Jump to content
Българският форум за музиканти

На горещия стол: Alexnous


BlueZone

Recommended Posts

Представям ви Алекс Нушев - човек, който според мен има доста какво да каже по музикални въпроси :P

 

Дерзайте :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Към Алекс Нушев, понеже за съжаление не го познавам и не съм го мяркал като че ли из форума - ако може да се представи: къде е свирил, каква музика свири, откога се занимава с музика и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук май ти се очертава най-активното ти писане във форума досега :) :

Кои от активно свирещите авторска музика БГ групи ти харесват?

 

Нова песен или албум, който напоследък те е впечатлил като ниво на продукция?

 

Вече има поне 2 албума смесени изцяло In The Box печелили грами за Best Engineered Album (Non-Classical) - така ли виждаш бъдещето или при възможност би работил смесено с хардуер за по-важните неща или пък изцяло Out Of The Box? Има ли изобщо смисъл от подобни дискусии кой как работи :beer:?

 

Свирене, тракинг, аранжиране, смесване, преподаване - кое ти носи най-голям кеф?

 

Любим плъгин в момента?

 

Засега стига толкова ;)

Редактирано от anadem
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....ХА :-)...Хелоу "-)

Първо да се представя.....

Почнах със цигулка на 6....после към 7-ми клас ме хванаха лудите и почнах да бича класическа китара....4-5 години по-късно разбрах че баса ме кефи...и в групите си свиря бас.....

Първата ми "официална" група беше "Агресор"...издадохме МС "Поглед назад в бъдещето" през 94-та. Продадохме 3-4 хиляди копия :І))))))))...майтап...даже имаше и пиратски черно бели касети.....

По-натам към 96-та почнах да се появявам тук-таме на фестивали по китара...(тук-там награди)

...и там някъде ме приеха в академията ТКДФ - исках да уча тонрежисура....може би тук започна некъф циклаж...

..записах я, и като видях че нещата не са такива, каквито трябва да бъдат записах и композиция и се кефих максимално.....голям кеф беше....

...докато вървеше академията, ходих да бачкам по студия, да свиря насам - натам, ....и преподавах....

...с днешна дата помагам на доста изпълнители с аранжименти, записи, пост-продукция.....и си имам едим курс "в читалището" ...доста хора го знаят...:-)

 

...това е накратко.....при конкретни въпроси бих се радвал да отговоря по-подробно....:-))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ох...колега....много неща ми харесват, и не мога да назовавам имена...

...но, евала на всички бг групи, които съумяват да създадат адекватна авторска музика,,,в момента това (адекв.) е много трудно, защото слуховият опит на слушателите е много капризен и залят от терабайти информация....

...за парчета, които са ме впечатлили като продукция.....ххххмммм...доста са....и не съм сигурен дали обхващам добър периметър...но от последните 2-3 години има 4-5 парчета на MJ които направо ме хвърлят към самоубийство,,,последния албум на Серж от Систем... е лудница....иска ми се да съм част от тези продукции като сгъвач на кабели или разписвач на щимове например....(всъщност ми се иска много повече)

....In the Box: 100 % вярвам че крайният ДОБЪР продукт е във музикалността на твореца и неговото въображение: и съответно той си решава дали да го прави "in the bоx" или не. Тук мога да напиша цял роман, но ако погледнем на нещата по-локално..ами....хммм...за по-сериозни продукции отивам в голямо студио, записвам си барабаните, рентвам Neumann със Siemens tube преамп ....и след това нещата пак са "'In the box"....иии...мешаме и ръчкаме....

...за бъдещето: вече всички ръчкат. На повърхността обаче излизат нещата с по-силно и оригинално послание а не с "мастеринг в USA"...

...иначе съм твърд антифен на аудиофилизма, дотам, докъдето той не започва да има смисъл...т.е. някъде по форумите като прочета че като си сложа еди какъв си кабел и ще получа сексуално разтваряне на 11 kHz ......нннееее...имаме уши, извинете.....

