Jump to content
Българският форум за музиканти

На горещия стол: Alexnous


BlueZone

Recommended Posts

...копеле...ти ме познаваш и знаеш как да отключиш някои центрове, които са ми слабо място :-)

"Чужбината" като такава никога не ми е била идея фикс.....на мен майка ми е е Унгарка и като деца страшно много пътувахме...влакове, влакове....влакове...

Да..по едно време ме бяха приели в Амстердам да уча композиция на стипендия....не знам кво ми стана тогава...но реших (с тогавашния си акъл) че предпочитам да правя приложна музика, а не концептуална....иначе съм правил майсторки клас (пак по композиция) в Австрия...мноого беше яко...въобще като съм навън се чуствам доста добре....спомням си че за Холандците бях направил концептуален кавър на "Another One Bites the Dust" за състав: 3 тромпета, 3 сакса, китара, бас, ударни, перкусии и пиано. Ама не си го представяй Фънки-Груви...беше си абсолютна откачалка....всъщност с това парче ме приеха...

Ами не знам...в България се чуствам много напрегнато с нашия занаят....имам само две продукции годишно в които мога да се отпусна...и да станат нещата както трябва. А за тая работа трябва спокойствие...покрай цялата плява, правя един етно проект, който го изпипваме доста...правим го вече 3-та година с доста изтъкнати музиканти. Споменавам го защото човек като започне да произвежда в количествени параметри, почва да губи себе си....та този проект ме крепи че няма да отида в ада за музиканти...Може би след като приключим този албум ще потърся връзки аутсайд, но по-скоро за колаборейшън.

Иначе 2006та бях в Италия..там бачках в студио и ми предложиха да остана....сърчицето ми не искаше да губи свободата, която имам сега....еми ко беше: "между селото и вселената"

....геройството ще бъде, когато планината дойде при Мохамед....т.е правим продукции за навън....дотук имам 2...значи има светлина в тунела....макар и с много търпение....

 

Грешките са ми толкова много, че няма да ми стигне нощта....

Образованието - даде ми някои неща, но като цяло - грешка ! Вместо да обикалям кафенетата на консерваторията, трябваше да седна и да извадя Куинси Джоунс...или Стиви за пиано. 6 парчета да бях научил (по едно на година) да свиря щеше да е супер. А аз....свиря партитури притеснен от следващия изпит..не че нямаше полза ама не си знаех приоритетите....а с баса колко съм изпуснал...направо не ми се говори....затова сега полудях на стари години и свиря на бас от школи - ама точно като ученичка, Беше ми много интересно ама нямаше кой да ми каже: "пич...щи трябва тва и тва...." човек никога не знае.....

Създадох си професия в която физически няма динамика...просто седя на стол..липсват ми гигове....зверски ми се свири...

Също и средата (да кажем професионалната)....тя е реално отражение на това което си. Значи аз съм лузър .....:-)

...тая графа няма край...ама спирам дотук :-)

Това което със сигурност знам е че сутрин като пусна студийния компютър и видя иконите на всичките му там джаджи ми се стопля сърцето,,,,обожавам това което правя.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

....ами хххммм.....ориентирал съм се към "сигурни" неща...ако нещо в нашия занаят въобще е сугурно...:-)))...дай боже повече парчета за правене...! малко НЕавантюристично от моя страна да играя на дребно, но сигурно.....но така системата работи....а иначе мечтите за големи студия ги оставяме за "като излезем от кризата", ако сме живи...не знам дали ти отговорих правилно... пък май се очертава и нещо заедно да забъркаме....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпроса беше по-скоро в посока на.......представяш ли си например да запишеш нещо, и да не се налага аутотюн, аудиомонтаж, и т.н. Просто свирене-мултитрак-смесване-мастер и музиката да остава жива?

Че нещо напоследък се улавям как човъркам само интонация и грешно свирене.....

ЗАради това се чудех какво бъдеще ни очаква - светло или мрачно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......то проблема не е толкова генерален, колкото локален: а именно, че не всеки ден записваме добри музиканти и певци...а локалното в случая е че не винаги имаме избор....

