Jump to content
Българският форум за музиканти

Липа+ орехов топ за тяло


Recommended Posts

Интересно ми е до какъв би бил звукът на тази комбинация + да кажем един кленов гриф с орехов фредборд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тези, на които им е интересно, запретват ръкави и си го правят, а други плащат, за да им го

направи някой друг, за да разберат. Ти от кои си?

 

 

пп Подфорум 'китара' е достатъчно осран. Не започвайте и този!

Темата ми прилича малко на ''Ай си полафиме''... и да не говорим, че мястото й хич не е за тук.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен тактиката "иди си направи (кажи на някой да ти направи) за да чуеш" е малко... разсипническа. Не мисля че заради единия отговор трябва да се хаби дървен материал. За дялкането да - почваш да издевателстваш с едно парче чам. Ама не и орех или липа. За това питам. За да може тези които са минали по тоя път да ми кажат откъде да мина. Не че съм тръгнал да си правя веднага. Просто разучавам.

 

ОФФ То па верно си е типичен български форум - ти питаш те ти казват че си тъп :)

Редактирано от James Hetfield
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. искаш да ми кажеш, че аз понеже вече съм си платил за разсипията, и сега да ти кажа на тебе безплатно - тъй ли?

За да не се хабиш един вид...да си загубиш времето. :)

 

Не мисля че заради единия отговор трябва да се хаби дървен материал

 

Да прав си. Защо да се хаби материала като може да си хабим приказките по форуми - ако не друго, поне лаф ще става.

 

пп Е па верно си е - форумо си е български.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че кой те е бил по главата да се ръсиш за единия експеримет? То се пита бе другарю. С питане и до Луната се стига...

Peace!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нели на Петручи гитарата му беше од липа (basswood). Тоа дрво е меко дава топол тон со изразени средни, колку што сум слушнал. Оревот (walnut) пак би требало да ги истакнува високите, меѓутоа не како јаворот. Од орев е направена Gibson The Paul. В ред е малку да поистражиш за дрвата и нивните тонски карактеристики пред да се решиш да правиш гитара. Како на пример на вакви сајтови:

 

http://www.guitarplayer.com/article/all-ab...ds/jan-08/33183

http://www.soundunlimited.co.uk/article_Gu...e_Woods_39.html

http://www.jemsite.com/jem/wood.htm

 

Меѓутоа не зависи само од видот на самото дрво. Зависи и од видот на конструкцијата (bolt on, set neck, neck through), магнетите (единечни, хамбакери; алнико, керамички итн. итн.), изборот за дрво од кое што ќе биде направен фретбордот итн.

 

На Брајан Меј гитарата на пример била направена од даб, некаква шпер плоча и махагони + црви внатре = доста интересна комбинација. :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EAmechaniХ, не си прав. Форумът е за да си помагаме, а по всяка подобна тема дискусията може да се води както тъпо/безмислено, така и нормално.

 

James Hetfield, не мисля че ще си струва парите, нервите и времето нужно за изработка, освен ако не си любител на сериозни експерименти и имаш наистина качествен материал от изброените дървесини.

Ако търсиш по-мек тон с изявени среди елшата звучи по-добре от липа, според мен. Българският орех или поне този, който съм използвал аз в 2-3 инструмента звучи доста тъмно - с прибрани високи среди и високи, което ме кара да мисля че не би бил добра комбинация с липа.

 

Аз съм басист, а не китарист и всичко казано е личното ми мнение - чети с едно наум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не схващам логиката на тая тема. Механика е прав, като нищо няма да се изработва защо е пльосната тук??? Айте любителите на тъпи въпроси да си ги пускат в категория "китара"!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ти пък от къде си осведомен, че нищо няма да се изработва?

Аз ще му го изработвам но той в момента просто от любопитство ей така за да върви разговора ви подпитва.

А дали в последствие ще им промяна това зависи от самия него и до какъв извод е стигнал.

Но все пак за да ви подпитва дали ще е .... или ..... значи ........ и вие може да се опитате да го насочите :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но той в момента просто от любопитство ей така за да върви разговора ви подпитва.

...както казах по горе - ''Ай си лафим''

А ти отговори ли на въпроса му '' до какъв би бил звукът на тази комбинация '' ?

Защото явно е, че той търси най-краткия път до луната. :)

 

И с'а да не звучи като, че само се заяждам, ще отговоря на въпроса ''до какъв би бил звукът на тази комбинация''

Обикновено инструментите звучат (имат характера на) най-вече като топ-а и фингърборд-а.

 

 

пп Темата наистина не е за тук :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.