...нооо...се кефя когато пратим някое парче експериментално за микс или мастер в чужбина, особено ако стане по-добре от нашия резултат,,,ах...кеф че някой може да мисли по-комплексно....(не казвам че има по-хубави колони...то е очевиден факт)....

...за преподаването миксирането и т.н. е много сложен въпрос,,,и отдавна ме мъчии, че не мога да се фокусирам в едно от тях, но то си има финансово обяснение,,,

...най-яко ми е когато трябва да правя ново парче....това е N1....

....но най-сигурен се чуствам, когато преподавам, защото там имам най-много опит....и....там винаги кръга е неизчерпаем...например..ако дойде ученик и каже : "...изкопах ей тия парчета от тая школа (а аз несъм и помирисвал какво има в нея)" аз ще му кажа: "ок...нека ти помогна зсаедно да изкопаем цялата....."....случвало се е ....

любимият ми плъгин в момента e "SPL Passive"....лудница е....отдавна мечтая за меки...меки...хххммм....меки...10 kHz

....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Агресор ми звучи познато :girl_cray2:

Сигурен съм, че с тогавашната ми група - Узурпатор сме свирили някъде :thumbs_up:

 

Алекс, кога ще напишеш книга ?

Има ли нещо което винаги правиш когато записваш или миксираш?

Има ли книга, която е винаги на бюрото ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...иначе съм твърд антифен на аудиофилизма, дотам, докъдето той не започва да има смисъл...т.е. някъде по форумите като прочета че като си сложа еди какъв си кабел и ще получа сексуално разтваряне на 11 kHz ......нннееее...имаме уши, извинете.....
:girl_cray2:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постни някои снимки с Агресор.

С Ангел и Благой бяхме близки приятели.

100% съм те виждал в бомбенхагел-а, но сега не мога да се сетя.

Хоп, сега видях, че има клип в бокса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....хаха....да често прекарвахме в бомбенхагела...ами аз свирех с тях след 94-та....май че единствената фотосесия, която имаме е с едни средновековни доспехи....беше много яко....по-натам в годините поддържахме връзка само с Блажко....имахме и доста шантави проекти с него...та тези снимки аз ги нямам...но ще пиша на Б. ако има нещо да прати насам....

....не знам кой клип си гледал, но ако е "Времето" - там свири Владо - предишния басист (не го познавам)....

..много се кефех на Пецо...някак си аз бях бебето в групата и той ми създаде представата за свирене на барабани....свирехме и Турския марш на Моцарт с две каси...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...да...сигурно някъде сме свирили.....

Книга ще напиша, когато почуствам че има какво да кажа различно. Въпреки че съм почнал да работя по дисертация ("Метроритъма в популярната музика. Аспекти на аранжимента"), нещата там малко се разреждат, защото динамиката на времето изпреварва скоростта на моите разсъждения :-)...И за да стане трябва да се фокусирам само в това.

Преди години имах настолна книга - да: "Mixing Engineering Handbook" на Оусински. Много я харесвам защото не налага точни праметри. Понякога я отварям за да си преглеждам таблицата за дължините на ревербите в определени темпа. Иначе имам много книги (от истинска хартия). С днешна дата е абсурд да се бачка по книга. Последните 1-2 години смесвам с "reference". T.e. слагам в мултитрака нещо, което съм сигурен че звучи добре. Това което следвам от референса са две неща: ако стилово пасва на настоящия микс следя да постигна подобен punch в областта на ниските (тва го научих от Bobalan btw....той го чекваше с мултибенд). Това понякога се постига трудно. Другото което търся е да постигна подобно усещане за дълбочина и въздействие. Това улеснява нещата....много колеги по белия свят работят така. Другото, което правя в последно време (наложено от бързината, с която трябва да се действа) е че смесвам с подреден мастер-чеин. Това противоречи на всички правила !...Но става по-лесно и бързо. Пък и първото изплюто демо вече има RMS, който се харесва на клиентите...въобще това с клиентите е дълга тема....днес например...дойде един певец...носи ми синбека на флашка...аз се загледах...хмм..Emtec....похвалих му флашката, след което като чухме малко от инструментала на монитори той възкликна: "....леле тая флашка верно страхотно звучи...не съм сбъркал...."

