата добре мисля.

п.с Преди бях с една Ямаха стара.. много стара и в интерес на истината има разлика и то осезаема с картата с която съм в момента, говоря за УинАмп-а с тая все едно че вдигнах с 5 инча говорителите по чисто и по пълно някак си се чува с китарата не съм пробвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ве ама става вапрос за друго!като си купуваш скъпа карта не си я взимаш да слушаш музика на нея,а за нещо по-зарибено.поне аз така мисля:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото в случая е, че за повечето от нас това е въпрос на избор (доколко искаме да инвестираме в хобито си), докато за професионалистите е задължително да инвестират в добър хардуер.

 

Иначе минах през следните звукови карти до момента:

 

Covox (8 битов преобразувател, работещ на паралелният порт)

ESS1869

Sound Blaster AWE 64

Sound Blaster Live!

Sound Blaster Audigy 2

 

Всичко това е "consumer" техника, която влиза в графа "геймърски" и "чалгаджийски" карти.

 

Въпреки това звукът си е достатъчно добър и всъщност май трябва да обръщаме повече внимание на самото свирене, отколкото на техниката, освен ако звукозаписът не ни е фикс идея :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки това звукът си е достатъчно добър и всъщност май трябва да обръщаме повече внимание на самото свирене, отколкото на техниката, освен ако звукозаписът не ни е фикс идея  :beer:

... може и да има нещо такова ... :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки това звукът си е достатъчно добър и всъщност май трябва да обръщаме повече внимание на самото свирене, отколкото на техниката, освен ако звукозаписът не ни е фикс идея  :beer:

... може и да има нещо такова ... :hello:

Абе по добре фикс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте музикантини

 

Covox (8 битов преобразувател, работещ на паралелният порт)

ESS1869

Sound Blaster AWE 64

Sound Blaster Live!

Sound Blaster Audigy 2

 

Всичко това е "consumer" техника, която влиза в графа "геймърски" и "чалгаджийски" карти

 

'геймърски карти' - можеш да си блъскаш игри на всяка аудио карта, чиито драйвери имат поддръжка на DirectX или WDM. колкото до 'чалгаджийски' - и трите изброени на Creative имат вграден хардуерен синтезатор (EMU10K май се казваше), който просвирва SoundFont-ове. Та точно този синтезатор голяма част от композиторите и аранжорите в българия го ползваха почти до ден-днешен за евтино правене на плейбеци, а както може би се досещате, основния принцип на поповия фолк е следния: с минимални инвестиции да се вземат кинтите на максимален брой глупаци. Така че - евтино компютро с макс 128 рам, безобразно евтин лайф за около 25-30 долара, дръпнат от фрий-тата кейкуок, една банка саундфонтове, 4-5 часа труд и творчество в къщи - и хоп! поредния мега-чалга хит е готов! та за това на Creative Live и Audigy сериите се вика 'чалгаджийски карти'. btw ако се омажат на creative-ска карта драйверите - става абсолютен ад! иначе си бачкат без проблеми ;)

 

Само лекичко да запитам...(не ми се пуска тема по въпроса,пък и на другите ще им е интересно вярвам)

Какво толкова не мога да запиша от сигнала на китарата идващ от процесора с моята проста Звукова карта,което ще мога да запиша със една натруфена 100-еврова звукова такава ?

 

с тая директна връзка от процесора право в картата може да си имаш проблеми - ако изходния импеданс на процесора е по-голям от входния импеданс на картата, или/и захранванията им не са на общо шуко - може да я изгориш! използвай директ-бокс при такива упражнения. да не говориме, че това е най-добрия начин да постигнеш неописуемо лайнян звук...

 

както и да е, одиджитата за хоби стават

 

ПП: 'натруфените' аудио-интерфейси започват от 500-700 евро. приличните струват по 1500 и нагоре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП: 'натруфените' аудио-интерфейси започват от 500-700 евро. приличните струват по 1500 и нагоре...

е моята за 430 евро

начи е под 500 ;)

 

и минава за чалгажийска ;)

 

бахти кефа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аве и аз не съм сагласен,щото за 350 еuro си купуваш Lexicon Omega,която е въшно устройство,и като не е включено в РС-то си я ползва6 за 6 канален пулт ;) -така ,че цената няма никакво значение ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аве и аз не съм сагласен,щото за 350 еuro си купуваш Lexicon Omega,която е въшно устройство,и като не е включено в РС-то си я ползва6 за 6 канален пулт

 

фърлих му едно око - направо си е гот за в къщи. сигурен съм, че и за 100 има хубави неща. ше извинявате - напоследък там където бачкам обмисляме покупката на 3 парчета rme fireface800 та съм се притеснил малко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аве и аз не съм сагласен,щото за 350 еuro си купуваш Lexicon Omega,която е въшно устройство,и като не е включено в РС-то си я ползва6 за 6 канален пулт

 

фърлих му едно око - направо си е гот за в къщи. сигурен съм, че и за 100 има хубави неща. ше извинявате - напоследък там където бачкам обмисляме покупката на 3 парчета rme fireface800 та съм се притеснил малко :happy:

Все пак че е нова година :happy:

 

rme fireface800 3 парчета дано да ви помогнат

щом самите не можете да си помогнете :godbless::happy::D

 

 

Може да пробвате с 8 или 9 да ги навържете та звука да вземе да става....

:godbless::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че това е най-добрия начин да постигнеш неописуемо лайнян звук...

чак пък неуписуемо лайнян.. аре сега :cheers:

За мен е хоби не начин за прехрана, а и за много от пишещите тук.(Дай боже всеки му да се прехранва от хобито си)Сега за да си настръхна козината на ташаците записвайки няколко китари на един ритъм от барабани не мисля че е уместно да харча излишни пари.Въпросът ми просто беше ква е разликата във записа в реално време.А и процесорите си имат доста добри симулации на ампове,мен си ме задоволяват :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.