Jump to content
Българският форум за музиканти

Peavey 6505+ Combo


Ex74

Recommended Posts

Става дума за този амп - http://www.thomann.de/it/peavey_6505_112_combo.htm

Някой знае ли дали е възможно да се чуе някъде из БГ?

Нещо съм си го харесал, ама бая глупости прочетох из нета - бил много хубав или нямал нищо общо с главата.. и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В една репетициона чух 5150, на който е базиран 6505.

Сигурно има малко принципна разлика в схемите, но най-вече е смяна на името заради авторски права на Van Halen.

 

Разликата е само, че чуват един и същи усилвател в кутия с 1 говорител, отворен бек срещу 4х12 в затоврен обем.

"бил много хубав или нямал нищо общо с главата". Явно някой предпочита комбо, макар че повечето сигурно ще кажат обратното.

Усилвателя е доста характерен. Това е хубаво, върши определени неща.

Това, което не е хубаво е, че няма вариантност в звука. Демек, извън нещата които прави добре, го няма никакъв (или нещо от сорта).

Клийн канала му също не е нещо заради, което да си заслужава покупката.

 

Тоест, този амп си го купуват предимно фенове на Van Halen и метълисти - екстремисти.

Като общо правило говоря, винаги има изключения. Например някой дядко блусар от Алабама на нацепи

Peavey 6505+ Combo на мах. Само като хипотеза, едва ли го има в живота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми кривоча на 6505+, а и смятам да сменям рандал халф стак-а с комбо, че много ми идва юркането с глава и кабинет... :)

А и за вкъщи не ми е много удебен халфстак... :D

 

та... из БГ има ли някъде където може да се чуе, магазин, нещо?

Редактирано от Ex74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вариант е просто да си купиш кабинет 2x12. Мъкненето на кубе не е по-малко мъкнене, даже е по-неудобно понякога. Обикновено ламповите усилватели, пък макар и с 1x12, тежат доволно много. Имам познат с Marshall Jubilee кубе с една 12-ка. Единственото от което ще спестиш е малко място.

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забравяме и факта, че харесвам кривоча на 6505+ повече :whistle:

та пак ще питам по темата, дали може да се пробва някъде в България въпросното комбо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко техническо разяснение...

Има съществена разлика между главата и комбото 5150(респ. 6505 или 6505+) (Тони, пак те хващам в говорене без да се знае...,но такъв си ни харесваш ;) )

Разликата е в едно от най-важните неща за звука - крайното стъпало.Разликата не е схематична, а е в режимите.При главата режимите на крайните лампи са мног(АМА МНОГО) студени - около 10мА на лампа, което е чак смешно студено(норма за волтажа 30+мА).Това води до характерното звучене на главата - по-студено и грубо.

При комбото от пиви са решили да го биаснат по-топло(около 30-те) и звука му се различава - по-топъл и близък до общо стандартизирания лампов звук.

Поради тази причина на доста хора им харесва повече комбо версията.Поради същата причина доста хора си правят биас мод на 5150 главите.

Лично аз съм го пробвал и по двата начина и даже режими помежду.На мен ми харесва студено биаснат т.е. оргинал глава.

Надявам се да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам още един въпрос. Ако си купя комбото от USA ще мога ли да го ползвам тук? Имам предвид захранването им. На 110V ли работят или могат и на 220, и на 110?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ама разбира се че ще можеш...само трябва да си купиш 110/220 външен траф...аз съм така с моя усилвател и още много други хора знам с щатски усилватели които си ги ползват с външен траф и проблеми няма никакви...ако не се брои мъкненето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.