По време на запис е много важно настроението на изпълнителя....Имам си една папка с бисери в която складирам неща казани пред микрофона. И ако изп.е кисел му пускам няколко. Веднъж бях пуснал и тук (разбира се - съгласувано с "авторите"), но някой възкликна че не е ок да се постват неща от кухнята....иначе има истински шедьоври.

Другото което винаги правя е "историята" с групите на мишпулта (виртуалния)...ако един микс е добре подреден физически, то той започва да се подрежда и в главата...и съответно започва да звучи подредено.

Другото, което обичам, е да пиша акустични инструменти с овърхед. Често акустична китара пиша с един директен+ОH+DI от електрониката (ако има такава) - т.е. 4 канала. Въобще...експерименти всякакви...стига да има възможност..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Какво ти е мнението за "униформата" за метъл феновете - кубинки , кожи, гривни . Може ли един истински фен да бъде в костюм..примерно

2. Харесва ли т Qween & Paul Rodgers ?

3. Имат ли бъдеще смесени в поколенията групи като Them Crooked Vultures

4. Дразни ли те когато слушаш музика с лошо качество?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аааа...сега виждам че някой е постнал албума в бокса....е баси якото: http://vbox7.com/play:7aa038d9

...ама дръмера Пецо е машина....

Иначе сега бачкаме с бандата: Pro.Feel - май всички са ни съфорумници..особено El Ninyo...който е доста активен тук....колко се променяме хората...зае_и...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замислял ли си се някога да заминеш да бачкаш в чужбина? Предвид сегашното ти положение и заетост и фактът, че не си стягаш куфарите говорят достатъчно за това, че не би го направил на този етап. Но имало ли е момент в миналото ти, когато си искал да заминеш някъде и да учиш и работиш това, което сега правиш в бг?

Ако можеш да върнеш времето назад, какво би променил в миналото си (предвид разбира се професионален план)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....да...харесва ми, когато човек иска да се отъждествява по определен начин. Винаги съм гледал със симпатия на това. Пак се връщам на темата Агресор...ние имахме общо два концерта - на единия излезнах със сако и вратовръзка, на другия с тиранти. Просто така го чуствах...харесваше ми различното...Сега се движа малко като чичко-селяк, ама трябва да помисля за гардероба си,...добре че ми напомни...

За Куийн - самият Брайън Мей каза че никой никога не може и не иска да заменя Фреди...просто искат шоуто да продължи и ги разбирам. Толкова ги обичам, че не мога да им се сърдя за нищо. Като слушам нещата на Роджър и Брайън след 91-ва ми се струва, че са доста искрени....всъщност те едва ли са принудени да правят музика....просто имат потребност...Доколкото разбрах Пол Роджърс не е издържал на напрежението от непрекъснатите сравнения и е напуснал проекта.

Имат ли бъдеще смесени в поколенията групи като Them Crooked Vultures ?. Да определено, но е строго индивидуално. Да комбинираш хора от различни поколения е мега трудно...., но не и невъзможно ако имат сходна представа за нещата....даже се замислям че през поколение е по-лесно. Освен това ми се струва че в тази информационна динамика не е трудно на "дъртите" да се ориентират към новия светоглед, особено ако са свежи изначално....

...за лошокачествената музика - преди време страшно се дразнех...сега свикнах: просто отчитам че е смачкано и толкоз. Но ако си седна вкъщи с плеъра да слушам и не е ок - направо полудявам....най-много подкскачам, ако слушам радио и за момент стане моно...направо подскачам.....в последно време се научих да слушам музика тихо от лаптопа...не ме уморява....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.