Ами отговора върви в три посоки: От една страна съвременният музикант, дори да си знае парчето перфектно е свикнал да записва фрагментарно...в това няма нищо лошо стига да не се нарушава общата линия. От друга страна (поне в бг. е така) обикновено тези музиканти (главно групари) които са яки в свиренето си (един професор се ми казваше: който е талнтлив в една област обикновено е и в много други) са достатъчно сръчни за да могат и да се самозаписват. Така тяхната продукция достига до нас (тонрежисьорите) само за някакъв хелп: било то микс, мастер или каквото там, или въобще не достига. И така, най-добрите музиканти които записват (използвайки услугите на тонрежисьор) са или приятели, или собствените ни групи :-))) Изключения обаче има....когато се прави цялостна продукция и групата има спонсор или средства и доверие на тонрежисьора.

От друга страна, при "певците" просто има добри и не дотам...има и лоши. Много често в последно време идват при мен да запишат с хубав микр. и след това си взимат траковете и разцъкват сами.

И тъй като всички знаем че за всеки влак си има пътници, радостното е, че когато един (добър) изпълнител знае че нещо му е важно и иска да го изпипаме в студио, то това е комплимент защото означава: "ок..аз знам че ти чуваш по-добре от мен...нека ти доверя най-съкровеното си - песента си".

В този ред на мисли, се получи известна диференциация на изкуството поп музика (copy paste, tune etc.) и например хоровата музика записана акустично, където също може да се редактира, но диригентите обикновено предпочитат натуралното - а именно да се препее ако не е наред (да....да....да..знам за новия мелодайн).

Сега за бъдещето: ами то стана част от "саунд" модата всичко да е изредактирано и тюннато до милиметър (във всички жанрове....тук таме срещам някои пънк'с които са по-неглиже). Това обаче не означава че една банда не можа да е зверска на лайфове....

И...в този ред на мисли почвам да съм оптимист за бъдещето, защото световната сцена много е дигнала летвата на "лайв"-а като цяло....откъдето следва: колкото ние (тонрежисьорите) сме по-добри, толкова по-добри музиканти ще записваме.....обаче ако тюнваме племенницата на хазяйката значи или е криза, или ние не сме от най-добрите....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Поне един за начало много успешен албум на който да пише mixed/produced by ... иначе в БГ просто няма чак толкова много групи, които да могат да свирят ... ако отидат всички в едно студио трябва да последват масови харакирита в бранша. Един вид да станеш като Тони Мазерати, което сериозно ти го пожелавам :) и да отказваш на такива като мен да те занимават с глупости :pray:.

 

Понеже скоро не сме си говорили, напиши 1-2 проекта по които си работил в последно време и си горд от резултата - с линкове ;). Старото френско-фолклорно парче го знам, беше качил на другия сайт по едно време едно поп парче много яко не помня обаче на кой беше ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еха, тая песен "вяра, любов, смърт" нещо като хронология на загниването на комунистическата идея ли е или грешно чувам текста... :rocker: от "вяра - но не сляпа, любов - не лицемерна, смърт - но не духовна" към култа на личността?

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Едно парче по аранжимент на Рупито (мир на праха му) ...без барабаните всичко сме правили тука.

2. Опит за метъл...сега като го слушам малко тънее, ама ме кефи....

3.,,,,

4. Един много интересен аранжимент...за първи път правя нещо в 6/4....вътре свирят Ангел Чушката на тамбура и Цеци Недялков - класическа китара. Иначе аз съм аранжимента + ар.гласовете Ева Квартет (гласовете)...и втората китара...и баса....

5. Едно мнооооого старо парче с Жени...от времето когато мислехме че ще спасяваме света...

6. Малко попец....

7. Едно парче на колегата Стоян Стоянов.....изпълнява Ники...китарите са на небеизвестния мракобесник - bluezone...той май се точи да напраи нов микс :-))

8. БИСЕР..това трябва да се чуе !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 - много сексуално....

Иначе много готини аранжименти на парчетата :) Обаче клипчето наистина впечатлява - много е готино!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.