Jump to content
Българският форум за музиканти

Храни и Напитки


toshevski

Recommended Posts

Beyondvoice, липсваше ни тук:P Горното е много вярно и полезно, но аз даже си мисля, че лимоново-медовата напитка е полезна не само преди концерт. Но за говоренето искам да споделя какво прочетох преди време (писания на лекари от Великобритания, мисля) - безвредният и правилен начин на говорене е не да говориш силно, тихо, високо или ниско. Важно е да го правиш мелодично, тоест, говорейки да търсиш възможно най-богатата интонация, на която си способен, минавайки през най-ниското до най-високото от диапазона на гласа си. Освен това трябва да следиш за правилно дишане, все едно пееш.

Много си прав,аз затова казах за ниския ларинкс...а то дишането най-банално и полезно е диафрагменно,не само за един певец.А певците трябва да знаят,че нищо неестествено за начина по които говорят,може да им бъде полезно пре певческо изнасяне на гласа-тъкмо обратното,вреди.Аз съм помагал на много колеги с тия малки хитринки,имах една момиче,което едвам си отваряше устата като говореше,а като пее по-високи неща зейваше като кит-това не само,че не и помогоше лесно да стигне до тона-напратив,правеше го напрегнат и стиснат.Нещо за дишането също-не се пълнете като балони още от ниския си регистър,защото горе има опасност да експлоадирате,еле да се изрежете брутално. :D Колкото е налягането на въздуха на ниския ви тон,толкова трябва да е и на най-високия,певческия обем на въздуха трябва да е малко повече,отколкото се ползва за говорене-няма по-сигурен метод от този,ако трябва да пеете час и повече,без да си изморите гласа.Много е трудно да се осмисли това,още по-трудно е да се приложи,защото е адски просто-нямам предвид да се засинеете от недостиг на въздух,а да дишате спокойно...това с надуването,кучешкото дишане и прочие трябва да е част само от учебния процес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • Отговори 79
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Вредни:

Алкохол; наркотични и упойващи вещества; цигари; кофейн; кисели продукти; сокове от кисели плодове; тлъсто месо; млечни продукти; захар и др

 

Истината е, че съм почитател на абсолютно всички видове млечни продукти. Ти се шегуваш, но те наистина са полезни!

 

 

 

ТОШЕВСКИ И ПТИЦИ, ДА СЕ ИЗЯСНИМ?

 

 

 

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че кашкавала примерно е полезен... но нещата не стоят така при кисело мляко, прясно мляко (особено), както и някои сирена. Това е от моя страна, но да не забравяме и за индивидуалността!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, баси, чети! Писал съм че съм почитател и на мен ми помагат. Особено мляко с мед - студено. А дали на другите певци помагат - откъде да знам. Знам само че биричка преди пеене ми действа добре, а видях, е и на Ели така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

А я кажеде лютото дали вреди на гърлото и гласа. Едни бивши колеги иначе два месеца ме увещаваха да ям колкото се може повече люто, защото по принцип било много полезно, но аз точно заради гърлото бях решил, че това нещо не е за мойто меню :) А единият от тия беше бахти изрода - толкова люто ядеше... просто не знам... на осми март едни сервитьорки ни почерпиха с торта и той взе, че и на тортата сложи 100 кила... :wow:

 

А също така чета тук, че захаросаният мед също не е полезен, а тъкмо обратното, защото е захаросан. Не знам защо е така, но според мен не би трябвало да е вреден. Та нали все пак това не е захар, която сме му сипали ние, а зама си се е образувала... И кристалната захар все пак, която си купуваме от магазина се произвежда от захарна тръстика и захарно цвекло. За това си мисля, че не би трябвало захаросаният мед да е вреден. Или ако нещо греша, моля да ме поправите :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е до глас и до гърло. Има вероятност ако си с по-слабо гърло да раздразниш лигавицата и така да станеш по-податлив за инфекции (ангини и други). Това, което съм чел за лютото е че не е полезно, а е вредно, когато се приема в големи количества, и все пак ако ядеш люто, по-добре го яж с нещо по-мазничко. И не прекалявай:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като спомена за ментата, се сещам че не съм го казвал, а е трик, който ми е бил винаги много полезен. Ментата има успокояващо действие и обезболява. Затова когато се прибера вечер след репетиция с мойте танцьори, когато съм викал и говорил много, или пък след по-екстеремно пеене с групата, винаги пия по едно хладно (!!!) чайче от мента. Случвало се е когато пропусна да го направя, на другия ден да не мога да говоря като човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
аз съм чувала,че шоколада и соровия белтък са полезни,ама е малко гнусничко....поне 2то.... :rolleyes:

а каво трябва да се яде или пие, за да провокираш гласа си да стане по дрезгав?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а каво трябва да се яде или пие, за да провокираш гласа си да стане по дрезгав?

Безпощадно пиене, пушене, газирани напитки, кисело и солено- абе всичко, което може да изкара гласа от строя! Ама за какво? Няма по- хубав глас от чистия (е на места за ефектност ефекно блендиране- да)! Но това е мое мнение! :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а каво трябва да се яде или пие, за да провокираш гласа си да стане по дрезгав?

Безпощадно пиене, пушене, газирани напитки, кисело и солено- абе всичко, което може да изкара гласа от строя! Ама за какво? Няма по- хубав глас от чистия (е на места за ефектност ефекно блендиране- да)! Но това е мое мнение! ;)

zna4i аз се стремя да достигна гласа на макс кавалера(ако не се лъжа се казваше така, ако съм сбъркал не е болка за умиране) от новата песен на апокалиптика.там където е припева направо ме цепи от кеф,оба4е не знам как да достигна такъв глас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Виж по принцип блендата (т.е. тембъра) на чистия глас е изключително важен, след това идват дишането (правилното!!!), храната която си ял (и в какво разстояние преди пеенето), какви напитки си пил, правилната постановка в твоя случай за това блендиране (гласът който казваш). По принцип е клише, но все пак- уникалността на всеки глас е най- хубавото нещо и нито един инструмент не може да се похвали със същото и както казах и по- горе всичко се отразява, дори и формата на лицето, дължината на езика, формата и структурата на тялото! =>Така, че дори и приблизително е малко вероятно да се докара същия глас като на Макс Кавалера! :dance: Внимавай да не си навредиш на гласа и се запознай по- добре с този начин на пеене (бледирането), преди да си правиш експерименти! А и имай в предвид, че макс има дългогодишна кариера на певец! Потърси имаше една тема за Мелиса Крос- една американка, вокален педагог, издала учебно ДВД специално за вокали, насочени към по- тежките(твърди) стилове музика! Успех!

 

П.П.: Темата ти малко не е за тук ама айде ;)

 

НЕ цитирайте мнението преди вашето!

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

от къде мога да си намеря или да си изтегля това двд? и съжалявам 4е ви занимавам с това в тази тема

Редактирано от flash_max
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.